Stāmerienā – ilgstošas nesaskaņas starp pacientiem un ārstu 23

Pacienti: ģimenes ārsts pārāk bieži nav darbā
Piektdien "Dzirksteles" redakcijai zvanīja kāda Stāmerienas iedzīvotāja un sūdzējās, ka atkal darba vietā nav sastopams ģimenes ārsts Jānis Seļickis. Viņa pauda, ka teju katru nedēļu dakteris dienu vai divas dienas ir prombūtnē. Pie dotkorāta durvīm tad parādoties zīme, uz kuras rakstīts "Atvainojiet par sagādātajām neērtībām" vai "Paldies par sapratni". Stāmerenieši ironizējot par šādu daktera taisnošanos un komentē to tā, ka viņu ārsts ir diplomātiju samācījies no nesenās valdības vīra Ainara Šlesera.

Konfliktu saista ar sertifikāciju J.Seļickis šādus viņam adresētus pārmetumus sarunā ar "Dzirksteli" noraida. Pašlaik ārsts izejot kārtējo sertifikāciju, kas atkārtojas ik pēc pieciem gadiem. Tāpēc viņam jāapmeklē kursi. Tas turpināšoties vēl visu martu. Tas saistās ar zināmām īslaicīgām neērtībām pacientiem. "Cilvēkiem būs jāpacieš," saka J.Seļickis.

Viņš bilst, ka pacienti paši viņam šajā sakarā nekādas pretenzijas nav izteikuši. Sarūgtinot aizmuguriskas intrigas. Kritika esot netaisnīga. Arī pilsētā dažs ģimenes ārsts pašlaik iziet sertifikāciju. Taču Gulbenē esot pieci ģimenes ārsti, bet Stāmerienā - J.Seļickis viens pats.

"Atšķirībā no pilsētas ģimenes ārstiem mani pacienti ķer uz ielas un visur, kur tikai ierauga. Darbdienās mani var sazvanīt, bet lekciju laikā es, protams, neatbildēšu. Sestdien un svētdien mani nevar sazvanīt, tad ir jāzvana neatliekamajai palīdzībai," saka J.Seļickis.

Viņš piebilst, ka medmāsa ir sastopama Stāmerienas doktorātā arī ģimenes ārsta prombūtnē, taču viņas iespējas sniegt pakalpojumus pacientiem ir ierobežotas, jo medmāsai nav ģimenes ārsta palīga statusa.

Pacientiem ir tiesības sūdzēties

Valsts obligātās Veselības apdrošināšanas aģentūras Vidzemes nodaļas vadītāja Evita Zušmane "Dzirkstelei" saka, ka pagaidām nav saņemta neviena rakstiska sūdzība par ģimenes ārsta J.Seļicka darbu.

E.Zušmane uzsvēra, ka ikviens pacients ir tiesīgs par savu ģimenes ārstu sūdzēties, ja uzskata, ka šis speciālists nepilda līgumsaistības ar aģentūru. Sūdzības jāadresē Valsts obligātās Veselības apdrošināšanas aģentūras Vidzemes nodaļai Valkas rajona Smiltenē, Pils iela 6, LV - 4729. Tālrunis 64772301; fakss 64707013. Var arī E.Zušmanei nosūtīt elektronisku vēstuli uz e-pasta adresi Evita.Zusmane@voava.gov.lv.

Ja sūdzības iesniedzējs vēlas, aģentūra saglabā šā cilvēka anonimitāti un neizpauž ģimenes ārstam, ar kura darbu pacients ir neapmierināts. Turklāt aģentūra obligāti nosūta rakstisku atbildi katram sūdzības iesniedzējam.

Saņemot sūdzību, aģentūra ir tiesīga veikt pārbaudi, kā konkrētais ģimenes ārsts pilda savas līgumsaistības ar aģentūru. Ar šāda līguma standarta tekstu var iepazīties ikviens, apmeklējot aģentūras interneta mājas lapu www.voava.gov.lv.

Ja tiek konstatēti līguma pārkāpumi, ir iespējams iespaidot ģimenes ārstu, piemēram, samazinot finansējumu. Taču pacientu sūdzības, visticamāk, nevarēšot kļūt par pamatu lauzt aģentūras līgumu ar ģimenes ārstu.

Pievieno komentāru

Komentāri 23

marss

Izlasot šo rakstu varu izteikt atzinīgus vārdus laikraksta "Dzirkstele"žurnālistei D.Odumiņai.
Sabiedrībai jau sen vajadzēja pievērts uzmanību,šīm nejēdzībām, kas notiek Stāmerienas doktorātā. Tas, ka šī persona lieto alkoholu un pastāvīgi tiek sadauzītas arī Stāmerienas doktorātam piederošas automāsīnas navienam Stāmerienas iedzīvotājam nav nekāds jaunums. Un ja alkoholismu un apreibinošu tablešu lietošanu kāds var saukt par vājībām, tad nu mīlīši mums ir tāds ārsts kāds nu ir. Un ja reizēm dakters nevar trāpīt durvīs un pie galda sēž apreibinājies, ka nevar saprast ko viņš īsti grib pateikt tas arī nav jaunums. Stāmerinieši ir tādi kā nolemtie, jo no šīs sērgas nemaz nav tik viegli tikt vaļā, jo pierakstīties pie cita ģimenes ārsta ir problemātiski. Manā skatījjumā ja šādas darbības atbalsta Stāmerienas pagasta deputāte, tad kur mēs vispār ejam. Kauns un nožēlojami.

pirms 11 gadiem, 2009.03.27 12:45

zips

Kauns Stamerienas doktorata darbiniecem-Ostrovskai un Rackai,vai tiesam doma ka visi citi ir mulki,un neko nesaprot.Vai te nav runa par zemo kulturas limeni,klusejusas butu.Racka tacu ir deputate.

pirms 11 gadiem, 2009.03.22 17:51

riks

o ja musu arsts gan ir ''labais''ha-ha visu laiku pilla,vai vins vairs celu redz,laikam pec intuicijas atrod celu lidz darbam,masinas ari jau visas apsitis,vai vins maz vispar atskir vairs slimibas vienu no otras,ne noteikti vairs ne,visas vienadas.A nu ja vienigi vel Ritma var paarstet,kurai gan nav mediciniskas izglitibas,un ari par pieklajibu vina maz zina,nu tads drusku pazems limenis.Bet arstu-tablesu rijeju mums gan vajadzetu nomainit ar visu vina padoto kompaniju.Vai mes Stamerienas iedzivotaji neesam pelnijusi labu arstu?

pirms 11 gadiem, 2009.03.22 00:23

Eh bien

Dzirkstelei tiešām jāizsaka nosodījums, ka publicē visu anonīmo tantiņu sūdzības, kuras pašas pat nevar noskaidrot situācijas būtību un savas personīgas lietas un nesaskaņas kārto caur avīzi!!!

pirms 11 gadiem, 2009.03.17 00:55

Zane

Nepatīkami!
Lasot šo rakstu, secināju, ka neiedziļinoties situācija uz kāda anonīma ziņojuma pamata raksta rakstu, kuram saturiskais līmenis ir tukšs, izņemot to daļu, kur tagad varēs uz "pilnu klapi" rakstīt sūdzības. Ar dakteri braucu piektdienas vakarā autobusā no Rīgas uz Gulbeni. Tik tiešām dakteris iziet kursus, kuri var radīt neērtības tiem, kuri dien dienā sēž Stāmerienas ambulancē un daktera ikdienas gaitu zina labāk par paša. Mana pieredze liecina, ka par ārstu ir jāpiedzimst un tam ir jābūt dzīvesveidam, nevis formālam darbam. Piekrītu tiem, kuri par citiem Gulbenes ārstiem saka, ka jāgaida rindās un sava saslimšana jāparedz nedēļu iepriekš, nemaz nerunājot par mājas vizītēm. Man dakteris J. Seļickis kā ģimenes ārsts ir no dzimšanas un tie jau būs 26 gadi. Šo gadu laikā dakteris man un manai ģimenei ir ļoti, ļoti palīdzējis. Ir braucis uz mājām gan brīvdienās, gan nakts vidū, gan nosūtījis, gan sarunājis caur privātiem kontaktiem vizītes pie labiem speciālistiem. Par šo dakteri varu tikai teikt - ko es un mana ģimene darītu, ja nebūtu šāda ģimenes ārsta?! Cilvēki - padomājiet, pirms "metiet ar akmeni otram", vai paši esiet balti un perfekti!

pirms 11 gadiem, 2009.03.14 09:54

ārsta pacients

Sveiki. Esmu dr. J.Selicka pacients. Ļoti jauks un iejūtīgs ārsts. Nevaru teikt nevienu sliktu vārdu. Uz pasaules jau pastāv teiciens: VISIEM LABS NEKAD NEBŪSI! Dakter, izturību!

pirms 11 gadiem, 2009.03.12 20:45

pacients

Tas nu gan nav galīgi pareizi, ja ir informācija, tad tai ir jābūt atklātai un arī godīgai. Pilnīgi nepiekrītu ,,Dzirksteles" info. Tad jau tas viss ir tik tādā klaču līmenī.

pirms 11 gadiem, 2009.03.12 20:08

Dzirkstele

Laikrakstā anonīmas sūdzības netiek publicētas, bet redakcijai ir tiesības neminēt cilvēka vārdu, ja viņš to lūdz.

pirms 11 gadiem, 2009.03.12 17:05

plāksteris

Bet kas ir pareizi? Dakters ir ļoti gudrs un kompetents. Jā nepatī Tev, maini. Bet paliekupie sava ,,Dzirkstele" anonīmas sūdzības nevar publicēt. Ja cilvēkam ir preyenzijas, lūdzu, nosauc sevi vārdā, lai arī visi to zin. J o šajā portāliņā anonīmi mēs te visi varam vicoties cik tik tīk.

pirms 11 gadiem, 2009.03.12 16:45

Ha

Vai jūs esat mēģinājuši mainīt ģimenes ārstu? Tas nav nemaz tik vienkārši, kā liekas, jo labajiem ārstiem ir jau maksimālais iedzīvotāju skaits! lūk, tā! Bet sūdzēties ir tiesības katram, tāpēc nav jāvaino iedzīvotāji vai žurnālisti, ka ir uzrakstījuši par to rakstu. un rodas jautājums - kas rakstā ir nepareizi?

pirms 11 gadiem, 2009.03.12 16:26

plāksteris

Nekad nebūtu domājusi , ka ,,Dzirkstele" ir kļuvusi par dzelteno presi. Kad vienas Stāmerienā zināmas anonīmas sūdzētājas pēc (kurai bija savi savtīgi nolūki, attiecībā uz dr. Seļicku, bet neīstenojās, jeb tautas valodā sakot tika vienkārši aplauzta) var tikt nomelnots cilvēks kurš pilda savu darbu. Mums katram ir savas vājības, jo visi esam tikai cilvēki, bet ne jau visi tiek pamanīti un ievērpti netīrās intrigās.
Arī žurnālistam ir jāpadomā, un jāparbauda, ko raksta savā presē. Vai var tikai uz anonīmu sūdzību pamata nomelnot cilvēkus. Uz priekšu ,,Dzirkstele", turpmāk piedomājiet pie teiktā.
Dakter Jāni, turies!!!
Mēs ar tevi!!!

pirms 11 gadiem, 2009.03.12 14:58

es atvainojos, ja jums kaut kas nepatīk mainiet ģimenes ārstu, stāviet mēnesi rindā, un vairs nebūs jums jāsūdzās.
neviens jums nespiež pie šī daktera doties!

pirms 11 gadiem, 2009.03.12 07:50

žel ka tā

varbūt apmeklējos kursus,viņš beidzot papildinās savas zināšanas ārsta specialitātē,jo neko labu par šo ārstu nevaru pateikt...es pilnīgi saprotu tos cilvēkus,kas paši lūdz nosūtījumus pie kāda speciāla ārsta,jo šis ģimenes ārsts ļoti retos gadījumos konstatē pareizo slimību vai nosūtījuma nepieciešamību....vai tas ir normāli,ka par ģimenes ārstu strādā cilvēks,kurš darbdienas laikā,pēc apreibinošo vielu lietošanas,nevar trāpīt pa durvīm ieiet iekšā??????
sen jau bija laiks stāmerienā nomainīt ģimenes ārstu!!!!

pirms 11 gadiem, 2009.03.11 19:37

Dace

Diemžēl es neko labu no piredzes nevaru teikt, jo manai vīramātei diemžēl palīdzība tika sniegta par vēlu, netika veikti visvienkāršākie izmeklējumi asins un urīna analīzes. Cilvēkam ar čūlojošu kolītu nepārtraukti tika izrakstīts medikaments prednizalons, kas šādiem slimniekiem kategoriski aizliegts(Tā rakstīts zāļu instrukcijā). Diemžēl manas vīramātes vairs nav un sūdzēšanās viņu neatgrieztu pie dzīvības. Arī viņas kaimiņam ārstēja citu kaiti, bet nomira no plaušu karsoņa.

pirms 11 gadiem, 2009.03.11 16:35

dss

10.03.2009. 10:55:30
arī es nesmu tas pacients, kas bija apmierinats ar J.Silicka darbu, ikreiz kad gaju pie vinja man pashai nacasas vinjam ieteikt,lai nosuta mani uz kadu apskati,jo pasham dakterim tas nekad galva neienaca,esmu laimigs pacients,jo nomainiju J.Silicki pret citu gimenes arstu.

---------------------------------------

atvainojos, bet ārsts nevar uzrakstīt nosūtījumu uz katru jūsu iegribu .
un ja ārsts uzskatītu to par vajadzīgu viņs to noteikti arī izdarītu.
cik sapratu jums arī uzrakstīja , tad par ko jūs sūdzaties ?
ģimenes ārstu arī esiet nomainījusi, tad nesūdzieties. ja nepatīk kaut kas, tad pretenzijas dakterim pašam!!

un kāda jums daļa, ko apgūst vai neapgūst ārsti kursos? ja vajag, paprasiet pašam.

pirms 11 gadiem, 2009.03.11 09:03

Labs ārsts ,nekad neatteiks palīdzēt.Un,ja kādam nepatīk var parrakstīties pie citiem ģimenes ārstiem,jo tā jau nav spiesta lieta iet pie J.Selicka.No savas pieredzes varu teik,ka ir lielas problēmas ar pilsētas ģimenes ārstiem.Lai dabūtu recepti ,kas paredzēta jau iepriekš diagnosticētas slimības ārstēšanai Gūlbenes daklteri liek sēdēt vairākas stundas rindā.

pirms 11 gadiem, 2009.03.10 21:38

:)

:):):)nevajag slimot!
Un PALDIES J.Silickim- viņš ir man sģimenes ārsts- NEKAD nav atteicis un naktī braucis! PALDIES VIŅAM!
Un esam iecietīgāki viens pret otru, vismaz gavēņa laikā!

pirms 11 gadiem, 2009.03.10 16:12

Ir jau, ir problēmas gan ar pūķi, gan ar vēl daudz ko citu. Mēģina jau mūsu dakteris ar to visu cīnīties, bet tie visi vilinājumi un pūķi ir diezgan labi iedzīvojušies. Dakterim jāsaka paldies savam kolektīvam, kas parasti viņu glābj.

pirms 11 gadiem, 2009.03.10 15:58

....;

Ir nu gan ļautiņi, no mušas izpūš ziloni. Saceļ brēku pa visu avīzi, ka dakters nestrādā, lai gan patiesībā cilvēks iziet sertifikācijas kursus, no kā ieguvēji vien būs paši pacienti. Protams, ka cilvēks nevar būt uzreiz divās vietās.
Ta būtu viņam paši paprasījuši, kapēc viņš nav sastopams tajā un tajā dienā, vai mazums, kas cilvēkam atgadās, nevis te "taisnību" meklē caur avīzi. Tas jau nu paliek smieklīgi!

pirms 11 gadiem, 2009.03.10 14:48

Vietējās ziņas