Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Stāda tūjas pieminekļa apkārtnē 2

Otrdien tika pabeigti labiekārtošanas darbi pie Brīvības pieminekļa Gulbenē. Tur tika iestādīta 51 tūja.

Gulbenes pilsētas pārvaldes labiekārtošanas iestādes vadītāja Ligita Miezīte "Dzirkstelei" stāsta, ka šis gads ir pasludināts par Starptautisko Meža gadu, tāpēc Pašvaldību savienība un Meža attīstības fonds izsludināja projektu.

 

"Mēs šajā projektā piedalījāmies, un mums tika piešķirti 300 lati pieminekļa labiekārtošanas darbiem. Piešķirtā nauda bija paredzēta tikai kokaugu iegādei," saka L.Miezīte.

Tika iegādāta 51 tūja, no tām 8 ir apaļās un 43 - piramīdas formas tūjas.

 

"Finansiālajam atbalstītājam Meža attīstības fondam bija vēlme, lai stādi tiktu iegādāti no Latvijas mežu kokaudzētavas, bet tur tie bija par mazu. Tas bija mans subjektīvais lēmums izvēlēties lielākus stādus, lai tie uzreiz ir redzami, tāpēc iegādājāmies tos Baltezera kokaudzētavā. Mums paveicās, jo kokaudzētavā augusta nogalē bija 30 procentu atlaide, līdz ar to mums pietika naudas visiem paredzētajiem stādiem. Pasākumu laikā pie Brīvības pieminekļa visi cilvēki nekad neieiet laukumā iekšā, tāpēc lai arī viņi tomēr varētu redzēt, kas pasākuma laikā notiek, tūjas tiek stādītas mazliet lielākā attālumā cita no citas. Svētbrīža laikā turpat kafejnīcā cilvēki dzer kafiju. Tas īsti nav savienojamas, tāpēc iegādājāmies tieši tūjas, lai šīs vietas atdalītu," skaidro L.Miezīte un piebilst, ka šīs tūjas izaug četrus metrus garas, un pēc nepieciešamības to garumu var koriģēt.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Vietējās ziņas