Šodien atklāj Lilitas Postažas darbu izstādi

Šodien, 14.novembrī, Gulbenes Vēstures un mākslas muzejā tika atklāta tekstilmākslinieces un gleznotājas Lilitas Postažas darbu izstāde "Manas dzīves fragmenti".

Atklājot izstādi, klātesošos uzrunāja muzeja direktore Valda Vorza, sakot, ka šodien mēs visi esam mākslas varā. "Mākslinieku dvēseles ir tik bagātas, ka viņi spēj mums dot - es uzdrošinos teikt - baudu. Paldies māksliniecei, ka viņa atsaucās mūsu aicinājuma izvietot savas gleznas un gobelēnus, lai radītu šajā laikā vēl lielākus svētkus gulbeniešiem," saka V.Vorza. Muzikālu sveicienu māksliniecei veltīja Gulbenes mūzikas skola, sirsnīgu un mīļu dāvanu - Lilitas Postažas gleznas kopiju - dāvāja Gulbenes mākslas skola. Mākslinieci uzrunāja arī Gulbenes pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Valtis Krauklis, kā arī Gulbenes rajona padomes konsultants kultūras jautājumos Donāts Veikšāns, kurš norādīja, ka tas ir liels gods gulbeniešiem, ka māksliniece ir atbraukusi uz Gulbeni.

Lilita Postaža "Dzirkstelei" atzīst, ka māksla, pirmkārt, ir pamatīgs arods.

"Otrkārt, kad ir zināms arods, tad jāiet padziļināti, proti, ir jāorientējas laikabiedros, vēsturē un kas vispār notiek pasaulē, un tad ir jāatrod sava vieta, lai nebūtu līdzīgs nevienam. Tas ir visgrūtākais. Tad arī rodas ideja, ka centies atrast to un parādīt sevi tā, kā neviens. Tas ir tāpat kā ar rokrakstu, ka uz pasaules nav divu vienādu. Un, ja es savā dzīvē gaidītu iedvesmu, lai kaut ko uzgleznotu, tad neko nevarētu izdarīt un nebūtu izdarījusi, jo jāstrādā ir katru dienu," saka L.Postaža.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas