Stāķu pamatskolā aicina apskatīt divas izstādes

Stāķu pamatskolas zālē līdz 29.maijam ir iespējams apskatīt divas mākslas izstādes - "Apgleznots zīds" un Mākslas akadēmijas tekstilmākslas katedras studentu darbus. Izstādes tika atklātas 15.aprīlī. Atklāšanā piedalījās arī Jaungulbenes arodvidusskolas darbinieku un audzēkņu vokālie ansambļi Diānas Šķēlas vadībā.

Stradu pagastā jau otro gadu darbojas pieaugušo mākslas studija, ko vada skolotāja Daiga Kalinka. Izstādē "Apgleznots zīds" ir aplūkojami deviņu autoru darbi - uz zīda darinātas gleznas un šalles. "Vairāki izstādes darbi jau paspējuši aizceļot uz Poliju, kur šonedēļ sadraudzības vizītē uzturas delegācija no Stradu pagasta," stāsta D.Kalinka.

Pērn mākslas studijas dalībnieki apguvuši stikla apgleznošanu. Arī apgleznotais stikls jau bijis apskatāms izstādē.

Studentu darbu izstāde tapusi, pateicoties tagadējās gulbenietes Lienes Sarmas mammai - Latvijā pazīstamai tekstilmāksliniecei un Mākslas akadēmijas tekstilmākslas katedras docentei Aijai Baumanei. Izstādē aplūkojami spilgti un apjomīgi studentu darbi.

Abu izstāžu atklāšana ir noslēguma pasākums Kultūrkapitāla fonda projektam "Saulgriežu lokos". Projekta autore ir Stradu pagasta kultūras darba organizatore Astrīda Vilciņa, bet to realizēja pagasta mākslas studija. "Darbojoties projektā, mākslas studija sarūpēja darbam nepieciešamos materiālus, piemēram, stikla apgleznošanai, kā arī iesaistījās vēl citos pasākumos," stāsta D.Kalinka.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas