Speciālās internātpamatskolas skolēni apmeklē bānīti 1

Tā jau ir tradīcija, ka dzelzceļā tiek organizēti dažādi pasākumi, kopīgas svētku svinēšanas, kā arī ekskursijas interesentiem. SIA "Gulbenes - Alūksnes bānītis" šodien apmeklēja Valmieras rajona Dauguļu speciālās internātpamatskolas skolēni un skolotāji. Tā bija labdarības ekskursija, kuru finansēja SIA "Gulbenes - Alūksnes bānītis." Par to informē uzņēmuma kultūras menedžere Irēna Dimdiņa.

Mazais dzelzceļš, kurā joprojām tiek veikti regulārie pasažieru pārvadājumi, ir kļuvis par iecienītu apskates objektu gan lieliem, gan maziem.

 

Ekskursijas laikā I.Dimdiņa skolēnus iepazīstināja un kopā ar viņiem apskatīja Gulbenes depo. Skolēniem bija iespēja redzēt dzelzceļnieku darba ikdienu, apskatīt lokomatīves, īpašu uzmanību pievēršot bānīša tvaika lokomatīvei "Marisai", kura, dodoties ceļā, nevar pārvietoties bez mazas piekabītes tendera. Tajā viņa līdzi ved ūdeni un malku.

 

Skolēniem bija iespēja apskatīt arī depo griezuli un doties izbraucienā ar bānīti līdz Stāmerienai.


Lielai daļai skolēnu šī ekskursija bija liels pārdzīvojums, īpaši zēni sajūsminājās par lokomatīvēm. Viņiem bija iespēja redzēt, kā tas notiek, kad lokomatīve dodas ceļā. Skolēni saņēma arī bukletus par bānīti.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

...

lūdzu virsrakstiņu palabot- "internātpamatskolas". Latvijā vairs nav internātpalīgskolu.

pirms 12 gadiem, 2008.12.11 09:28

Vietējās ziņas