Stāmerienā jūtama Eiropas elpa 4

Stāmerienā rosās mūsu brīvprātīgie jaunieši kopā ar saviem domubiedriem no Lietuvas, Francijas, Ungārijas, Spānijas un Krievijas.

Brīvprātīgā darba projekta „Kilograms piederības" gaitā jaunieši no 12.jūnija līdz 13.jūlijam dzīvo Stāmerienas pagastā. Katru dienu viņi strādā fizisku darbu - palīdz veciem cilvēkiem skaldīt malku un sakrāmēt to grēdās, mazgā logus, sakopj vidi ap baznīcu - ravē rozes un bruģi, tīra takas un sakopj parku, tā veidojot piederības sajūtu šai vietai. Jaunieši palīdz sagatavoties Stāmerienas svētkiem.

Anita Birzniece stāsta, ka projektā ir iesaistījušies arī 20 mūsu jaunieši. Darot kopā interesantas un nozīmīgas lietas, jaunieši sadraudzējas.

 

"Mūsējiem ir iespēja iepazīt kultūru daudzveidību, tas viņiem ir arī labs valodu treniņš. Te ir jūtama Eiropas elpa, jo kopā sabraukuši jaunieši no vairākām valstīm," saka A.Birzniece.

 

Savukārt jauniešiem, kuri šeit ieradušies no citām valstīm, kopā ar latviešu brīvprātīgajiem jauniešiem, atrodoties Latvijas vidē, dod iespēju labāk izprast mūsu kultūru, tradīcijas un ikdienu.

A.Birzniece atzīst, ja jaunieši šādā veidā tiek iesaistīti procesā, tad viņi jūtas piederīgi vietai, laikam un svētkiem.


Projektu finansē ES programma "Jaunatne darbībā".

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Laba ziņa

Stāmerienā rosās mūsu brīvprātīgie jaunieši kopā ar saviem domubiedriem no Lietuvas, Francijas, Ungārijas, Spānijas un Krievijas.
MALAČI jaunieši, ka strādā fizisku darbu un palīdz arī veciem cilvēkiem ...

pirms 8 gadiem, 2012.07.05 20:23

čelentāno bija gudrs cilvēks, viņš vismaz atrada sev nodarbošanos....

pirms 8 gadiem, 2012.07.05 16:55

color

Čelentāno arī skaldīja malku kad baigi gribējās,bet mīļotā nedeva.

pirms 8 gadiem, 2012.07.05 16:37

Vietējās ziņas