Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Stāķu dīķī vairs nepeldas 1

Nākamgad apritēšot desmit gadi, kopš Stāķu dīķī cilvēki vairs neriskē peldēties. Pēdējais, kurš vēl uzdrošinājies to darīt, no ūdens iznācis glums un pēc tam sūdzējies par niezi. Bet pirms tam dīķis bijis iecienīta atpūtas vieta.

Peldēties turp brauca ģimenes ar bērniem arī no pilsētas. “Uzskatu, ka derēja gan sakārtot Stāķu dīķi. Izdevīgāk taču būtu, ja bērni vasarā tepat mācītos peldēt un nebūtu par dārgu naudu jāved ziemā uz Balvu peldbaseinu,” “Dzirkstelei” saka Stradu pagasta iedzīvotāja Lilija Sliņķe.

Šobrīd vienīgais, par ko varot priecāties, skatoties uz Stāķu dīķi, ir ūdensrozes. Taču praktiska labuma – maz. Uztraucot arī tas, ka dīķim nav caurteces un ka visi lietusūdeņi un noskalojumi no šosejas ieplūst šajā ūdenstilpē. Kas zina, kādas ķīmiskās formulas sakrājas ūdenī, prātojot stāķēnieši.

Stradu pagasta pārvaldes vadītājs Juris Duļbinskis “Dzirkstelei” stāsta, ka ar ideju par Stāķu dīķa un tā apkārtnes sakārtošanu ir mēģināts startēt biedrības “Sateka” projektu konkursā.

“Ir apstiprināta projekta atbilstība,” viņš klāsta.

Tagad jāgaida atbilde no Lauku atbalsta dienesta, vai šis projekts gūs atbalstu. J.Duļbinskis cerot, ka viss izdosies, taču šogad diezin vai reāli darbi varētu sākties.

“Dzirkstele” jau rakstīja, ka projekta apstiprināšanas gadījumā pašvaldības līdzfinansējuma daļa tajā būs 10 procenti, pārējais – Eiropas Lauksaimniecības fonda finansējums. Maksimālais iespējamais finansējums ir 25 000 eiro.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

arī...

pirms vēl Stāķu dīķa lielās tīrīšanas manai meitai bija alerģija,jo nav caurteces...tāpēc no tā pa gabalu!Cerams,ka projekts izdosies!

pirms 3 gadiem, 2016.09.06 04:05

Vietējās ziņas