Stādu audzētāji jau rosās

Lai gan šobrīd iestājies pamatīgs sals, tomēr tas netraucē rosīties stādu audzētājiem, lai pavasarī, kad sāksies īstais sēšanas un stādīšanas laiks, varētu pircējiem piedāvāt dažādu puķu un siltumnīcu kultūru stādus.

Pieredzējusī stādu audzētāja Ārija Divre stāsta, ka šobrīd jau pilnā sparā augot pagājušā gada decembra beigās iesētās atraitnītes. Janvāra sākumā viņa sākusi steidzināt arī begoniju gumus, bet janvāra vidū iesētas agro tomātu šķirnes. Tāpat kā katru gadu iesētas arī dažādas puķes, kam ir ilgs dīgšanas laiks, piemēram, lobēlijas, ledenes, begonijas un citas.

 

"Šonedēļ saņēmu arī puķu stādus no Holandes, Polijas un citurienes. Lielākoties tie ir dažādu puķu spraudeņi. Darba ir pilnas rokas, lai pavasarī pircējiem atkal varētu piedāvāt dažādus stādus," stāsta Ā.Divre.

 

Daukstu pagasta zemnieku saimniecības "Pļavnieki" saimnieks Guntars Sebris nolēmis pārlaist lielo aukstumu un tad ķerties pie tomātu, puravu, salātu un redīsu sēšanas.

 

"Ja nebūtu uznācis aukstums, viss jau būtu iesēts, bet šobrīd šo darbu esmu atlicis uz nākamo nedēļu, jo sinoptiķi sola, ka palikšot siltāks. Šī ziema ir interesanta ar to, ka Kurzemē ir aukstāks nekā pie mums, lai gan vienmēr ir bijis otrādāk," novērojis G.Sebris.

 

"Pļavnieki" līdzīgi kā iepriekšējos gados pircējiem piedāvās tomātu, gurķu un citus stādus, kā arī pirmos redīsus, salātus, dilles un citu.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas