Somijā izcīna uzvaru 2

Rūtas Baranovskas panākumu atslēga - milzīga uzcītība
Ozolkalna pamatskolā allaž lielā cieņā ir bijušas dažādas sacensības, tostarp arī jauno satiksmes dalībnieku sacensības, kurās skolēniem ir jādemonstrē savas ceļu satiksmes noteikumu zināšanas, kā arī prasme labi vadīt velosipēdu.

Skolas pārstāvji sacensībās vienmēr ir guvuši panākumus, bet šogad 6.klases skolniece Rūta Baranovska kopā ar trim citiem Latvijas izlases dalībniekiem 24.Eiropas jauno satiksmes dalībnieku sacensībās Somijā 21 komandas konkurencē izcīnīja 1.vietu. Šī ir pirmā reize, kad Latvijas komanda kļuva par čempioniem šajās sacensībās. Priecājās visi

Rūta atzīst, ka gan viņai, gan arī komandas biedriem bijis milzīgs prieks par uzvaru, jo līdz šim Latvijas izlase sacensībās bija guvusi gan 2., gan 3.vietu, bet uzvaras lauri tiek plūkti pirmo reizi.

Rūta gan atzīst, ka Eiropas sacensībās pārbaudījumi bijuši daudz vieglāki nekā pie mums, Latvijā.

"Latvijas sacensību finālā tika noskaidroti astoņi uzvarētāji, bet pēc tam noslēguma pārbaudījumos tikām izraudzīti četri labākie, kuri devāmies uz Eiropa sacensībām. Arī šie pārbaudījumi bija diezgan sarežģīti," saka Rūta.

Anita Gātere, kas ilgus gadus gatavo skolēnus šīm sacensībām, saka, ka šie panākumi gūti tādēļ, ka skolēni ir ieguldījuši milzīgu darbu.

"Rūtas uzcītība ir vienreizēja. Citi skolēni nav tik neatlaidīgi - ja kaut kas neizdodas, nereti atmet ar roku. Rūta, piemēram, brauc šķēršļu joslas tik ilgi, kamēr viņai tās izdodas izbraukt, tādēļ ir šāds rezultāts," saka skolotāja, kurai bērnu sagatavošana šīm sacensībām ir bijis mūža darbs.

Viņa gatavojusi gan Ozolkalna skolas skolēnus, gan pirms tam arī Annas skolas skolēnus.

"Arī es esmu ļoti priecīga un gandarīta par šo jauko sasniegumu," saka A.Gātere.

Par Rūtas panākumiem priecājās arī klases un skolasbiedri. Atgriežoties šonedēļ skolā, meitene saņēma daudz apsveikumu.

Rūta atklāj, ka viņa patīk braukt ar velosipēdu, viņa arī ikdienā bieži ar to pārvietojas, brauc ar velosipēdu arī uz skolu.

 "Noteikumus arī nav grūti iemācīties, galvenais, tie ir jāizprot," uzskata čempione.

Gūst maksimālo punktu skaitu

Latvijas izlase, kuru pārstāvēja R.Baranovska, Ralfs Blūms (Aizputes Interešu centrs), Uģis Drozds (Kusas pamatskola) un Krista Ratniece (Baložu vidusskola), sacensībās ieguva 637 punktus no 660 iespējamajiem. Vairākās disciplīnās tika gūts maksimālais punktu skaits. Tuvākos sekotājus - Čehijas izlasi - Latvijas komanda pārspēja ar 21 punkta pārsvaru. 3.vietā ierindojās Krievijas pārstāvji.

Ceļu satiksmes drošības direkcija sola, ka arī nākamgad tiks organizēts Latvijas jauno satiksmes dalībnieku forums, kurā būs iespējams piedalīties ikvienam 10 līdz 12 gadus vecam skolēnam, kurš vēlas attīstīt savu riteņbraukšanas prasmi un papildināt zināšanas satiksmes drošībā.

2010.gada Eiropas Jauno satiksmes dalībnieku sacensības norisināsies Maķedonijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

skolotāja

Apsveicu! Skolotajai pienākas prēmija no novada domes, komisijas pie darba!

pirms 11 gadiem, 2009.09.19 15:26

Vietējās ziņas