Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Stāķos vēlas izveidot atpūtas vietu

Stradu pagasta Stāķos jau pagājušajā gadā tika sākti darbi pie teritorijas, kas atrodas pie Saimniecības ielas, sakopšanas, kur plānots izveidot parku.

Jau pagājušajā gadā stāķēnieši Lielajā talkā talkoja parka teritorijā, sakot, ka savā pagastā vēlas izveidot skaistu un sakoptu vietu. Entuziastu mudināti, talkotāji teica - ir jāsāk kaut kas darīt un tad jau pamazām radīsies idejas, kam sekos arī darbi. Stradu pagasta pārvaldes vadītājs Juris Duļbinskis pērn atzina, ka šī objekta sakopšana kavējusies gadiem. Viņš priecājas, ka pamazām ir sākusies parka sakopšana.

“Šo vietu par parku pagaidām var saukt tikai nosacīti, juridiskais nosaukums šim zemes gabalam gan ir Stāķu parks. Mūsu tālākā vīzija ir, ka šeit tiešām varētu izveidot brīvdabas pulcēšanās vietu. Kādreiz pie Stāķu dīķa vasarā esam kaut ko uzdziedājuši vai ielīgojuši, tāpat arī Šķieneros, bet tādas vienas vietas, kur tiešām var izjust dabas krūti un visi pulcēties, mums nav. Šis parks varētu par tādu vietu kļūt. Pagājušajā gadā iesākām sakopt šo teritoriju, šogad turpināsim,” saka J.Duļbinskis.

Saimniecības ielas parkā iedzīvotāji tiek aicināti talkot Lielajā talkā arī šogad. Tā norisināsies nākamsestdien, 23.aprīlī. Talkas laikā plānots turpināt teritorijas sakopšanas darbus, labiekārtojot parku.

“Talkas gaitā, protams, varam paveikt tikai to, kas ir paveicams ar pamatinstrumentiem, tik daudz arī centīsimies izdarīt. Mēģināsim apgūt arī kādu teritoriju, ko pagājušajā gadā nepaspējām pabeigt. Taču jau šogad esam plānojuši startēt arī biedrības “Sateka” projektu konkursā, lai mēģinātu piesaistīt arī līdzekļus pagasta atpūtas un pasākumu norises vietas ierīkošanai. Ja tiksim atbalstīti, mūsu ideja ir izveidot estrādes vietu. Aktivitātē, kurā startēsim, maksimālā summa ir tikai 25 000 eiro, un par šādu naudu, bez šaubām, nekādu estrādi uzbūvēt nevar, bet vietu izveidot gan var. Tagad ir populāras pārvietojamās estrādes, arī Gulbenē tāda ir, taču galvenais ir nepieciešama vieta, kur to uzstādīt. Varētu izbūvēt arī kādu celiņu, izvietot soliņus.   Un, protams, ir jābūt sakoptai apkārtnei, bet to vairāk vai mazāk centīsimies paveikt paši saviem spēkiem,” saka pagasta pārvaldes vadītājs.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas