Sola salabot kapsētas zvanu 1

Tanslavu jeb Gulbenes jaunajos kapos jau ilgāku laiku izvadīšanas ceremonijās neskan kapličas zvans. "Vai cilvēkam aizejot nepienākas pilns apbedīšanas rituāls, arī kapu zvans? Esmu bēdīga, ka pilsētas dome, kas pašreiz ir noteicēja par kapličas stāvokli, nevar sakārtot šo jautājumu," sašutumu par kapličas zvana klusēšanu pauž kāda rajona iedzīvotāja.

Viņa ierosina, ja pilsētas domei nepietiek naudas, lai atjaunotu zvanu, nepieciešamo summu, kas esot apmēram 1000 lati, saziedot iedzīvotājiem.

 

"Tanslavu kapliča ir unikāla, jo Latvijā tāda ir vienīgā, tāpēc nepieļausim, ka to aizmirst kā kolhoza šķūni. Šajā kapsētā daudziem cilvēkiem atdusas kāds tuvinieks," saka iedzīvotāja.

 

Kapu apsaimniekošanas speciāliste Valda Kupce apliecina, ka ir sabojājies zvana mehānisms, tāpēc zvans nedarbojas jau ilgāku laiku.

 

"Kad 2008.gada 1.janvārī Gulbenes pilsētas dome pārņēma abu pilsētas kapsētu apsaimniekošanu, zvans jau nedarbojās. Tā atjaunošana ir diezgan dārgs prieks," saka V.Kupce.

 

Gulbenes pilsētas domes izpilddirektors Gvido Stucka sola, ka tikšot darīts viss, lai zvanu atjaunotu.

 

"Ir nodilis mehāniskā zvana mehānisms. Tā atjaunošanai naudu mēs atradīsim," saka G.Stucka.

 

Cik liela naudas summa būs vajadzīga, izpilddirektors nevēlas teikt.

Tanslavu kapu kapličā vairs nedarbojas arī saldējamās iekārtas. Tās tagad ir ierīkotas Gulbenes vecās kapsētas atjaunotajā kapličā. Pirms tam to tur nebija.

 

"Jaunajos kapos saldējamās iekārtas vairs nedarbinām. Tās bija izvietotas plašās telpās, arī saldējamā mehānisma, kas tika ierīkots pirms 25 gadiem, uzturēšana bija dārga,"norāda G.Stucka.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Iedzīvotāja

Nu gan ...vai vecās kapličas saldētava darbojās tikai tikmēr kamēr cilvēciņu tur novieto?šie atbildes sniedzēji zinās ,kad jānokar galva un jāsaka diemžēl ,nebija noregulēts aukstums,to nedarām mēs,bet vai tad to darām mēs,kas cilvēku tur novietojam un maksājam par diennakti naudiņu! Labi ,ka aizgājējs sevi vairs neredz,bet mēs to atceramies kā pēdējo brīdi,kad no viņa atvadāmies.Es brīnos,ka cilvēkiem bēres vairs nav nekas svarīgs ,domājams,ka drīzumā vispār cilvēku glabās saīsinātā ceremonijā,kur kapliča vairs nebūs vajadzīga varbūt pat zārku nebūs.Vai G.Stucka neuzskata ,ka arī cilvēks pats par sevi atnākot un aizejot no šis pasaules tikai vienreiz arī ir dārgs prieks???Kas tad galu galā ir svarīgs cilvēks vai nauda ? Kauns domei !

pirms 11 gadiem, 2009.05.09 10:54

Vietējās ziņas