Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Stāmerienā kopā darbojas Gulbenes novada un Katalonijas jaunieši

Pēdējā jūlija nedēļā jauniešu apmaiņas projekta „Sound of Youth” (Jauniešu balss) ietvaros Stāmerienas pagasta apvidū kopā saplūda 25 jaunieši no Gulbenes novada un 25 jaunieši no Katalonijas Spānijā, lai cits no cita mācītos, iedvesmotos un kopā radītu oriģinālu performanci, izmantojot teātra mākslu, bungas un perkusijas. Rezultātu varēja baudīt gan Gulbenes pilsētas svētku apmeklētāji, gan Stāmerienas pagasta un tā apkārtnes iedzīvotāji. Par to informē Gulbenes novada pašvaldības mājaslapa.

Kopā būšana mijās  ar jauniešu apmaiņas pamata pīlāriem – mācīties mācīties, mācīties darot, mācīties dzīvot kopā un mācīties būt. To visu lieliski papildināja darbošanās sabiedriskā labuma vārdā, jo projekta realizētājs biedrība „Dēms” pēdējos gados neatkarīgi no pasākuma vai aktivitātes formas – mācības, jauniešu apmaiņa, treniņš, studiju vizīte – programmā iekļauj arī kādu labo darbu, ko vajag vietējai kopienai. Tā nu visi jaunieši pielika savu radošo un māksliniecisko roku pie Stāmerienas vides sakopšanas.

„Neapšaubāmi šīs nedēļas laikā esmu piedzīvojis iepriekš neizjustas emocijas. Ir iegūti draugi, brāļi un māsas, lai arī cik jocīgi tas neizklausītos. Ir iegūtas zināšanas, mācoties un mācoties darot gan no vietējiem, tas ir, latviešiem, gan no labā nozīmē trakajiem katalāņiem. Esmu jau atkal salīdzinājis divu kultūru iezīmes, īpatnības un attieksmi pret apkārtējo, pret cilvēkiem un sevi. Varu teikt, ka latviešiem ir ko mācīties, jo joprojām daudzi cilvēki dzīvo ar padomju laiku uzskatiem, bet es ticu, ka Latvijas jaunieši to spēj un spēs mainīt, lai mēs būtu tikpat mīloši, jestri un atvērti, cik mūsu draugi katalāņi,” savos iespaidos dalās projekta dalībnieks no Gulbenes novada Jānis Kokarevičs.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas