Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Šokējoši palielinās projektēšanas cenas 8

Gulbenes novada dome ir spiesta izsijāt savas būvniecības ieceres un ne vienmēr ļauties uzņēmēju piedāvātajām cenām, ja tās pārsniedz pašvaldības noteiktos “griestus”. Šobrīd pat projektēšanas izmaksas vien ir kļuvušas nesamērīgi lielas.

21.aprīļa domes sēdē deputāti nolēma pagaidām atteikties no “griestu” palielināšanas Gulbenes 2.vidusskolas internāta ēkas Līkajā ielā 19a pārbūves projekta gatavošanai. Sākotnēji projektēšanai bija paredzēti 8000 eiro. Iepirkuma laikā pretendenta piedāvātā cena bija jau 32,4 tūkstoši eiro (tikai projekta veikšanai un autoruzraudzībai). Novada dome mēģinās atkārtoti izsludināt iepirkumu, pirms tam samazinot projektēšanas apjomu šajā objektā.

Taču deputāti nobalsoja par citu būvprojektu gatavošanu, rēķinoties ar daudz lielākiem izdevumiem, nekā sākotnēji bija plānots. Arguments bija – šie citi projekti ir vajadzīgi steidzami.

Piemēram, lai tikai varētu sagatavot projektu un nodrošināt autoruzraudzību arodskolas bijušā mācību korpusa (“Jaungulbenes alejas”) pārbūvei par sociālās aprūpes centru, pašvaldībai vajadzēs vismaz 32 tūkstošus eiro. Tā kā budžetā šādas naudas nav, tā būs jāaizņemas no Valsts kases uz pieciem gadiem. Sākotnēji bija plānots, ka šā būvprojekta finansēšanai dome izlietos līdz 25 tūkstošiem eiro. Bet bijušās Bērzu sākumskolas (Gulbenē, Vidus ielā 7) pārprojektēšanai un autoruzraudzībai, lai ēku varētu pārveidot par radošo iniciatīvu centru, vajadzēs vairāk nekā 31 tūkstoti eiro. Arī šajā gadījumā summa būs jāaizņemas no Valsts kases uz pieciem gadiem.
No 25 tūkstošiem līdz 50 tūkstošiem eiro ir “uzlēkusi” būvprojekta cena Gulbenes 2.vidusskolas (Līkajā ielā 21) iekštelpu un fasādes atjaunošanai un teritorijas labiekārtošanai.

Novada domes izpilddirektore Guna Švika komentēja, ka ir vērojama tendence – viena gada laikā piedzīvots projektēšanas cenu bums. Projektētāji “uzvārās”. Pasūtītājiem ir iespēja vai nu piekrist, vai nepiekrist šādiem spēles noteikumiem. Tā kā pašvaldība vēlas ar vairākiem saviem projektiem startēt konkursos un piesaistīt finansējumu no malas, nākas meklēt kompromisu.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

:)

Izskatās, ka drīz būsim pie Europas cenām it visā. Izņemot algas, protams:)

pirms 4 gadiem, 2016.04.27 15:26

Gatis B

Aluksne visu prot bet musejie neko nemak uzcelt lašaras

pirms 4 gadiem, 2016.04.27 20:23

Iluta

Kad Gulbene pazudis tie drausmigoe dzelzbetona stabi .(apgaismes)jùms tiešàm nav kauna pilsetas dome?????????????

pirms 4 gadiem, 2016.04.27 20:25

Labais

Kas, Tev viņi traucē? Metāla caurules ir labākas?

pirms 4 gadiem, 2016.04.27 20:41

Z

Sāk vilkt uz paranoju(no tavas puses)-pārbaudies!

pirms 4 gadiem, 2016.04.27 20:47

gulbene

Nevis uzvārās, bet tās ir reālās cenas par atbildību, kas ir projektētājam. Līdz šim neviens ne par ko neatbildēja, tagad vismaz ir cenas un atbildība, Beidzās lētais , nekvalitatīvais darbs ir nostumts malā.
Pašvaldībām turpmāk ar to jārēķinās.
Kad algas tiek paceltas? ... tad, kad startē ar augstākām cenām, nevis lētākām, tā tas ir.

pirms 4 gadiem, 2016.04.28 09:11

:)

Tauta jau ir izmācīta pateikt:"Par šādu cenu es to nevaru atļauties." Tagad šo jāiemācās pateikt arī publiskajam sektoram. Tad redzēs kam vairāk vajag- pakalpojuma pircējam vai pārdevējam:)

pirms 4 gadiem, 2016.04.28 14:09

Vietējās ziņas