Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sola lielākas algas arī padotajiem 9

Pirms svētkiem Gulbenes novada deputāti ar balsu vairākumu apstiprināja algu palielināšanu pašvaldības vadībai, kā jau tas bija iepriekš plānots.

Balsojumā atturējās vienīgi “Vienotības” deputāti Ieva Grīnšteine un Intars Liepiņš. Domes priekšsēdētājs Andris Apinītis pats par savas algas palielināšanu balsot atteicās. Savukārt viņa vietnieks Andis Caunītis nepiedalījās balsojumā par savas algas, kā arī izpilddirektores Gunas Švikas algas palielināšanu, jo šo jautājumu izskatīšanas laikā bija izgājis no sēdes norises zāles.

A.Apinītim ar 1.janvāri alga būs 2196 eiro (pašreizējo 2055 eiro vietā), A.Caunītim – 1966 eiro (1840 eiro vietā), G.Švikai - 1740 eiro (1560 eiro vietā) līdz nodokļu nomaksai.

Lemjot par G.Švikas algas palielināšanu, I.Liepiņš rosināja, ka nepieciešams uz šo jautājumu raudzīties konceptuāli un domāt par samērību. Viņaprāt, arī citiem domes un pašvaldības iestāžu darbiniekiem būtu ievērojami jāpalielina algas. Pēc I.Liepiņa domām, nav normāli, ja vadībā algas palielinās simtos eiro, bet citiem pašvaldības darbiniekiem tikai par 10 eiro sakarā ar minimālās algas celšanos. Deputāts rosināja uz šo situāciju paškritiski paraudzīties “vairāku gadu griezumā”.

Novada domes Finanšu un ekonomikas nodaļas vadītāja Lienīte Reinsone pauda, ka sakarā ar minimālās algas palielināšanos valstī par 10 eiro (līdz 370 eiro) arī novadā būs izmaiņas atsevišķās algu grupās. Ministru kabinets vienlaikus ir noteicis jaunu kārtību minimālās stundas tarifa likmes aprēķinam. Dome savos vērtējumos vērā ņems arī katra darbinieka atbildības pakāpi, uzsvēra
L.Reinsone.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

modrīte

Caunītim varbūt veselības problēmas, ka tik bieži balsošanas laikā iziet no zāles. Jau atkārtoti rakstiņos parādās, ka balsošanas laikā iziet. Lai izdodas uzlabot veselību!

pirms 4 gadiem, 2016.01.20 11:54

ac

ea apslapinos . nekā nevaru padarīt. rokas biksēs

pirms 4 gadiem, 2016.01.20 18:46

sniegs

te nezini kā samaksāt komunālos, veikalā jāpērk tikai tas lētākais,neko vairāk nevar atļauties, viņiem algas tūkstošos, kad vienreiz tas beigsies, kā nav kauna no pārējiem iedzīvotājiem.Caunīti atbildi.

pirms 4 gadiem, 2016.01.20 12:29

Andis

Sniegs, skaudiiba nav laba iipasiiba!

pirms 4 gadiem, 2016.01.20 12:59

deputats

jā, man nav kauna un gribu vēl lielāku algu.
Tu vispār apjēdz cik mūsu darbs ir grūts un atbildīgs, tas tev nav par šuvēju haļavu dzīt vai veikalā uz kasses gulēt.

pirms 4 gadiem, 2016.01.20 13:31

mja

Tad jau pedagogiem pirmsskolas arī no pašvaldības līdzekļiem var piemaksāt pie algas...tas būtu tikai godīgi...

pirms 4 gadiem, 2016.01.20 18:42

Inara

Redz vinu nebija majas ,ka kauninaja,var jau but ,ka veseliba sak skobities,kapa jau nepanems mantibu ,es dzirdeju ,ka sacis lietot anti stresa tablets,vai sava veida pilulas.,ka jau mes visi zinam ,ka
zales mums ir dargas ,bet vinam tas ir nieks vienalga kas notiek,un visai musu pasvaldibai,citur vismaz
vairak dara,bet pie mums Gulbene vinu bedres paplasinajums makos,radus,pazinam at visu nodrosina.
Bet mes tagad gaidam velesanas,atkal klat tiklu ravejus ,zagles,zaglus ievelot,Esiet lemigi par pareizo izveli,ka iesiet velet,bet zinat jegas jau nav kulite sen ir salikta plauktinos.

pirms 3 gadiem, 2017.05.25 09:30

Vietējās ziņas