SPKC pārstāve: vairs nekur nav mierīgi 21

Gulbenē turpina palielināties saslimušo skaits ar COVID-19. Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) dati liecina, ka 26.novembrī Gulbenes novadā COVID-19 divu nedēļu kumulatīvais rādītājs ir 9 gadījumi.
“Dzirkstele” sazinājās ar SPKC pārstāvi Ilzi Arāju, kura apliecina, ka Gulbenes novadā reģistrētie saslimušie ir atsevišķi gadījumi. Jau rakstījām, ka pagājušās nedēļas nogalē COVID-19 tika apstiprināts kādai valsts institūcijā strādājošai darbiniecei Gulbenē, bet pirms tam viņas kolēģei.

I.Arāja uzsver, ka visiem saslimušajiem kontaktpersonas ir noteiktas, un atrodas pašizolācijā. Nav konstatēts, ka COVID-19 būtu kādā izglītības iestādē, bet tajā pašā laikā viņa uzsver, ka “vairs jau nekur nav mierīgi”. Situācija kopumā esot tāda, ka puse saslimošo nevar pateikt, kur inficējušies, otra puse, lielākoties, ir inficējušies ģimenē. “Protams, ja ģimenē ir slimnieks, tuvās kontaktpersonas noteikti ir mājinieki. Ne vienmēr kontaktpersonas arī saslimst,” saka I.Arāja.
Viņa skaidro, tiklīdz centrs saņem informāciju par COVID-19 pozitīvu gadījumu, epidemiologs sākumā izrunājas ar slimnieku, un sarunas gaitā noskaidro, kad viņam ir parādījušies simptomi, kurš ir tas posms, kad viņš ir bijis infekciozs, un ko tajā laikā ir darījis. “Raugoties pēc tā, arī nosaka tuvās kontaktpersonas. Ja saslimušais neizstāsta, ka, piemēram, ir bijis ballītē ar draugiem, mēs to neuzzināsim, un attiecīgi nenoteiksim kontaktpersonas. Ja saslimušais ir darbavietā, tad darbavietai ir jāgatavo kontaktpersonu saraksts un jāsūta SPKC, lai noteiktu tuvās kontaktpersonas,” stāsta I.Arāja.
Epidemiologi vēlreiz atgādina, ja ir saslimšanas simptomi, ir jāpaliek mājās, jāsazinās ar ģimenes ārstu, nevis jādodas uz darbu.

SIA “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienības” valdes locekle Alīda Vāne “Dzirkstelei” apstiprina, ka  pirmais pacients Balvu slimnīcā ar COVID-19 bija tieši no Gulbenes novada. “Tas bija cilvēks gados, un tas bija jau pirms mēneša. Viņš tika pārvests uz Infektoloģijas centru Rīgā. Vai šobrīd šis cilvēks ir vesels, es nezinu,” stāsta A.Vāne.
Tagad Balvu slimnīcā COVID-19 konstatēts četriem darbiniekiem. Saslimušie ir vidējais personāls, un inficēšanās nav saistīta ar darbu. “Par diviem zinu, ka inficējušies tiešām ģimenē, par diviem nezinu. Bet slimnīcas Balvos un Gulbenē spēj nodrošināt visus pakalpojumus. Nevienu pakalpojumu neesam apturējuši. Viss strādā. Un kolektīvs ļoti stingri ievēro piesardzību. Kolektīvā aizliegts kopā dzert kafiju, ēst, ja medicīnas personālam jāsarunājas, tas notiek aizsardzības līdzekļos un divu metru attālumā,” saka A.Vāne.
Viņa vērtē, ka pagaidām situācija ir salīdzinoši mierīga, bet vīruss cirkulē, un A.Vāne uzskata, ka “cipari nebūt neataino reālo inficēto skaitu”. “Pavasarī mēs mācējām būt piesardzīgi, kāpēc nemākam šobrīd? Pasargāt sevi un savus tuvākos. Domājam par sevi un saviem tuvākajiem, ja jau negribam domāt par citiem! Un, ja katrs domās par sevi un saviem tuvākajiem, tad mums izdosies to apstādināt,” uzsver A.Vāne.

Kritēriji kontaktpersonu noteikšanai darba vietā:
Jāvērtē divas pilnas dienas pirms darbinieks saslima ar COVID-19 (parādījās simptomi vai COVID-19 uzrādīja tests). Par kontaktpersonām nosaka tos darbiniekus, kuri ar saslimušo šajā laikā bija personīgā kontaktā tuvāk par 2 metriem un ilgāk par 15 minūtēm, bijuši fiziskā kontaktā, piemēram, sarokojušies, apskāvušies un tamlīdzīgi, bijis neaizsargāts tiešs kontakts, piemēram, saslimušais uzklepojis vai uzšķaudījis. Par kontaktpersonām jānosaka arī tie darbinieki, kuri kopā ar saslimušo bijuši slēgtā vidē, piemēram, darba telpā, koplietošanas vai sanāksmju telpā, uzgaidāmajā telpā un citur ilgāk par 15 minūtēm.
Avots: Veselības ministrija

Pievieno komentāru

Komentāri 21

Tada-dadā

Bet ko tad citu varēja gaidīt. Paskatieties kāda auto rinda katru pietdienas vakaru no Rīgas brauc uz šo galu pie tuviniekiem.

pirms mēneša, 2020.11.27 10:29

Dusmīgs

Skolās arī dubultie standarti. No rīta visi čupojas, starp stundām un pirms maltītēm arī. Toties stundās visiem jāievēro noteiktie metri. Skolotājus iespundē maskās. vai kāds no šo noteikumu izgudrotājiem arī darbā 8 stundas ir maskā, kad runā? Noteikti ne. Viņķeles-Šuplinskas zvaigžņu stunda pirms aiziešanas.

pirms mēneša, 2020.11.27 11:22

fakts

Vai tad šī valsts iestāde nav jāslēdz uz karantīnu, ja divas darbinieces ir saslimušas?

pirms mēneša, 2020.11.27 19:23

Janaa

Slimos sūta mājās, tā ģimenes inficējas. Slimie tak jāizolē. Nav kaut kas pa ģelu. 1

pirms mēneša, 2020.11.27 18:06

Skolnieciņš no svētezera

Kovid-19 (covid-19) pandēmija ir smags pārbaudījums mūsu dzīvēs. Saglabāsim gribasspēku sevī. Atcerēsimies savu senču gadsimtus seno gudrību un varenību. Lūgsim Pērkonu, lai Pērkons paglābj mūsu tautu no kovid-19 postošajām sekām! Lūgsim Pērkonu – Debesu Tēvu!
«Visvareno Pērkon – Debesu Tēv, es lūdzu Tevi! Visvareno Pērkoņtēv, Tu esi godāts gan starp Dieviem, gan starp cilvēkiem. Zibeņmetēj, Tu esi cienīts gan starp Dieviem, gan starp cilvēkiem. Uzklausi manas lūgšanas! Palīdzi saviem bērniem, latvju tautai, šajā grūtajā pārbaudījumu laikā! Palīdzi manai tautai pārvarēt kovid-19 pandēmiju. Palīdzi manai tautai saglabāt savu senču zemi un neizputēt. Palīdzi manai tautai uzvarēt krīzi. Visvareno Pērkon, es lūdzu Tevi ar visu savu miesu un garu! Es lūdzu Tevi, lai Tavi svētie zibeņi sasper kovid-19 sērgu! Pērkon, aizsargā mani un manu tautu. Lai Pērkons ir ar mums! Lai slavēts Pērkons mūžīgi mūžos!»
Ar Pērkona viedumu, Skolnieciņš no svētezera [Latvju Dievu dēls]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
#Pērkons #Pērkoņtēvs #Zibeņmetējs #LatvjuDievi #Ugunszīme #Pērkonkrusts #LatvjuDievuSvētība #drosme #spēks #veselība #pagāni #Skolnieciņš

pirms mēneša, 2020.11.27 19:28

Skolnieciņš no svētmeža

Par nelaimi, kovid-19 (covid-19) sērga negrib atkāpties. Šis ārkārtas stāvokļa laiks ir grūts un smags katram no mums, tāpēc lūgsim Dabas Mātes svētību. Mēs visi esam Dabas Mātes bērni. Dabas Māte mūs mīl, viņa uzklausīs jebkuru savu bērnu lūgšanu. Lūgsim Dabas Māti – mūsu Radītāju!

«Mūsu Radīja, es lūdzu Tevi. Visvarenā Dabas Māte, es lūdzu Tevi! Pasargā savus bērnus no nelaimēm. Dod saviem bērniem stipru veselību un dzīvotgribu. Visuvarenā Dabas Māte, lai mūžīgi godāta tiek Tava griba un Tavi darbi! Palīdzi man un manai tautai šajā grūtajā laikā. Es lūdzu Tevi, Dabas Māte, ar visu savu miesu un garu! Es lūdzu Tevi, Dabas Māte, svētī manu Tēvzemi – Latviju! Atbrīvo manu tautu no slimībām un nespēka! Apturi kovid-19 sērgu! Dāvā latvju tautai drosmi pārvarēt kovid-19 sērgu! Sniedz mums visiem savu viedumu! Lai Dabas Māte ir ar mums! Lai slavēta Dabas Māte mūžīgi mūžos!!!»
Ar Dabas Mātes viedumu, Skolnieciņš no svētmeža [Latvju Dievu dēls]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
#DabasMāte #LatvjuDievi #LatvjuDievuSvētība #pagāni #koronavīruss #kroņvīruss #kovid-19 #covid-19 #svētmežs #saticība #mīlestība #cieņa #sentēvi #Skolnieciņš

pirms mēneša, 2020.11.27 19:29

Maija

Es gan uzskatu,kā vajag zināt,kur tieši ir slimnieki. Tad tik tiešām izvairītos un nelīstu klāt. Un pie reizes varētu paskatīties,vai tiešām ievēro slimais to,kas jāievēro. Vai blandās apkārt,ja var.
Labi,uz tevi skatīties kā uz brīnumu, bet ar laiku aizmirsīsies.
Ko tagad zinām? Tikai baumas viena tante teica,līmenī. Tad izskan Galgauska,tad Vecaduliena,tad Lizums. Cilvēki būtu mierīgāki,ja zinātu.

pirms mēneša, 2020.11.27 20:52

!!!

Ja Vecaduliena, tad jau LADĀ !

pirms mēneša, 2020.11.27 22:17

zzz

Maijai un tml
Es gan uzskatu, ka Covid slimnieks nav ne noziedznieks, ne “brīnums”.
Visticamāk, tie “laimīgie”, kuri ir testēti un rudens vīrusa vietā ir tikuši pie Covida, atrodas mājas karantīnā.
Toties ir pietiekoši daudz ļaužu, kuri, tā i nezin , ka ir Covid pozitīvi un mierīgi dodas savās ikdienas gaitās, tā vīrusu izplatot tālāk.
Nu nelien klāt taču nevienam.
Citādi sanāks, ka no Vilka ( tā, kas jau pārslimojis un vīrusu neizplata) muksi pa gabalu, bet Lāča (neatklātā Covid pārnēsātāja) rīklē ieskriesi.
Vairāk dzer vitamīnus, nekā baumas klausies – mierīgāka būsi!

pirms mēneša, 2020.11.28 11:12

Atbilde dusmīgajam

Bet tas jau visur viens un tas pats. Tieši kā tu saki. Skolēniem tikai klasē būs. Kas notiek ārpus klases? Baru bariem visur starpbrīžos. Bērnudārzos ir vēl trakāk. Tur gultiņas aizņem tādu vietu,kad rotaļu laukumiņiem vietas vairs nav. Un atkal visi tāpat čupiņā vien. Bet problēma jau ir citur. Kā lielie skolēni vazājas pa skolu. Un skolotāji atļauj. Paku izsniegšanas dienās ir pilna skolā cilvēku. Kā skolā strādājošie var zināt,kur katrs ir bijis,ar ko ticies? Pārbaudes braukā, bet braukā jau pa visu novadu, varbūt vēl tālāk. Kas šajā laikā vispār kur vazāties apkārt.
Bet ja godīgi,tad bērni tiešām tagad uzvedās tā,it kā mūžīgi nebūtu tikušies. Reizēm ir šausmīga uzvedība. Traki,kā aug tādi bērni.

pirms mēneša, 2020.11.27 21:05

###

Īstā dzīve sākas vakaros ,pēc pieciem,mašīnu rindas no visām pusēm pilsētā pie lielveikaliem,laukos arī vakaros jauniēšu bari tusē un dzer no vienas pudeles,pie lielajām mājām sabrauc radi un draugi no pilsētām tā arī atved tur kur vēl nav,drūmi

pirms mēneša, 2020.11.27 21:27

Esmu Bahamas

kam par brīvu ir degviela - domei
kam nauda ir par neko copy - paste - domei
kam ir covid - visiem - beidzot vienlīdība

pirms mēneša, 2020.11.27 22:20

gaisma, ierēdniecība = dzīvnieku instinkti

Ja gribi tikt pie labas vietas,
Tad klanies, lokies, rokas laizi!
Gan citi sauc tās kauna lietas;
Par to nekas, kad nāk tik maize.

Pie bagātnieku lepniem galdiem
Tu pazemīgi klātu lieni
Un glaimošanas vārdiem saldiem,
Cik vien tik vari, katru cieni.

Bet, Dieva dēļ, ar zemākajiem
Nekad lai kopā neredz tevi.
Min labāk kāju virsū vājiem,
Jo prātīgs gādā tik par sevi.

Tā drīz tu augstā vietā tiksi,
Tev’ slavēs, teiks par lielu garu;
Tu līdzbiedrus zem kājām liksi
Un katris bīsies tavu varu.

pirms mēneša, 2020.11.27 22:35

Covids

Cilvēki vairs nebaidās, kā pavasarī. Pārāk daudz informācijas, soc.tīklos.

pirms mēneša, 2020.11.27 22:44

tu esi stuuuuulba

par ko baidītīties? par to, ka izlases veidā kāds nomirs, vai kāds pildīs valsts iznīcības funkcijas, kas pazudina Latviešu tautu?

pirms mēneša, 2020.11.27 22:57

Pārdomas

Pašdipciplīna, mīļie, pašdisciplīna! Kam tās nav, apdraud sevi un, kas vēl sliktāk, arī tos, kam tā ir! Šāds covid’s kā lakmusa papīriņš parāda, kādi esam. Ne tikai mūsu novadā un Latvijā, bet visā pasaulē. Lai gan civilizācijas kronis, pašaizsardzībā dumjāki par jebkuru dzīvnieku. Kā to zibenīgi mainīt? Nezina neviens. Vai slimais ir vainīgāks par veselo? Arī nezinām. Ja tā, vai pārējiem ir tiesības linčot? Bet zināt gan vajag, tas palīdzētu izsargāties.

pirms mēneša, 2020.11.28 14:52

Atbilde zzz

Dievs pasar... Nebija doma aizskart slimos. Vai tu traks(a). Tikai ja zinātu, tiešām izvairītos. Citādi,satiksi mīļu paziņu,tak gribēsies parunāties, bet iznākumā--- kovids. Nevienam nenovēlu. Mēs ģimenē esam pietiekami atskatījušies ,kā mokās pēc elpas astmas slimnieks. Vēl es iedomājos par vakcīnu. To tak nevar tā potēt uz dullo,tad kad tā būs. Mēs tak nezinām,vai esam slimi vai veseli.
Un ko var zināt cilvēki kas kā katru rudeni,saslimst ar iesnām,klepu,kakla sāpēm. Jā temp nav,iet uz darbu,jo ārsts nemaz neraksta slimības lapu bez temp. Tādi mēs gandrīz visi izstaigājām. Aizgāja pie ārsta tikai tie,kas jau tur "patstāvīgi dzīvo""". Nu ir mums tādi KADRI. Kolēģi. Bet lieta jau ir nopietna tad,ja maskas ir jālieto visu darba laiku. Jā vajag ieiet veikalā veikalā vai kur citur,tad nevajag raudāt. Nekā briesmīga nesaskatu. It īpaši vēsā laikā.

pirms mēneša, 2020.11.28 17:56

jau kuro reizi

nu tak zināms - ja gribi runāt ar paziņu, stāvi 2 metru attālumā, nerunā ilgāk par 15 minūtrēm un runā ārā. ar masku gan ir problēmas īpaši vēsā laikā - kā ieej telpās, tā maska slapja.

pirms mēneša, 2020.11.29 17:02

Zara!

Varbūt vienreuz pietiks teātri spēlēt!Samaksāja un te nu ir! Maitas!

pirms mēneša, 2020.11.28 23:16

Zara!

Un šitas Covid ir mākslīgi radīrs to apstiprināja Tramps! Vajag domāt! Nevis pakļauties latvijas veselības ministrijai!

pirms mēneša, 2020.11.28 23:18

Vietējās ziņas