Šogad agrāk atgriežas baltie stārķi 3

Pagājušās nedēļas nogalē Velēnas pusē jau tika manīts pirmais baltais stārķis.

Ornitologs Elvijs Kantāns stāsta, ka šogad baltie stārķi atgriezušies pārsteidzoši agri.

“Un nav tā, ka šis ir vienīgais gadījums. Vairāki baltie stārķi ir manīti arī Lubānas apriņķī. Šis ir agrākais baltā stārķa novērojums mūsu pusē. Parasti stārķus varēja sākt gaidīt ap 5.aprīli. Tā bija iepriekšējos gados. Protams, bija, kad kāds arī agrāk atlidoja, visus jau nevar piefiksēt, bet šogad ļoti agri atlidojuši. Varbūt šie stārķi ziemoja kaut kur tuvāk. Nevarētu būt, ka šie stārķi ir izlaisti no nebrīves, jo viņi ir manīti vienlaikus vairākās vietās. Ja stārķi būs paspējuši normāli paēst, tad sals, ja tāds vēl būs, viņiem nekaitēs. Patiesībā sals putniem nekaitē. Sals ierobežo putniem ēdiena ieguvi. Ja ziemā stārķim būtu dabūjams ēdiens, tad viņš ziemu Latvijā arī varētu pārciest. Tagad viņi barojas, meklējot bezmugurkaulniekus, nesmādē arī peles. Stārķis ir plēsējs visēdājs,” stāsta ornitologs.

Lai arī daļa putnu jau atgriezušies, citi vēl ir tikai pusceļā. “Lielais vilnis vēl tikai būs,” saka E.Kantāns.

Atgriezušās jau ir zosis, dzērves, ķīvītes, lauku baloži, meža baloži, lauku cīruļi, sila cīruļi, mājas strazdi, šur tur manītas jau žubītes, dziedātājstrazdi, zivju gārņi, gulbji.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

nostaļģija

Bija kādreiz labs konjaks,varētu atgriezties,tagad kaut kādas samazgas.

pirms gada, 2019.03.23 13:20

Ance

Arī Smiltenē pagājušo sestdien redzēju stārķi,dzērves un ļoti daudz gulbju uz ledus tupēja. Nāk,nāk pavasaris.

pirms gada, 2019.03.23 21:29

Jana.

Manā pusē katru gadu baltais stārķis parādās 24 marta naktī. Jau 25 martā viņš staigā pa savu teritoriju barojas un čubina savu ligzdu. Pēc nedēļas ierodas otra pusīte.
Citreiz ir sniegi, sali bet viņi mierīgi dzīvo.
Šogad mani nošokēja dzērves jo tās jau bļaustījās februāra sākumā. Zosis arī ātri klāt bija marta vidū. Paši pirmie bija gulbji.

pirms gada, 2019.04.02 18:58

Vietējās ziņas