Stādu audzētāji jau rosās

Tirdzniecības uzņēmumos šogad sēklas pērk vairāk nekā pērn
Uz palodzēm pamazām rindojas kastes un kūdras podiņi, kuros iesēti tomāti, paprika, puķes un cits, jo cilvēki uzskata, ka ievērojami lētāk ir iegādāties sēklu paciņu, nekā tirgū pirkt jau gatavu stādu. Nav snauduši arī stādu audzētāji.

"Man siltumnīcas ir pilnas ar dēstu kastēm. Ledenītēm jau spraucas laukā ziediņi. Māras diena ir klāt, ko tad vairāk gaidīt, ir jāsēj. Paies vismaz pusotrs mēnesis, kamēr stāds būs tāds, lai to liktu dobē. Kā vienmēr esmu sasējusi dažādas dekoratīvās puķes. Lai viss labāk dīgtu, izmantoju dienasgaismas spuldzes," stāsta ilggadējā stādu audzētāja gulbeniete Ārija Divre. Tomāti jau sadīguši

Guntars Sebris no Daukstu pagasta stāsta, ka jau ir sadīguši tomāti un redīsi. Tagad tiekot gaidīts laiks, kad mazliet vairāk nokusīs sniegs, lai tad redīsus izpiķētu siltumnīcā.

"Biezā sniega sega sabojāja siltumnīcas plēves pārsegumu. Tiklīdz to salabošu, tā darbošos siltumnīcā. Redīsiem patīk krasi atšķirīgas gaisa temperatūras naktī un dienā, tad tie padodas lielāki," stāsta G.Sebris.

Viņš uzskata, ka nu jau ir jāsēj viss. "Ja gaiss iesils ļoti strauji, tad stādu audzētāji nepaspēs pienācīgi sagatavoties,"spriež G.Sebris.

Tomātu sējas laiks ir atkarīgs no tā, kad ir plānots dēstus stādīt paliekošā vietā. Ja, piemēram, ir domāts stādīt aprīlī, tad sēt vajadzēja jau marta pirmajās dienās, vai pat februāra beigās. Ja maija sākumā, - tad jāsēj marta pēdējā dekādē. Ja Tomātus iecerēts audzēt uz lauka, tad tie jāsēj ap 20.aprīli. Tie paprikas cienītāji, kas vēl nav papriku iesējuši, ir mazliet nokavējušies, jo paprika sējama marta sākumā. Tā dīgst salīdzinoši ilgāk nekā tomāti.

Gulbeniete Lilija Mašņika ar tomātu sēšanu vēl nesteidzas, jo uzskata, ka pavasaris, lai arī jau iestājies, vēl ir auksts. "Tomātus šogad sēsim tikai pēc Lieldienām. Pagaidām vēl ir par maz gaismas un saules siltuma. Pamazām sākšu modināt arī tās puķes, kuras rudenī ienesu pagrabā. Nokarenajām begonijām jau ir parādījušies asniņi, tagad tiem jādod gaisma," stāsta L.Mašņika.

Steidz izvēlēties sēklas

Plašu sēklu klāstu piedāvā arī tirdzniecības uzņēmumi. Veikalu darbinieces stāsta, ka cilvēki šogad ievērojami vairāk nekā pagājušajā gadā iegādājas dažādas sēklas. Pieprasīti ir gan burkāni, bietes, sīpoli, zirņi, pupiņas, gurķi, redīsi, salāti, kāposti un dažādi garšaugi, kā arī puķu sēklas. Salīdzinoši vairāk tiekot pirktas arī sīpolpuķes. Cilvēki izvēloties gan jau gadu gaitā pārbaudītu šķirņu sēklas, gan esot gatavi eksperimentēt ar jaunām puķu un dārzeņu šķirnēm.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas