Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Stāķu pieslēgšana pilsētas ūdensvadam joprojām zem jautājuma 6

Iedzīvotāji prasa, lai dome pilda solīto
Gulbenes novada dome iecerējusi vairāk nekā 53 000 latus izmantot Stradu pagasta Stāķu ūdensvada uzlabošanai - atsevišķu posmu rekonstrukcijai un izbūvei no jauna. Šī nauda ir palikusi pāri, realizējot pilsētas ūdensvada paplašināšanas projektu. Taču Stāķu iedzīvotājus šāds risinājums neapmierina, jo šajā summā nav iekļauta daudzdzīvokļu māju pievadu nomaiņa, kā to iepriekš stāķēniešiem apsolīja pašvaldība. Ja novada dome nepildīs solīto, Stāķu daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji vispār atsakoties pieslēgties pilsētas ūdensvadam un kanalizācijas sistēmai. Deputātiem 27.janvāra novada domes sēdē būs jālemj, kā atrisināt sasāpējušo situāciju.

Stundu gara diskusija par šo tēmu noritēja 19.janvāra tautsaimniecības komitejas sēdē. Situāciju rezumēja un abpusēji pieņemamu priekšlikumu izteica novada deputāte, domes Attīstības un īpašumu nodaļas vadītāja Saulcerīte Indričeva, kura uzskata, ka pašvaldībai jārod papildu finansējums, lai Stāķos daudzdzīvokļu māju ūdensvada pievadus aptuveni 300 metru kopgarumā tomēr nomainītu.

 

S.Indričevu atbalstīja deputāte Ilze Mezīte, kura teica: "Mēs taču iedzīvotājiem solījām!" Viņa bija par to, ka nedrīkst turpināt uzturēt spriedzi Stāķu iedzīvotājos, ir skaidri jāpasaka, ka tiks meklēts viņiem pieņemams risinājums. Šo domu atbalstīja arī deputāts Stanislavs Gžibovskis, sakot, ka paralēli ir jārisina ūdensvada pievadu nomaiņa pie daudzdzīvokļu mājām Stāķos. Izskanēja arī iebildumi, ka arī citu pagastu iedzīvotāji var līdzīgi sākt diktēt savas prasības pašvaldībai.

 

Plāno sacilpot ūdensvadu Stāķos

Domes Tehniskās nodaļas vadītājs Alvils Pētersons stāstīja, ka iecerētie uzlabojumi palīdzēs labāk apsaimniekot Stāķu ūdensvadu. Papildu elementi ūdensvada trasē, kurus viņš nosauca par sacilpojumiem, ļaus avārijas situācijā no ūdens padeves atslēgt atsevišķas mājas, nevis visu Stāķu ciematu. Paredzams, ka tādējādi nomainīti vai no jauna izbūvēti tiks ūdensvada posmi aptuveni 900 metru kopgarumā. Tā ir aptuveni trešā daļa no visa Stāķu ūdensvada, kas kopgarumā ir 3000 metri.

 

Iedzīvotāji grib paši saimniekot

Uzmanīgi noklausoties stāstīto, Stāķu iedzīvotāju vārdā izteicās Lilija Sliņķe. Viņa paziņoja: tā kā trases uzlabojumi neparedz ūdensvada pievadu nomaiņu pie daudzdzīvokļu mājām Stāķos, iedzīvotāji atsakās no šāda 53 000 latu izlietojuma un rosina šo naudu izmantot citādi. Iedzīvotāji esot gatavi turpināt izmantot vietējo ūdeni un attīrīšanas iekārtas, kā arī paši apsaimniekot tās. Viņi paši esot atraduši speciālistu, kas aprēķinājis Stāķu notekūdeņu attīrīšanas iekārtu rekonstrukcijas tāmi. Nevajadzēšot vairāk par 12 000 latiem. Stāķēnieši esot gatavi vākt ziedojums. Iedzīvotāji negribot dārgu ūdeni un kanalizāciju, ja ir iespēja šos pakalpojumus saņemt salīdzinoši lētāk.

 

Uz to novada domes deputāts, tautsaimniecības komitejas priekšsēdētājs Guntis Blūms iebilda, ka izlietu ūdeni nav iespējams sasmelt. Gulbenes ūdensvada paplašināšanas projekts 6,3 miljonu latu vērtībā ir realizēts, par to savulaik balsojuši ne tikai Gulbenes pilsētas, bet arī Stradu pagasta padomes deputāti.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Stāķi malači! Turās, neļaujiet tiem velniem likt kabātā jūsu naudu un labklājību nākošo 30 gadu garumā...

pirms 9 gadiem, 2011.01.25 22:45

Lāpsta grib uzlabot Adamoviča materiālo stāvokli?

pirms 9 gadiem, 2011.01.25 22:04

lāpsta

Vai tā nav bezkaunība no stāķeniešu puses, ja nauda palika pāri, tad kāpēc ūdensvadu nevarētu pievilkt uz Palienu, jo tā ari bija paredzēta projektā, bet palienieši var dzert netīru ūdeni.Nemākam tā kliegt un mums nav tās bezkaunības...

pirms 9 gadiem, 2011.01.25 15:42

Interesanti gan.Ja jau Stāķu iedzīvotāji prasa pievada atjaunošanu, tad jau privātmājām pilsētā arī apsoliet pievadu izbūvēt, kas būtu arī normāli, tad vairāki privātmaju īpašnieki domāju ka pieslēgtos,jo tās ir tieši lielās izmaksas kas visus attur.

pirms 9 gadiem, 2011.01.25 13:07

...

Ūdensvads un kanalizācija tiešām nav visā pilsētā, bet cik noprotu, privātajam sektoram nav izdevīgi pieslēgt, izdevīgāk daudzdzīvokļu mājām. Pilsētas nomalē privātmājas var sēdēt bez ūdens un kanalizācijas, lai gan pievadi ir pavisam niecīgi. Privātais šo ekstru vienkārši atļauties nevar, bet varas pārstāvjiem no tā ne silts ne auksts.

pirms 9 gadiem, 2011.01.25 11:44

Nesaprotu vienu, kāpēc tik ļoti visu to ,,uzspiež,, Stāķu iedzīvotājiem, ja Gulbenē ūdensvads nav ierīkots patiešām nepieciešamās vietās. Ja jau nauda palika pāri, tad realizējiet to Gulbenē, piemēram Tilta ielā, izmaksas būs mazākas. Sākotnēji, daudzus gadus atpakaļ, projektā tika ietverta Tilta iela, bet dzīvē reāli tas nenotika.

pirms 9 gadiem, 2011.01.25 08:55

Vietējās ziņas