Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Spārītes parka caurtekām izveido apdari 6

Spārītes parkā Gulbenē, kur vēl novembrī turpinājās rekonstrukcija, ir iestājies ziemas perioda tehnoloģiskais pārtraukums. Ir redzams, ka objekts pabeigts daļēji.
Tomēr ir arī daudz tāda, kas priecē aci – grants-dolomīta maisījuma gājēju celiņi, apgaismotais galvenais parka celiņš, kas no Brāļu kapiem izvedu uz Blaumaņa ielu, un saliņa,  vairākās vietās izveidotā  caurteku apdare, izmantojot sarkanus ķieģeļus, lai maksimāli panāktu šai vietai atbilstošu, estētisku veidolu.
Pašvaldības publiskotā informācija liecina, ka ķieģeļus caurteku apdarei ziedojis kāds Litenes iedzīvotājs. “Dzirkstele” sazinājās ar šo labvēli, kurš nevēlējās, lai viņa vārds tiktu publiskots. “Man mājās bija ķieģeļi. Ja tie noder labam mērķim, nav žēl,” “Dzirkstelei” sacīja litenietis.
Spārītes parka daļas labiekārtošanas darbi tiks pabeigti 2020.gada vasarā. Pēc tehnoloģiskā pārtraukuma norisināsies melnzemes sakārtošana un nostiprināšana pie celiņiem, apzaļumošana un uz saliņas esošās atpūtas vietas papildināšana ar rotaļu un aktīvās atpūtas elementiem. Parkā gan vairs neatgriezīsies koka tiltiņi. Demontēšanas laikā tika konstatēts, ka tie ir bojāti. Viens no tiem tagad rotā centrālo skvēru. Jau vēstīts, ka Gulbenes Spārītes parka daļas rekonstrukcija notiek  Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības  programmas gaitā. Gulbenes projekta kopējās izmaksas ir 191 000 eiro, tajā skaitā pārrobežu sadarbības programmas finansējums – 171 900 eiro, pašvaldības finansējums – 19 100 eiro.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Juris

Krievi malači. Investē savas varenās impēriskās pagātnes objektos. Ne ko pielikt, ne ko atņemt. Paši ieliek piektdaļmiljonu, no vietējiem paņemt desmito tiesu:) Vietējie, skatieties un mācaties! Tā ar naudiņu ir jātaisa ideoloģija. Būs smuki sakopts gan cariskās, gan padomiskās impērijas stūrītis:)

pirms mēneša, 2019.12.14 15:16

...

Ārprāc kas tā par pļacku šķību un nesmuku kā nav kauns tādu citiem rādīt ? Cik tad ilgi garantija līdz pavasarim ? Pirmo reizi redzu ka kieģeļu mūru balsta uz zemes.

pirms mēneša, 2019.12.14 15:27

Gulbeniete

Es savos 70 tādus mākslas darbus esmu redzējusj daudz,pie tam meistari ar to lepojas,tā vieta ka vajadz ētu izkrist caur zemi!

pirms mēneša, 2019.12.15 14:56

Anna

Pavasarī redzēs cik kvalitatīvs darbs. Pagaidām visai apšaubāmi. Izskatās pēc smilšu pils.

pirms mēneša, 2019.12.14 19:11

Ārprāc!!

"Cumanta javas" starp ķieģeļu kārtām stipri par daudz

pirms mēneša, 2019.12.16 11:37

Vietējās ziņas