Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Stāķu un Šķieneru siltuma projekts - akceptēts 7

Ir apstiprināti SIA “Gulbenes nami” sagatavotie projekti par siltumapgādes pārveidi Stāķu un Šķieneru ciemiem. To jau šā gada pirmajā novada domes sēdē paziņoja pašvaldības izpilddirektore Guna Švika.

Taču šāgada budžetā novada dome nav paredzējusi finanses šāda projekta realizācijai. Par to 30.janvāra finanšu komitejas sēdē pārsteigumu pauda deputāts Andis Caunītis. Projektu realizācijai “Gulbenes namiem” būs vajadzīgs aizņēmums – paskaidroja novada domes Attīstības un projektu nodaļas vadītājs Jānis Barinskis.

“Ekonomikas ministrijā ir iesniegti divi projekti, kuri attiecas uz Stāķu un Šķieneru ciemu Stradu pagastā. Viens no projektiem paredz katlumājas pārbūvi, otrs – siltumtrašu izbūvi. Abi projekti viens otru papildina. Tiks uzstādīts jauns šķeldas apkures katls un izbūvēts jauns siltumtīkls. Ar vienu apkures sistēmu plānots apkurināt abus ciemus. Līdz ar to varēs ietaupīt uz kurinātāju algām, kas ir vērā ņemams faktors, nosakot apkures taraifu. Realizējot šos projektus, ieguvēji būs visi šo abu ciemu iedzīvotāji. Šobrīd esošā apkures sistēma ir neefektīva, ir lieli siltuma zudumi. Projektu realizāciju plānots uzsākt šogad un pabeigt līdz 2019.gada nogalei,” “Dzirksteli” informē novada domes pārstāve Gunta Kalmane.

Viņa piebilst, ka abi projekti Ekonomikas ministrijā ir apstiprināti ar nosacījumu. Tas nozīmē, ka jāiesniedz precizējumi, kas arī tika izdarīts. Tiek gaidīta atbilde. Līgums vēl nav parakstīts.

SIA “Gulbenes nami” savus projektus iesniedza darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” specifiskā atbalsta mērķim “Veicināt energoefektivitāti un vietējo AER izmantošanu centralizētajā siltumapgādē”, cerot uz finansējumu no Eiropas Savienības fondiem.

Jau rakstījām, ka SIA “Gulbenes nami” siltumapgādes nodrošināšana Stāķos un Šķieneros ir deleģēta no pagājušā gada 11.augusta. Saskaņā ar uzņēmuma mājaslapā publiskoto informāciju šajos ciemos tiek apkurināti aptuveni 15 000 kvadrātmetru un lietotājiem tiek piegādātas apmēram 3200 megavatstundas siltuma. Siltumapgādei Šķieneros ir pieslēgtas septiņas daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas un seši komercobjekti, bet Stāķos centralizēto siltumapgādi izmanto četras daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas un Stāķu bērnudārzs. Siltumapgādē pašlaik tiek ekspluatētas divas katlumājas - Šķieneru katlumāja ar 12 megavatu jaudu un Stāķu katlumāja ar 1 megavata jaudu. Kā kurināmais tiek izmantota koksne.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

k

pilnīgi precīzi

pirms 2 gadiem, 2018.02.13 23:37

Stāķos

Ne viss ir tik skaisti, kā uzrakstīts šajā rakstā. Kad ieskatās dokumentos, aprēķinos un prezentācijās, par ieguvumiem un atmaksāšanos runāt vēl pāragri. Plāna nav. Budžetā finanses šogad nav paredzētas, bet projektu bija paredzēts realizēt līdz 2018./2019.gada apkures sezonai. Tas nekas, ka parastie iedzīvotāji, it kā nespeciālisti, to jau pateica publiskajās sapulcēs 2017.gada oktobrī. Sadzirdēt šo ziņu neviens nav vēlējies, tāpat kā ieskatīties patiesajos aprēķinos.

pirms 2 gadiem, 2018.02.14 11:23

vai tā var?

Kāpēc manu mašīnas bildi ielika ar visu reģistrācijas numuru?

pirms 2 gadiem, 2018.02.15 08:27

haha

Neuztraucies! Nezags! Pa vecu.....

pirms 2 gadiem, 2018.02.15 10:09

meli

kādi ieguvēji!?! Stāķos jau tagad apkures rēķins no Gulbenes namiem kā kosmoss! Plus vēl siltināšanas izdevumi jāmaksā. Pilnīgi riebjas šitie puskoka lēcēji, tautas kalpi skaitās, paverdzinātāji, nekas vairāk. Skumji.

pirms 2 gadiem, 2018.02.15 08:30

Ak.

Projekts akceptēts.bet vai iedzīvotāji zin prognozējamās izmaksas?Un cik maksās, ja komercobjekti siltumu no namiem,neņems un kāda cena tad būs?Papīrs jau iztur visu.Lētāku apkuri par pašreizējo negaidiet!

pirms 2 gadiem, 2018.02.15 11:33

Vietējās ziņas