Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Spēlējas ar dažādām krāsām un materiāliem 2

Stāķu pamatskolā šonedēļ notika jaunrades nometne "Spēles". Tajā piedalījās 47 dalībnieki. Nometne ar savām aktivitātēm piesaistīja ne tikai bērnus un jauniešus, bet arī pieaugušos. Vairāk foto šeit.

Stāķu pamatskolas direktore Diāna Šķēla stāsta, ka nosaukums "Spēles" nometnei izvēlēts tādēļ, ka spēlē ir aizrautība, prieks, kopā būšana, visi ir veiksminieki, uzvarētāji. "Saspēle, patiesību sakot, notiek visu dzīvi - ar cilvēkiem, ar lietām, ar krāsām, ar dažādiem materiāliem," stāsta D.Šķēla. "Jaunrades nometnes Stāķu pamatskolā notiek jau astoto gadu pēc kārtas. Tā mums jau ir izveidojusies kā tradīcija, mainās tikai pasniedzēji un iespējas."  

Nometnes pirmajā dienā dalībnieki iepazinās, sadziedājās, izgatavoja katrs sev arī īpašu mūzikas instrumentu, ar ko ieskandināt katru nometnes dienu. Tika izvēlēta arī nometnes himna. Nākamajās dienās sākās darbošanās radošajās darbnīcās. Pedagogu un mākslinieku vadībā tika apgūta zīda apgleznošana, rotu darināšana, rotkalšana, māla veidošana un tautas muzicēšana. Rotu darināšanu un zīda apgleznošanu mācīja Inese Bodunova un Daiga Kalinka. Rotkalšanas mākslu ierādīja rotkaļi no Bauskas - Elīna un Māris Bražes. Māla veidošanas darbnīcu vadīja keramiķe Ingrīda Magone. Savukārt tautas muzicēšanu mācīt bija ieradušās dziedošās Igauņu ģimenes pārstāves Rasma un Liene.

 

Šīs nedēļas laikā nometnes dalībnieki devās arī ekskursijā uz Latgali, kur ciemojās pie tautas mūzikas instrumentu meistara Gunāra Igauņa un keramiķiem Dundeniekiem, kā arī senlietu muzejā Saipetniekos.

 

Piektdien nometnes dalībnieki prezentēja savu veikumu noslēguma pasākumā. Tajā dziedāja tautas mūzikas darbnīcā tapusī kapela. Tās dalībnieki vienas dienas laikā katrs iemācījās spēlēt vairākus instrumentus un sagatavoja vairākus priekšnesumus. Skanēja ļoti labi! Arī pārējo darbnīcu veikums bija krāšņs un bagātīgs. Ikviens nometnes dalībnieks atzina, ka nometnē iemācītais un apgūtais ir vērtīgs ieguvums.

 

"Viss ir atkarīgs no darbnīcu skolotājiem. Ja pats skolotājs ir aizrāvies un no sirds darbojas un ieinteresē bērnus, arī bērni aizraujas," atzīst D.Šķēla. Viņa saka paldies skolotājiem, māksliniekiem, darbnīcu vadītājiem, skolas personālam, kā arī nometnes finansētājiem - biedrībai "Sateka", Gulbenes novada domei un Stradu pagasta pārvaldei par atbalstu nometnes organizēšanā.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Kļūdai!!!!

Viss ir pareizi - Ingrīda ir "iestūrējusi" laulības ostā!

pirms 8 gadiem, 2011.08.16 21:31

Vietējās ziņas