Stāķos grib renovēt ēku un pieslēgt centrālapkuri 11

Pašvaldība vēlas savam uzņēmumam “Gulbenes nami” uzticēt 21 dzīvokļa dzīvojamās mājas “Stāķi 3” renovāciju Stradu pagastā.

SIA “Gulbenes nami” jau tagad ir šīs ēkas apsaimniekotāja. Iesākumā uzņēmumam ir jāizstrādā pasākumu plāns un projekts ēkas “Stāķi 3” energoefektivitātes uzlabošanai. Par to vietējie deputāti nobalsoja 25.jūlija Gulbenes novada domes sēdē.

Stradu pagasta pārvaldes vadītājs Juris Duļbinskis tiek pilnvarots pašvaldības vārdā parakstīt dokumentus, kas saistīti ar projekta izstrādi un iesniegšanu. Pēc tam par tālāko virzību atkal deputāti lems kādā no nākamajām domes sēdēm.

Jāuzsver, ka ēkā “Stāķi 3” visi dzīvokļi simtprocentīgi pieder pašvaldībai. Pašlaik četros dzīvokļos tur dzīvo novada sociālā dienesta klienti. Šobrīd ēka ir sliktā tehniskajā stāvoklī. Centrālapkures nav. Katrā dzīvoklī sildās, kā prot, daudziem ir lokālā apkure ar dūmu novadīšanu ventilācijas lūkā. Paredzams, ka šāda apkure būs jālikvidē. Pēc renovācijas ēku pieslēgs centrālapkurei. Ēkai jau ir veikts energoaudits. Tas nozīmē, ka visi vājie punkti ir noteikti. Tiek rēķināts, ka kopējās pārbūves izmaksas varētu būt 190 900 eiro bez PVN. Tehniskās dokumentācijas sagatavošana varētu maksāt 8000 eiro bez PVN. Projekta vadīšanas izmaksas – 5000 eiro bez PVN. Būvuzraudzības izmaksas – 5000 eiro bez PVN.

Paredzams, ka, realizējot projektu, ēkā tiks izbūvēti jauni iekšējie apkures tīkli, tiks nomainīti logi.

Tiek plānots, ka pēc energoefektivitātes darbu veikšanas apkures izmaksas mājā samazināsies vairāk nekā divas reizes.
Projekts tiks pieteikts akciju sabiedrības “Attīstības finanšu institūcija Altum” realizētajā programmā daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes uzlabošanai ar iespēju saņemt izmaksu atlaidi (jeb līdzfinansējumu) līdz 50 procentiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 11

labi

"Katrā dzīvoklī sildās, kā prot, daudziem ir lokālā apkure ar dūmu novadīšanu ventilācijas lūkā", - šādu dzīvokļu Stāķos ir ļoti daudz, pašvaldībai ir pfg

pirms gada, 2019.08.07 15:50

Ārprāts...

Māja ir nolaista, dzīvokļi tāpat. Reti kurš dzīvoklis ir puslīdz normālā stāvoklī. Cik ir maksātāji ? Kārtējā afēra, kur tiks norakstīta nodokļu maksātāju nauda.
"Tehniskās dokumentācijas sagatavošana varētu maksāt 8000 eiro bez PVN. Projekta vadīšanas izmaksas – 5000 eiro bez PVN. Būvuzraudzības izmaksas – 5000 eiro bez PVN. " ĀPRĀTS, kādas cenas...18 000 BEZ PVN... pašvaldībai tas liekas normāli ??? Nav ko brīnīties, ka viens ēd kāpostus, cits gaļu, vidēji mēs ēdam kāpostu tīteņus. Manuprāt šeit arī darbs būs KNAB.

pirms gada, 2019.08.07 20:23

??

nevajag jau būt viszinātājiem, jau tāpat ir zināms kādi ļautiņi tur dzīvo.
nebūs pat spējīgi par apkuri nomaksāt kur nu vēl pārējais, tas noteikti pāru indivīdu idejas
tad tie varēs arī maksāt par nemaksātājiem

pirms gada, 2019.08.07 20:59

Ārprāts...

Stākos šo māju zin visi, īpaši zinītim nav jābūt. Ieinteresētie sāk cepties. Tātad ir par ko uztraukties.

pirms gada, 2019.08.07 21:25

Stāķu ģimene

Kas šajos dzīvokļos dzīvos, kādus īrniekus plāno pašvaldība izmitināt? Kāds ir pašvaldības redzējums? Vai tā būs sociālā māja nelabvēlīgajām ģimenēm? Vai tomēr dos pašvaldība iespēju dzīvot vientuļajiem, cienījamiem senioriem, skolotājiem, kārtīgiem cilvēkiem, kuri regulāri veic maksājumus. Varētu nopublicēt?

pirms gada, 2019.08.08 13:01

prokurora palīgs

Šeit raksta māja ir nolaista ,bet visi dzīvokļi un māja pieder pašvaldībi ,kādus 28 gadus,kāds saimieks tāda māja un tādu ir daudz.Tagad par energoefektivitātes izmaksām-samainot pilnīgi visus logus,durvis visos dzīvokļos,granulu katls ar visiem radiatoriem,fasādes siltināšana,jumta remonts,koridoru kosmētiskais remonts un papilddarbi izmaksas rupji 100.000,kur paliek 90.000 ........padomājiet...........

pirms gada, 2019.08.08 20:50

Janka

Pašvaldības policijas ēkai jau Nami uzlika super dārgu granulu katlu, bet izrādijās ka nekas prātīgs nav sanācis. Tagad slēgsies pie pilsētas siltuma un katlu varēs izmest!

pirms gada, 2019.08.09 08:36

Zina

Katlu uzlika pašvaldība, arī uzspieda likt pašvaldība par nodokļu maksātāju naudu.. Pie pilsētas apkures sistēmas nebija iespējams pieslēgties. Kas tad nu ir noticis, ka šobrīd visas durvis vaļā, naudu nav kur likt ?

pirms gada, 2019.08.09 11:21

Janka

Tagad visu vasaru liek pagrabā radiatorus, kaut gan griesti brūkot nost!

pirms gada, 2019.08.09 15:57

Vietējās ziņas