Šogad saslimušo ir mazāk 2

Jau diviem Gulbenes novada iedzīvotājiem ir apstiprināta saslimšana ar ērču encefalītu, bet vienam konstatēta Laimas slimība.

Sabiedrības veselības aģentūras Gulbenes filiāles infekcijas slimību epidemioloģijas daļas vadītāja Ilzīte Zaļuma "Dzirkstele" norāda, ka viens ērču encefalīta slimnieks ir bērns, bet viņš neārstējas Gulbenes Infekciju nodaļā. Kopumā šogad, salīdzinot ar citiem gadiem, ir mazāk saslimušo ar ērču encefalītu un Laimas slimību.

 

I.Zaļuma pieļauj, ka laika gaitā, protams, var apstiprināties vēl kādi saslimšanas gadījumi.

 

"Gulbenes infekciju nodaļā nonāk arī pacienti no Balviem un Alūksnes," saka I.Zaļuma. Infekciju nodaļas daktere Ērika Balode stāsta, ka nodaļā ir pacienti, kuriem ir paņemtas analīzes un tiek gaidīti rezultāti, kā arī ārstējas tie, kuriem diagnoze jau ir apstiprināta.

 

Mediķi atgādina, ka ērces ir aktīvas līdz oktobrim.


Savukārt Gulbenes un Balvu slimnīcu apvienības izpilddirektore Eva Smirnova informē, ka no 1. līdz 28.jūlijam Infekciju nodaļa būs slēgta, jo personāls dosies atvaļinājumā. Slimnieki nepieciešamības gadījumā tiks vesti uz Madonu vai Rēzekni. Proti, tie, kuri dzīvo tuvāk Madonai, tos vedīs uz Madonas slimnīcu, bet tie, kuri ģeogrāfiski tuvāk ir Rēzeknei, vedīs uz Rēzeknes slimnīcu.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

kļūdu labotāj! Šī infekcijas slimība pirmo reizi tika aprakstīta ASV Laimas pilsētā, tādēļ pēc šīs pilsētas nosaukuma latviski to pieņemts saukt par Laimas, nevis Laima slimību.

pirms 8 gadiem, 2012.06.11 13:09

Kiki

LaimaS slimība? Pareizi tomēr būtu "Laima slimība".

pirms 8 gadiem, 2012.06.10 22:38

Vietējās ziņas