Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Šogad Daukstu pagasta "Dzērvēs" jurģu nebūs 8

Ar nepacietību daudzi gaida, kad atvērsies sociālās aprūpes māja “Dzērves” Daukstu pagastā. Interese par šo iestādi, kurā varētu būt vieta apmēram līdz 30 aprūpējamajām personām, ir gan pašu novadā, gan kaimiņu novados un pat Rīgā.

“Šogad šī māja durvis vēl nevērs. Kurā datumā tas notiks nākamgad, solīt nevaru. Vien varu teikt, ka tur vieta būs tiem mūsu iedzīvotājiem, kuri šobrīd ievietoti aprūpes iestādēs ārpus sava novada, jo mums pašiem trūka brīvu vietu,” “Dzirkstelei” saka novada sociālā dienesta vadītājs Jānis Antaņevičs.

Kā zināms, “Dzērves” būs sociālās aprūpes centra “Siltais” (Līgo pagastā) filiāle. Kā noskaidroja laikraksts, šobrīd “Siltajā” visas klientiem paredzētās vietas ir aizpildītas. Skaitās, ka tur ir 52 vietas, bet faktiski ir uzņemti 55 klienti. Otrā Gulbenes novada sociālās aprūpes centrā “Tirza” pašlaik ir uzņemti 26 klienti – vairāk nekā maksimums. Brīvu vietu pašlaik nav.

“Dzirkstele” novēroja, ka bijušās Daukstes pamatskolas ēkā pašlaik notiek intensīvi būvdarbi, lai telpas pielāgotu sociālās aprūpes mājas “Dzērves” vajadzībām.

Jau rakstījām, ka vienkāršotās pārbūves darbus par par 22 303 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa veic Gulbenes SIA „Akvilons Z”. Janvāra beigās darbiem ir jābūt pabeigtiem. Ēkā tiek veidotas telpu starpsienas, sakārtota apgāde ar karsto ūdeni, nomainīta santehnika, ierīkota ventilācijas sistēma, izveidotas apsildāmās grīdas. Pie ieejas būvē uzbrauktuvi invalīdiem. Rīgas SIA “Grandus” par 9230 eiro līgumcenu bez pievienotās vērtības nodokļa piegādājusi virtuves aprīkojumu. Lēmumu par sociālās aprūpes iestādes struktūrvienības veidošanu šovasar slēgtās Daukstes pamatskolas ēkā novada dome pieņēma 25.augustā. Par sociālās aprūpes namu novada deputāti ir iecerējuši pārveidot arī bijušās Jaungulbenes arodskolas mācību korpusu “Jaungulbenes alejās”. Tā pašvaldība lēma pagājušā gada 26.novembrī.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

Saulainā nākotne

Katrā pagastā pa nabagmājai !!!

pirms 3 gadiem, 2016.12.29 13:19

Kad paies gadi 20 vērsies ciet pansionāti, jo dzimstība zema.

pirms 3 gadiem, 2016.12.29 15:37

Liena

Tad jau pēdējais laiks arī Stradu skolā taisīt nabagmāju. Tāpat jau neviens nepērk to gaismas pili.

pirms 3 gadiem, 2016.12.29 15:40

Jānis

Skolas taisīt par nabagmājām ir racionāli un atbilst situācijai

pirms 3 gadiem, 2016.12.29 16:20

Sory.

Tagad valdībai topā_-Lai skaisti nomirst. Nežēlīgi,tomēr fakts.

pirms 3 gadiem, 2016.12.29 16:54

Gribu zināt

Kas tad ir laimīgais saimnieks?

pirms 3 gadiem, 2016.12.29 21:10

Vietējās ziņas