Stāķos gar dīķi rekonstruē gājēju ietvi 3

Stradu pagasta pārvaldes vadītājs Juris Duļbinskis stāsta, ka darbi tiek veikti par autoceļa fonda līdzekļiem. Gājēju ietves rekonstrukcija izmaksā aptuveni 18 000 eiro. Būvdarbu līgumā kā darbu pabeigšanas termiņš esot minēts decembris, bet ar būvniekiem esot runāts darbu paveikt līdz pirmajiem saliem, jo salā bruģēšanas darbus ir grūti paveikt.

Savukārt novada dome informē, ka ar domes lēmumu ir noteikts ielas statuss vairākām inženierbūvēm Stradu pagastā - Šķieneros, Stāķos un Strados. Šķieneros, kur līdz šim nebija nevienas ielas, tagad ir 1006 metrus gara Šķieneru iela un 430 metrus gara Dzērves iela. Stāķu jaunās ielas ir Pakava iela un Saimniecības iela, to garums atbilstoši 440 metri un 414 metri; Strados – 369 metrus gara Pededzes iela. Jaunveidotās ielas ir Gulbenes novada domes bilancē, kas nozīmē, ka pašvaldība uzņemas atbildību par ielu uzturēšanu.

J.Duļbinskis skaidro šo ielu nozīmi, norādot, ka tā ir drīzāk formalitāte. Pirms tam šie ceļi nevienam nav piederējuši. Koplietošanā ir bijuši, visi tos ir izmantojuši, pašvaldība lielā mērā par tiem ir arī rūpējusies, kaut gan naudu par to nav saņēmusi.

“Tagad, kad ceļi ir deklarēti kā pašvaldības, nezin kāpēc ir jānosauc par ielu. Gan Stāķos, gan Šķieneros māju numuri vēsturiski tik haotiski ir veidojušies, ka tagad kaut kā sagrupēt mājas un nolikt uz jaunā ielas nosaukuma, mainīt numurus, nezin vai ir nepieciešams. Tas viss atkal saistās ar izdevumiem, zemesgrāmatas maiņu un tā tālāk. Tas ir sarežģīts process. Domāju, ka šie jaunie ielu nosaukumi būs tikai ceļu dokumentācijā,” stāsta J.Duļbinskis un piebilst, ka viņš neredz arī jēgu izvietot norādes ar šo ielu nosaukumiem.


Pievieno komentāru

Komentāri 3

Haaa

Ulduks kabatā meklē blašķīti,auksts tak siltumiņam jau var

pirms 6 gadiem, 2014.10.30 19:19

ainava

Stāķos vienīgā acīm baudāmā ainava ir stūris pie dīķa un tālāk - skats uz skolas ēku. Viss veidojas aizvien glītāk. Bruģis to tikai izcels.
Bet paliek lielais BET- zaļais,teritoriju ierobežojošais ''žogs pie bijušās ēdnīcas,tagad ''Gaujas koka'' īpašuma.Tam gar pašu malu,krietnu posmu ,rādās,tiks likts bruģis...Lūk,tās ir Helovīnu cienīgas šausmas. Atkal viena ainava saķēzīta.Žēl gan.

pirms 6 gadiem, 2014.10.31 13:19

bedrīte uz ceļa

''darbi tiek veikti par autoceļa fonda līdzekļiem'', cik labi pāris reizes nenotīrīts sniegs, nenogreiderēts ceļš un bruģis rokā.

pirms 6 gadiem, 2014.11.01 17:03

Vietējās ziņas