Spriež par rīcību Āfrikas cūku mēra gadījumā

Pēc Gulbenes novada domes priekšsēdētāja ierosinājuma 22.jūlijā tika organizēta Civilās aizsardzības komisijas sēde. Darba kārtībā – par rīcību Gulbenes novadā Āfrikas cūku mēra gadījumā. Par to informē Gulbenes pašvaldības mājaslapa.

Gulbenes novada domes priekšsēdētājs atgādināja, ka gan Vidzemes, gan Latgales pusē ir konstatēts Āfrikas cūku mēris un ir noteiktas karantīnas zonas, lai ierobežotu slimības izplatību. Arī Gulbenes novadā jābūt gataviem nekavējoties rīkoties, ja tiks konstatēts inficēšanās gadījums.

Kopā ar Pārtikas un veterinārā dienesta Austrumvidzemes pārvaldes vadītāju Indru Tomiņu un inspektori Ilze Pāpi tika precizēta atbildīgo dienestu un pašvaldības rīcība iespējamā Āfrikas cūku mēra gadījumā.

PVD Austrumvidzemes pārvaldes vadītāja I.Tomiņa īpaši uzsvēra trīs lietas:

* Visām mājas cūkām jābūt reģistrētām Lauksaimniecības datu centra datu bāzē. Slimības uzliesmojuma gadījumā tikai reģistrēto mājas cūku īpašnieki varēs saņemt kompensāciju. Ja kāds nav cūkas reģistrējis, tas ir jāizdara.

* Cūku audzētājiem jābūt gataviem ievērot visstingrākos bioloģiskās drošības pasākumus. Par tiem informāciju var meklēt PVD mājaslapā vai zvanot PVD Austrumvidzemes pārvaldei – 64471105, 64473039.

* Atrodot beigtu meža cūku, nekavējoties jāziņo Pārtikas un veterinārajam dienestam vai jāinformē tuvākais veterinārais ārsts. “Karstais telefons” – 20260400.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas