Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sodīs par novadgrāvju aizdambēšanu 5

Lai Gulbenē un pagastos efektīvāk cīnītos pret plūdiem, nekustamā īpašuma saimnieku (vai tiesisko valdītāju) varēs sodīt administratīvi par pašvaldības nozīmes grāvju aizdambēšanu (ekspluatācijas un uzturēšanas noteikumu pārkāpšanu).

Iespējamais soda mērs – no mutiska brīdinājuma līdz pat 220 eiro naudas sodam. Kontrolēs situāciju pašvaldības policijas darbinieki.
Vakar deputāti tautsaimniecības komitejas sēdē apsprieda topošos jaunos pašvaldības saistošos noteikumus “Par atbildību par pašvaldības nozīmes koplietošanas meliorācijas sistēmas ekspluatācijas un uzturēšanas noteikumu pārkāpšanu”, kurus apstiprinās 29.septembra domes sēdē.

Deputāts Gunārs Ciglis uzskata - šādu precedentu būs diezgan daudz. Tā varētu būt viena no iespējām risināt konfliktus saistībā ar plūdiem arī laukos, kur grāvjus mēdz aizdambēt bebri. G.Ciglim pašam bijis gadījums, kad no viņa kā zemes īpašnieka kaimiņš gribējis piedzīt zaudējumus sakarā plūdiem. Deputāts ticis sveikā cauri, jo pierādījies, ka bebri dambi ierīkojuši nevis privātajā, bet pašvaldības mežā.

Līdztekus pašvaldībā gatavotajiem saistošajiem noteikumiem spēkā ir arī valstī izdotie normatīvie akti.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

vilis

Bebri aizdambēja-bebriem arī liekat sodu!!!

pirms 3 gadiem, 2016.09.22 18:46

Ija

Es to saprotu tā -privātmājas saimnieku sodīs par pašvaldībai piederošā grāvja netīrību.Kaut kāds vājprāts!Atraduši ieganstu ,lai pašiem nebūtu nekas jādara un jātīra grāvji un ar sodu vēl naudiņa ieripos pašvaldības kasē. Skaisti!! Paši par sev piederošajiem grāvjiem arī uztraucaties!Manā uztverē šī ideja (likuma burts)ir tāds pretpasākums tā puiša centieniem piespiest domi kau ko darīt pilsētā plūdu sakarā.Jā,jo tālāk,jo trakāk!Es saprotu,ka saimnieka pienākums ir rūpēties par savā zemē esošu grāvi vai ko citu rūpēties un turēt kārtībā,jā ,tad var sodīt,ja privātais grāvis saistīts ar pašvaldības un traucē ūdens noteci.

pirms 3 gadiem, 2016.09.22 23:28

Bebrītis

Tikai lūdzu bebru nemedījat,savadak atkal medniekus aprunās.

pirms 3 gadiem, 2016.09.23 07:46

Vija

Te nu būs darbiņš atkal juristiem. Nevar piespiest privātpersonai tīrīt pašvaldībai piederošos notekūdens grāvjus. Vienkāršam iedzīvotājam nav jānodarbojas ar šādām lietām. Tāpēc mēs maksājam nodokļus, uzturam lielo novada armiju, kura saņem salīdzinoši lielas algas, sākat strādāt iedzīvotāju labā.

pirms 3 gadiem, 2016.09.23 08:32

pensionare

liekas ka tas tomer ir sapnis nevis isteniba

pirms 3 gadiem, 2016.09.23 15:54

Vietējās ziņas