Sporta zāles ir noslogotas visu dienu

Sporta centra un skolas vadību visvairāk uztrauc komunālie maksājumi
Gulbenē ir divas lielas sporta zāles - gan sporta skolās, gan sporta centrā -, tika uzcelts arī internāts, taču krīzes laikā sacensību un pasākumu ir mazāk. Cik liels noslogojums šajā sezonā būs mūsu sporta bāzēm un vai tās nestāvēs tukšas?

Sporta skolas direktors Normunds Aizpurs cer, ka sporta skolai izdosies izdzīvot arī šajos grūtajos apstākļos.

 

"Sporta skolas audzēkņi piedalīsies gan Latvijas Basketbola līgas 2.divīzijā, gan amatieru līgā, gan arī Jaunatnes basketbola līgas 1.divīzijā. Meitenes spēlēs Latvijas kausa izcīņā un Latvijas čempionātā volejbolā. Mēģināsim it visur taupīt, lai varētu nodrošināt audzēkņu braucienus uz sacensībām visos sporta veidos. Arī pie mums tiks rīkoti sabraukumi un sacensības," saka N.Aizpurs.

 

Cer, ka audzēkņu skaits nesaruks

Runājot par tehnisko bāzi, skolas direktors saka, ka tā ir sakārtota.

 

"Telpas mums ir kārtībā, grozi ir sataisīti, pabeigsim sakārtot arī apgaismojumu. Inventāru gan šogad neesam jaunu pirkuši, to mēģinām taupīt," saka N.Aizpurs.

 

"Sāpīgs jautājums diemžēl ir apkure. Mēģināsim pēc iespējas ilgāk iztikt bez tās, taču jārēķinās ar to, ka nevarēsim ekonomēt uz bērnu veselības. Ļoti priecāsimies, ja apkures tarifi tiks samazināti, kā tika solīts. Cenšamies taupīt arī uz apgaismojuma rēķina, bez vajadzības tas šobrīd netiek slēgts."

 

N.Aizpurs atklāj, ka sporta skolā ir apmēram 500 audzēkņu un viņš cer, ka audzēkņu skaits īpaši nesamazināsies. "Pašreiz 12 skolas audzēkņi dzīvo arī internātā. Starp tiem ir gan mūsu novada jaunieši, gan arī divi puiši no Limbažiem un viens no Rēzeknes," stāsta N.Aizpurs.

 

Viņš piebilst, ka internāts nestāvēs tukšs. Sākoties spēļu sabraukumiem, internātā arī nakšņos to komandu pārstāvji, kas būs atbraukuši šurp uz sacensībām.

 

"Grūti pašreiz pateikt, kas notiks ar nākamā gada budžetu. Mēs, protams, mēģināsim racionāli tērēt to naudu, kas mums ir piešķirta, taču šī nauda neapmierina visas mūsu vajadzības," secina direktors.

 

Viņš gan cer, ka sporta skolu arī nākamajā gadā turpinās atbalstīt pašvaldība.

 

Galvenais, lai ir vēlme trenēties

Sporta centrā ir divas zāles, kurās no rītiem notiek sporta stundas ģimnāzijas un vidusskolas audzēkņiem, bet pēcpusdienās tur nāk trenēties gan sporta skolas treniņgrupas, gan arī iestādes, kam
ir tāda interese.

 

"Abas zāles ir noslogotas no pulksten 8.00 līdz pat 22.00. Sestdienās un svētdienās parasti notiek sacensības. Ja to nav, arī šajās dienās zālē darbojas sporta skolas treniņgrupas," stāsta sporta centra direktors Ziedonis Lazdiņš.

 

Aerobikas zālē katru dienu notiek aerobikas treniņi, noslogota ir arī trenažieru zāle, tajā var nākt darboties gan ar instruktoru Ingolfu Lūsi, gan arī individuāli.

 

"Budžets mums nav sevišķi liels, taču pašlaik mēģinām tajā iekļauties. Vislielākie izdevumi, protams, ir apkure, elektrība, ūdens un kanalizācija. Ja izdodas kaut ko budžetā ieekonomēt, varam atlicināt arī naudu jauna inventāra iegādei. Tādējādi mums ir izdevies iegādāties diezgan daudz jauna inventāra. Vieta, kur trenēties ir, inventārs ir, galvenais, lai sportotājiem ir vēlme trenēties," piebilst Z.Lazdiņš.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas