Šonakt pulksteņa rādītāji jāpagriež vienu stundu uz priekšu 4

2012. gada 25. martā Latvijā un daudzviet citur pasaulē notiks pāreja uz vasaras laiku, kad pulksteņa rādītāji būs jāpagriež par vienu stundu uz priekšu. Par to m1ūs informē Ekonomikas ministrija.

"Latvijā pāreja uz vasaras laiku notiks svētdien, 25.martā, pulksten 03:00 (šonakt, naktī no sestdienas uz svētdienu), pulksteņa rādītājus pagriežot vienu stundu uz priekšu," skaidro ministrijas sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Evita Urpena. 

 

Viņa stāsta, ka patlaban pavasarī un rudenī pulksteņu rādītājus stundu uz priekšu un atpakaļ griež aptuveni 70 pasaules valstu iedzīvotāji. Latvijā vasaras laiks pirmo reizi tika ieviests 1981. gadā. Sākot no 1997. gada, vasaras laiks Latvijā ir spēkā no marta pēdējās svētdienas plkst. 03:00 līdz oktobra pēdējai svētdienai plkst. 04:00.

 

"Pāreja atpakaļ no vasaras laika notiks 2012. gada 28. oktobrī plkst. 04:00 (naktī no sestdienas uz svētdienu), kad pulksteņa rādītāji būs jāpagriež par vienu stundu atpakaļ,'" norāda sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja.

 

Informāciju par laiku visā pasaulē (par laika joslām, cik ir pulkstenis kādā konkrētā valstī jeb pilsētā, par valstu pāreju uz vasaras laiku un atpakaļ, utt.) varat iegūt portālā www.timeanddate.com.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

A man vienalga pierodu 2 dienās. Labāk, lai griež to laiku a to kad vienā vasarā nepagrieza nebij ne rīta ne vakara, cēlāmies kad saule jau pusdienās un vakarā ātrāk palika tumšs.

pirms 8 gadiem, 2012.03.26 11:28

Vietējās ziņas