Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Stājas spēkā Konkurences padomes lēmums

Konkurences padome informē, ka augustā ar Augstākās tiesas Administratīvo lietu departamenta lēmumu beidzot spēkā ir stājies padomes pirms diviem gadiem pieņemtais lēmums.

Tas nosaka SIA “RCI Gulbene” naudas sodu 125 001,32 eiro, kas ir 3 procenti no pēdējā finanšu gada neto apgrozījuma –
4 166 710,78 eiro.

Uzņēmums tika sodīts par aizliegtu vienošanos iepirkumos. Augstākās tiesas lēmums nav pārsūdzams.

Atgādinām, ka pārkāpums tika atklāts, pateicoties pārkāpuma dalībnieka (cita uzņēmuma amatpersonas) ziņojumam. Šis Latvijā bija pirmais gadījums, kad pārkāpums tika atklāts pēc iecietības programmas ziņojuma. Iecietības programma ļauj ikvienam uzņēmumam, kas ir vai ir bijis iesaistīts aizliegtās vienošanās, pirmajam pēc savas iniciatīvas ziņot Konkurences padomei, iesniegt pierādījumus par pārkāpumu un saņemt pilnīgu atbrīvojumu no soda. Vairumā Rietumeiropas valstu, kā arī Eiropas Komisijas līmenī lielākā daļa konkurences tiesību pārkāpumu, kas ir slēpti un ļoti grūti atklājami, tiek konstatēti tieši pēc iecietības programmu ziņojumos sniegtās informācijas.

Jau rakstījām, ka divi uzņēmumi trīs iepirkumos, kuru kopējā līgumcena bija 684 770 eiro, savstarpēji vienojās nekonkurēt. Divus no iepirkumiem rīkoja zemnieku saimniecības un vienu – Sveķu internātpamatskola, bet visos gadījumos būvdarbu veikšanai bija piesaistīti Eiropas Savienības fondu līdzekļi.

 Kā liecina SIA “Lursoft” informācija, SIA “RCI Gulbene” dibināta 1993.gadā Gulbenē. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 55 890 eiro. 2015.gadā uzņēmums valsts budžetā ir iemaksājis 98 050 eiro, kā arī veicis valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas 152 540 eiro. 

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas