Sods suņa saimniekam – 160 eiro 6

Kāds Stradu pagasta iedzīvotājs sodīts ar 160 eiro lielu soda naudu bez dzīvnieka konfiskācijas, jo viņa suns ne reizi vien iekodis garāmgājējiem. Par viņu iedzīvotāji sūdzējušies gan Stradu pagasta pārvaldē, gan arī policijā.

Gulbenes novada domes Administratīvās komisijas priekšsēdētājs Mārtiņš Bogdans stāsta, ka Kārtības policijas nodaļas inspektors administratīvā pārkāpuma protokolu sastādījis Stradu pagasta iedzīvotājam par to, ka pērnā gada 30.novembrī Stradu pagastā tika konstatēts, ka īpašnieka suns, izsprūkot no mājas, „ieķēris” zābakā personai, kurš braucis ar velosipēdu.

“Administratīvā komisija uzskata, ka soda mēram ir jākalpo par atgādinājumu, lai turpmāk netiktu pārkāpti dzīvnieku turēšanas, labturības, izmantošanas un pārvadāšanas prasības. Līdzīgi atgadījumi ir bijuši jau 2011.gada 27.maijā un 2012.gada 13.maijā, kad Administratīvā komisija pieņēmusi lēmumus par saukšanu pie administratīvās atbildības, jo suns ir brīvi pārvietojies bez uzpurņa apdzīvotā vietā un iekodis personām, no kuriem viens bijis nepilngadīgs. Par šiem notikumiem vainīgā persona savos paskaidrojumos ir norādījusi, ka apsolās savu suni pieskatīt, lai neskrietu uz ceļa, taču starpgadījumi notiek un iedzīvotāji sūdzas gan Stradu pagasta pārvaldē, gan Vidzemes reģiona pārvaldes Gulbenes iecirknī,” stāsta M.Bogdans un piebilst, ka, pamatojoties uz iepriekš minētajiem diviem lēmumiem un notikumu, kas konstatēts šā gada 13.janvārī, Administratīvā komisija uzskata, ka piemērotais sods ir adekvāts izdarītajam pārkāpumam.

Papildus komisija norāda, ka suņa īpašniekam suns ir jāpieskata vēl rūpīgāk, jo ir izbūvēta gājēju ietve no Palienas līdz Gulbenes pilsētas robežai, kas var sekmēt gan lielāku gājēju, gan velosipēdu kustību pa ceļu Gulbene - Rēzekne.

Savukārt kādam citam suņa saimniekam tika mutiski aizrādīts, jo suns pērnā gada decembrī brīvi pārvietojās Stradu pagastā gar dzīvojamām mājām un pie autobusa pieturas nobiedējis meiteni.


M.Bogdans stāsta, ka 5.februārī Administratīvā komisija izskatīja vēl vienu administratīvā pārkāpuma lietu par dzīvnieku turēšanas prasību pārkāpumu. Komisija pieņēma lēmumu par saukšanu pie administratīvās atbildības un nolēma atzīt par vainīgu personu, un sodīt ar naudas sodu 20 eiro, bez dzīvnieka konfiskācijas.


“Gulbenes pilsētas pārvaldes sabiedriskās kārtības sargs konstatēja, ka gulbenietis nav nodrošinājis sava suņa atrašanos norobežotā teritorijā, kā rezultātā suns uzbrucis un iekodis pa ielu ejošajai personai,” norāda M.Bogdans.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Lasītāja.

Šī ir laba ziņa.Viela pārdomām pārējiem suņu saimniekiem.

pirms 7 gadiem, 2014.02.19 11:46

Taisna tiesa

Es negribu uzsākt raganu medības, taču jāsaka, ka atkal notiek tāda spēlēšanās ar uguni. Ja dzīvnieks ir agresīvs pret cilvēkiem un saimnieks neko lietas labā neplāno darīt (tomēr ir sakosti vismaz 3 cilvēki), tad ir jāpiemēro cits soda mērs.. Jebšu atkal gaidīsim, kad Gulbenes novadā agresīvs suns nodara pāri mazam bērnam? Vismaz Degpunktā tiksim, arī slikta publicitāte ir publicitāte.

Un vispār 160 eiro mūsdienās vairs nav liela nauda. Un kas notiek ar cietušajiem, jeb tur tā pieņemts, neviens nevienam neko nemaksā, gan līdz kāzām sadzīs.

pirms 7 gadiem, 2014.02.20 00:21

nekas īpašs

Normāli, šādu agresīvi noskaņotu dzīvnieku vajadzētu iemidzināt. Var jau kliegt, ka cilvēks nav dieva vietā, bet , ja nav citas izejas un īpašnieki nesaprot un nemāk dzīvnieku audzināt, nekas cits neatliek, lai nodrošinātu līdzcilvēku drošību

pirms 7 gadiem, 2014.02.20 03:22

gulbeniets

vai tiešām šitiem pārgudriem suņu turetājiem reiz kersies klat ta ka neticas lai jums labi veicas un jums
daudzi gulbenieši bus pateicigi

pirms 7 gadiem, 2014.02.21 08:56

vērotājs

Arī Šķieneros tāds milzis ir, kuru nepieskata un bērni no viņa baidās, pat uz skolu ejot atskatās, vai neseko, lai neuzbruktu.

pirms 7 gadiem, 2014.02.22 11:15

zigis

visus šo agresīvo suņu saimniekus nepieciešams, lai suns sakož viņus pašus, lai izjūt, ko nozīmē, kad ir rētas un cik ilgi tās dzīst. Un, kas ir 20 eiro? viena reize veikalā? Vajadzētu 200eiro, tad būtu lielākajēga un bijība! Ar 20eiro problēmu neatrisināsi. Morāli, ja sakož bērnu, tā ir trauma, atstātas rētas uz visu atlikušo dzīvi, dažiem bērniem-parādās agresija un negulētas naktis. Labi,ja viss labi beidzas. Bet ja nebeidzas??? Kā dzīvot tālāk? Man pašam ir rēta, roka un seja...ko darīt, ja jūtos kā briesmonis jau 25gadus...kā justies bērnam?Mani sakoda 5gadu vecumā... To atceras labi un morālas sāpes izjūt ilgi

pirms 7 gadiem, 2014.02.22 11:36

Vietējās ziņas