Šodien stāstīs par dūmu detektoriem 2

Ugunsdrošības noteikumi nosaka, ka ar 2020.gada 1.janvāri visos mājokļos jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem, tāpēc Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) sestdien, 2.decembrī, aicina ikvienu iedzīvotāju, kuram ir jautājumi par ugunsdrošību un dūmu detektoriem, doties uz VUGD Vidzemes reģiona brigādes Gulbenes daļu.

Dienesta darbiniekiem bieži jautā par dūmu detektoriem, kāpēc tie vajadzīgi, kur var iegādāties, kā uzstādīt, cik detektori ir nepieciešami, vai detektors obligāti jāuzstāda uz griestiem, cik ilgi tas ir derīgs. 2.decembrī no pulksten 14.30 līdz 18.30 visiem interesentiem būs iespēja saņemt konsultāciju klātienē. Iedzīvotāji papildus saņems arī informatīvos materiālus, kā arī redzēs dūmu detektoru darbībā.

VUGD darbinieki uzsver, ka ikviens iedzīvotājs ir līdzatbildīgs par savu drošību un to, lai ikdienā tiktu ievērotas ugunsdrošības prasības, tāpēc jāatceras, ka gan privātmājās, gan dzīvokļos jāuzstāda autonomi ugunsgrēka detektori, kas reaģē uz dūmiem, bet privātmājās papildus jānodrošina arī ugunsdzēsības aparāts. Lai gan jaunā prasība stāsies spēkā tikai ar 2020.gada 1.janvāri, VUGD darbinieki aicina ikvienu iedzīvotāju jau šodien uzstādīt mājoklī dūmu detektoru.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Zita!

Varbūt naudu arī piešķirs detekoriem! ????

pirms 12 mēnešiem, 2019.12.02 15:59

nu

Nu nav jau tik dārgs. Ūdens skaitītāji arī pašiem jāpērk.

pirms 12 mēnešiem, 2019.12.02 16:01

Vietējās ziņas