Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Stāmerienā bija gaidījuši nakts dievkalpojumu 6

Zvaigznes dienā, 6.janvārī, pareizticīgajiem bija Ziemassvētku vakars, skaitot laiku pēc vecā jeb Jūlija Cēzara kalendāra. Tradicionāli Stāmerienas Svētā Aleksandra Ņevska baznīcā šādā reizē vienmēr ir noticis nakts dievkalpojums, taču ne šoreiz.

“Īsi pirms pulksten 22.00 braucām no Gulbenes uz baznīcu, bet tā bija tumša un durvis aizslēgtas. Novēroju, kā pie baznīcas piestāj vēl citas vieglās automašīnas. Cilvēki bija spiesti braukt projām un bija vīlušies. Pat savā starpā runājām un uztraucāmies, vai mācītājs saslimis,” piezvanot “Dzirkstelei”, klāsta kāda gulbeniete.

“Dzirkstele” noskaidroja, ka dievkalpojums 6.janvārī Stāmerienas dievnamā tomēr bija, taču ātrāk nekā parasti. Šoreiz tas sākās pulksten 18.00. “Tas ir saistīts ar to, ka mācītājam pamata kalpošanas vieta ir Viļakas draudzē. Jādomā, ka tur arī notika dievkalpojums,” “Dzirkstelei” stāsta tūrisma informācijas centra “Stāmeriena” darbinieks Gunārs Vīksniņš. Viņš informē, ka nākamais dievkalpojums Stāmerienas baznīcā ir paredzēts 19.janvārī pulksten 18.00, kad būs lieli pareizticīgo svētki – ūdens svētīšanas diena.

G.Vīksniņš arī piebilst, ka viņam ir uzticēta baznīcas atslēga un ir dotas tiesības ielaist baznīcā cilvēkus, kuri tur vēlas pabūt lūgšanās, iegādāties un aizdegt sveces. G.Vīksniņš pilda šādu starpnieka misiju un ir apņēmies arī gādāt par dievnama drošumu. Ja kādam ir ļoti liela vēlēšanās apmeklēt Stāmerienas baznīcu ārpus dievkalpojuma laika, var sazināties ar G.Vīksniņu telefoniski (29178536) un sarunāt šādu iespēju.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

priecīgus ziemassvētkus!

visi kam tur patiešām vajadzēja būt -tur bija un uz dievkalpojumu paspēja, bet kurš tikai reizi gadā brauc zīmēties-būs jau vēl citi dievkalpojumi!

pirms 4 gadiem, 2016.01.09 18:12

siets

Ir gan problēmas arī ar Stāmerienas tūrisma centra palīdzību iekļūt baznīcā vienkāršā svētdienā. Tālrunis vienkārši neatbild. Ir daudz vienkāršāk noteikt pāris stundas darba laika svētdienās, izlikt paziņojumus visās iespējamās vietās, cilvēki zinās, ka ir nokavējuši vai pašu neinformētības pēc atbraukuši veltīgi. Tas būtu tikai cilvēcīgi, pie mūsu ikdienas aizņemtības un steigas.

pirms 4 gadiem, 2016.01.10 10:02

:-)

Kādreiz tur bija Sazonovi kas izrādīja baznīcu.Un ļoti bija saistīti ar to. Vai tad vairs nav ja svētdienās pat nevar tikt iekšā.

pirms 4 gadiem, 2016.01.10 15:14

ciemiņi

Vasaras vakarā Vīksniņungs slēgtā baznīcā tēoja baznīkungu. Aiz slēgtām durvīm maršēja pa baznīu un ievingrināja balsi, dziedot gan laicīgās dziesmas. Mums bija ko pasmiet.

pirms 4 gadiem, 2016.01.11 13:00

ciemiņi

Vasaras vakarā Vīksniņungs slēgtā baznīcā tēoja baznīkungu. Aiz slēgtām durvīm maršēja pa baznīu un ievingrināja balsi, dziedot gan laicīgās dziesmas. Mums bija ko pasmiet.

pirms 4 gadiem, 2016.01.11 13:01

Vietējās ziņas