Stāmerienā gandarīti par Novada svētkiem 1

Novada svētkus Stāmerienā 7.jūlijā apmeklējuši aptuveni 7000 cilvēku, liela daļa no kuriem paši bija šo svētku dalībnieki. Biļetēs iekasēti aptuveni 4000 lati. Tā liecina Gulbenes novada domes apkopotā informācija.

"Brīvdabas pasākumā biļešu iegādi nemaz nevar tik ļoti stingri izkontrolēt. Bija arī organizatoru kļūdas. Visu nevarēja iepriekš paredzēt. Taču kopumā uzskatu, ka svētki bija izdevušies, kaut gan katram, protams, par tiem ir savs viedoklis," "Dzirkstelei" saka Gulbenes novada domes priekšsēdētājas vietnieks Dainis Švika.  

Stāmerienas pagasta pārvaldes vadītājs Ainārs Brezinskis "Dzirkstelei" saka, ka vēl šīs nedēļas sākumā turpināja saņemt Stāmerienas viesu komplimentus par notikušajiem Novada svētkiem. Viņš klāsta, ka prieks par citu novadu pārstāvjiem no Rīgas, Liepājas, Jūrmalas, Saldus, Talsiem, Ventspils, Alūksnes, kuri sestdien viesojās Stāmerienā.

 

"Viņu pilsētās arī tajā pašā dienā notika pasākumi, taču cilvēki vēlējās redzēt, kā svētkus svinam mūsu pusē. Jūtams, ka cilvēkos par redzēto Stāmerienā ir daudz pozitīvu emociju," saka A.Brezinskis.

 

Viņš saka paldies visiem sava pagasta iedzīvotājiem, kuri labvēlīgi izturējās pret ciemiņiem un samierinājās ar īslaicīgām neērtībām. Kopumā, kā uzskata A.Brezinskis, ieguvēji ir visi, tajā skaitā vietējie uzņēmēji, jo Stāmerienas labais vārds ir izskanējis plaši. Tas nozīmē, ka arī turpmāk šurp brauks ciemiņi.

 

Jaunā darba nedēļa Stāmerienā sākās ar apkārtnes sakārtošanu.

 

"Situācija bija normāla, kā jau pēc svētkiem. Ar visu ātri tikām galā," klāsta A.Brezinskis.

 

Viņš piebilst, ka uguns šovam tika izmantota par pārvaldes līdzekļiem iegādātā malka. To, kas no tās palicis pāri, izvilka no ezera, izkaltēs un izmantos pagasta katlumājas kurināšanai. Savukārt Novada svētkiem izgatavotie plosti vēl tiks lietoti.

 

"Litenes pagasts jau interesējas par plostiem, viņiem 21.jūlijā būs pasākums. Tāpat arī biedrība "Gulces gēns" interesējas par iespēju izmantot plostus," stāsta A.Brezinskis.

 

"Brīnišķīgs iespaids par Novada svētkiem," "Dzirkstelei" saka Aleksandrs Sazonovs, kura māju pagalmā Stāmerienā arī notika svētku koncerti. Viņš ir pārsteigts, ka sestdien pagastā bijis tik daudz ciemiņu. "Jutāmies kā Jūrmalā, nevis Stāmerienā," atzīst A.Sazonovs un piebilst, ka piepildījies pareģojums - kad atdzims pareizticīgo baznīca Stāmerienā, atdzims arī pagasts. Šie vārdi piederot Stāmerienā par svēto Annu dēvētajai večiņai, kura padomju gados pieskatījusi brūkošo baznīcu.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Viesis

Plusi Stāmerienas pagastam - sakopšana.
Mīnusi svētkiem - notikumu izkaisīšana. Arī Dzirksteles bildēs nemanu deju mirkļus, koru dziesmu mirkļus, teātru skatus... Labāk viens liels koncerts - ar dziesmām, dejām, līnijdejām, skečiem ... vai vismaz vienā placī vairāki koncerti dienas garumā ar noslēgumu vakarā. Dzirnām vairāk piestāvētu teātris, ne brīvdabas pasākums. Vēl - garie gabali kājām grūti mērojami + nemitīgie auto turpu-šurpu pa brauktuvi. Vēl ideja - ugunsskulptūras papildināt ar mūziku
Lai izdodas citu gadu!

pirms 8 gadiem, 2012.07.13 15:12

Vietējās ziņas