Sola ziemā tīrīt ietvi no Gulbenes uz Palienu 8

Kas ziemā tīrīs gājēju ietvi, kas gar Rēzeknes ceļu ved no Gulbenes līdz Palienai? Sestdien, 22.novembrī, kad šoziem uzsniga pirmā sniega kārta, “Dzirkstele” pārliecinājās, ka nav, kas tīra šo trotuāru. Cilvēki bija ieminuši taciņu sniegā.

Stradu pagasta pārvaldes vadītājs Juris Duļbinskis “Dzirkstelei” saka, ka diskusiju par šo tēmu ar Satiksmes ministriju uzsācis jau vasarā. Toreiz saņemta atbilde, ka tā ir akciju sabiedrības “Latvijas valsts ceļi” kompetence, jo ietve atrodas valsts ceļa nodalījuma joslā.


J.Duļbinskim ir bažas arī par to, ka ziemā, tīrot Rēzeknes ceļu ar ātrgaitas tehnikas palīdzību, sniegs no brauktuves automātiski tiks uzmests tieši uz gājēju ietves un tā tiks burtiski aprakta sniegā. Tādā gadījumā ietves atbrīvošana no kupenām kļūs vēl jo aktuālāka.


“Ja beidzot “Latvijas valsts ceļi” pasaka, ka viņi netīrīs ietvi, tad, visticamāk, pašvaldībai tā būtu jāpārņem. Šobrīd šī ietve nav pašvaldības bilancē kā objekts, kas būtu mūsu pārziņā. Ja jautājums tiktu juridiski sakārtots tā, ka par šīs ietves uzturēšanu jāatbild pašvaldībai, mēs arī rīkotos. Man padomā ir variants. Ietves tīrīšanai mēs varētu ziemā izmantot savu traktoru “Belarus”,” saka J.Duļbinskis.


VAS “Latvijas valsts ceļi" Vidzemes reģiona Gulbenes nodaļas vadītājs Laimonis Aumeisters “Dzirkstelei” saka, ka ne tikai Gulbenes-Rēzeknes ceļu Stradu pagastā, bet arī gājēju ietvi no Gulbenes līdz Palienai šoziem no sniega tīrīs akciju sabiedrība „Latvijas autoceļu uzturētājs”. “Viņiem tas ir jādara,” uzsver L.Aumeisters.


Jau vēstīts, ka 2012.gadā sākās un 2013.gadā Stradu pagastā beidzās valsts 1.šķiras autoceļa rekonstrukcija virzienā no Gulbenes uz Rēzekni. Tā izmaksāja aptuveni 4,3 miljonus latu. Rekonstruēti tika vairāk nekā 10 kilometri ceļa, ieskaitot Pededzes tiltu, kā arī tika izveidota gājēju ietve no Gulbenes līdz Palienai. Rēzeknes ceļa posms Stradu pagastā noslēdza Vidzemi un Latgali savienojošā maršruta Rēzekne-Gulbene sakārtošanu, izmantojot Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējumu.


Varbūt ne cilvēki, bet dabas māte būs tā, kas notīrīs sniegu uz gājēju ietves, kas ved no Gulbenes uz Palienu. Foto: Gatis Bogdanovs


Pievieno komentāru

Komentāri 8

!!!

Kāpēc gan nevar kā pilsētā - pieguļošo īpašumu saimnieki tīra savu ietves posmu !!!

pirms 6 gadiem, 2014.12.02 17:23

Interesanti

Kurš gan uzstāja par šādas ietves būvniecību un nespēja iedomāties, ka tā būs jātīra?

pirms 6 gadiem, 2014.12.02 21:22

Kika

Protams, ka jātīra, citādi visi vazājas pa brauktuvi.

pirms 6 gadiem, 2014.12.02 23:36

lasitaja

Pagasta,bezdarbnieki vazajas bez vajadzibas un sanem par 2,3 st tikai.....

pirms 6 gadiem, 2014.12.03 07:46

lasitajai

bezdarbnieki apkārt nevazājas,vazājies apkārt tu- lasītāja,savas acis bolīdama.

pirms 6 gadiem, 2014.12.03 08:24

lauki

dažam labam pagasta "darbiniekam-smēlējam" šķipeli zobos un uz priekšu

pirms 6 gadiem, 2014.12.03 11:13

gulbene

nu tocna (...) ,tad ka taisija pie kajas kas tiris galvenais vai pa vasaru ir kas iet aptuveni ta ziema pie ***s!!!!

pirms 6 gadiem, 2014.12.12 20:17

Vietējās ziņas