Sola iedzīvotājus informēt par risinājumu plūdu novēršanai 1

“Dzirkstele” jautāja Gulbenes novada domes priekšsēdētājam Andrim Vējiņam, vai iedzīvotāji zvana uz novada domi un sūdzas par plūdiem Gulbenē, lūdz palīdzību un kā viņš redz nākotnē šādas problēmas risinājumu.

A.Vējiņš atbild, ka ir konstatētas vietas pilsētā, kur, realizējot projektus, būvniecības gaitā ir pieļautas kļūdas, kas rada ūdens līmeņa palielināšanās riskus.

“Šobrīd atbildīgie darbinieki strādā pie attiecīgās problēmas tehniskā skaidrojuma un risinājuma. Pastiprinātu nokrišņu rezultātā, ūdenim ieplūstot kanalizācijas sistēmā, būtiski palielinās ūdens daudzums, kas rada aku pārplūšanas situāciju. Attīrīšanas iekārtās nav iespējams šo ūdens daudzumu pietiekami ātri un efektīvi pārsūknēt. Tas ir iekārtas funkcijas raksturlielums un ierobežojums,” viņš saka.

Klimatiskie apstākļi pasaulē kopumā norāda uz iespējamo nokrišņu palielinājumu nākotnē. Vēsturiski Gulbenē liela daļa notekūdeņu ir novirzīti caur pilsētas centru.

“Nav pareizi, ja Emzes puses notekūdeņi šķērso, piemēram, Skolas ielu. Saprotot, ka nākotnē varam sagaidīt lielu nokrišņu daudzumu īsā laika periodā, mums jāparedz notekūdeņu novirzīšana, apejot pilsētas centrālo daļu. Jau šobrīd ir skaidrs, ka tas varētu būt ļoti vērienīgs un dārgs projekts. Katrā ziņā iedzīvotāji saņems informāciju saistībā ar šāgada situāciju un nākotnes redzējumu,” skaidro A.Vējiņš.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Jānis

Sistemātiski sodīt privātīpašniekus kuri ir aizbēruši ūdens notekgrāvjus

pirms 3 gadiem, 2017.10.07 19:23

Vietējās ziņas