Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Spārītes parkā egli nozāģē galotnes dēļ 5

Pirmdien, 19.decembrī, Gulbenē, Spārītes parkā, uz taciņas, kur ziemā vijas slēpošanas trase, nelikumīgi nozāģēta apmēram desmit metrus augsta egle, lai pēc tam varētu nogriezt un līdzi aiznest tās kuplo galotni. Pēc „Dzirksteles" vērojumiem, vēl pirmdienas rītā egle stāvēja savā vietā. To zemē nav noguldījusi vētra, kā varētu domāt, jo gludā zāģējuma vieta stumbrā ir skaidri redzama, tāpat arī vietā, kur nogriezta koka galotne.

Gulbenes Labiekārtošanas iestādes vadītāja Ligita Miezīte „Dzirkstelei" saka, ka diemžēl Gulbenē šāda aina ir vērojama katru gadu pirms Ziemassvētkiem.

 

„Protams, lielas egles galotne izskatās un arī smaržo pavisam citādi nekā maza eglīte. Cilvēki labi zina un saprot, ka zāģēt koku galotnes dēļ nedrīkst. Nedrīkst vispār nevienu egli zāģēt pilsētas parkā! Tomēr tas notiek. Diemžēl nevaram noskaidrot, kurš to ir izdarījis, un sodīt vainīgo," bilst L.Miezīte.

 

Viņa atgādina, ka „Latvijas Valsts meži" atļauj iedzīvotājiem nocirst vienu eglīti(līdz trīs metrus garu) katras ģimenes vajadzībām, izvēloties kociņus valsts mežā - grāvmalā, ceļmalā. Eglītes kategoriski ir aizliegts zāģēt jaunaudzēs. Valsts meži ir izkaisīti pa visu Latvijas teritoriju starp daudziem privātajiem, pašvaldību un citu īpašnieku mežiem, tāpēc, lai nerastos konflikti, ieteicams pirms eglītes ciršanas vai zaru savākšanas pārliecināties, kam pieder mežs. Visdrošāk to var noskaidrot mežsaimniecībās. Savukārt iedzīvotājiem nav jāklusē, bet jāziņo policijai, ja pamana nelikumīgus egļu zāģēšanas gadījumus.

 

Daudzas ģimenes izvēlas arī citu, videi draudzīgāku variantu. Tā vietā, lai egli nocirstu, var to iegādāties podiņā kokaudzētavās.

 

M.Miezīte arī uzskata, ka nav saprotama vēlme nocirst un rotāt egli īsajam Ziemassvētku un Jaungada sagaidīšanas priekam. Kāpēc gan neizrotāt kādu mežā vai parkā augošu kociņu. Tikai rotājumiem ir jābūt dabiskiem. Piemēram, āboliem un burkāniem, kas kā svētku greznuma mantiņas iesietas vilnas dienā un iekarinātas eglītes zaros - zvēriem un putniem

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Zarubins

ceru ,ka Gulbenes policija nokers sito vandali un sodis

pirms 8 gadiem, 2011.12.26 11:02

migels

mazam eglem japerk rotajumi,bet te jau i ciekuri

A qo suns pedu nenem???

pirms 8 gadiem, 2011.12.25 21:06

Jānis

Vandaļi bez smadzenēm, droši vien, ka mājās vēl dižojās, ļoti žēl, labi, ka tādu ir ļoti maz.

pirms 8 gadiem, 2011.12.23 22:42

mācība-lumpeniem

Idiot! tā bij aizsardzības stratēģija, jo tankiem ļoti nepatīk 1m augsti celmi. tāds nogriezts mežš art augstiemcelmiem ir mīnu laukam līdzvērtīgs šķērslis, bez atmīnēšanas iespējas. tā ir idiotu folklora, par- slinkajiem vāciešiem. Parādi man vienu vācieti kurš pats kaut ko zāģēja! priekš tam viņiem bij 2 miljoni sarkano karagūstekņu un visas austrumeiropas vergu darbaspēks, kuriem slinkot ne prātā nenāca.

pirms 8 gadiem, 2011.12.22 22:57

Tāpat, kā kara laikā,Hitlera vācieši,....praktiski,slinki, kokus no celmiem zāģēja,cilvēka augumā,lai zāģējot nav jāsaliecas,....tā šo laiku vandāļi

pirms 8 gadiem, 2011.12.22 17:43

Vietējās ziņas