Stāmerienā pļauj niedres Novada svētkiem 6

Pagājušajā sestdienā uz Stāmerienas ezera valdīja liela rosība. Tur jau šobrīd, domājot par gaidāmajiem Novada svētkiem "Stāmerienas gredzens", kas notiks 7.jūlijā, ar dažādiem pat inovatīviem paņēmieniem tika pļautas un vāktas niedres. Šajā darbā aktīvi iesaistījās pieaugušie, kā arī jaunieši un skolēni.

Niedru vākšanas talkā piedalījās aptuveni 30 cilvēki no Stāmerienas pamatskolas, kur kopā ar skolotājiem strādāja arī skolēni. Līdz ar viņiem strādāja arī 10 jaunieši no Gulbenes novada jauniešu centra "Bāze", kā arī no Rankas, Gaujasrēveļiem, Lejasciema un Stāmerienas. "Vēl ir ļoti daudz darāmā, tagad tikai jāvienojas par nākamo talkas datumu," stāsta jauniešu centra "Bāze" vadītāja Kristīne Ļeontjeva.  

Degs 365 ugunskuri

"Gatavojoties Novada svētkiem, jau šobrīd vācam visu, kas būs nepieciešams svētkiem. Arī pašam iespaidīgākajam - uguns skulptūrām. Tām būs vajadzīgs liels daudzums niedru. Diezgan daudz vajadzēs arī egļu zarus. Tos vāksim tad, kas "Latvijas Valsts meži" Stāmerienā sāks meža izstrādi. Tie ir darbi, ko šobrīd paši ar saviem spēkiem varam izdarīt," stāsta Stāmerienas pagasta tautas nama vadītāja Gaida Vīksniņa.

 

Pamazām tiks iekopta arī taka, kas no Stāmerienas pils gar ezeru vedīs uz "Lāčausi". Tiek kopta arī simtgadīgo koku aleja, kas ved uz Stāmerienu.

 

"Darām visu to, ko šobrīd iespējams paveikt. Ar nepacietību gaidām pavasari, jo tad būs iespējams daudz vairāk pamanīt tās vietas, kur nepieciešami sakopšanas darbi. Vasarā Stāmerienā būs divu nedēļu nometne. Arī nometnes dalībnieki nāks mums talkā. Iesaistīsim arī brīvprātīgos - ārzemju jauniešus, kā arī novada jauniešus," stāsta G.Vīksniņa.

 

Kopīgiem spēkiem tiks sarūpēts viss nepieciešamais 365 ugunskuriem, nemaz nerunājot par lielajām uguns skulptūrām.

 

"Vienmēr jau vieglāk ir šādos svētkos piedalīties citur, bet mēs esam ļoti priecīgi, ka varēsim visiem parādīt skaisto Stāmerienu. Cerams, ka izdosies piepildīt visas svētku režisores Edītes Siļķēnas vīzijas. Esam pateicīgi visiem privāto zemju īpašniekiem, kuri Novada svētku laikā ir atļāvuši cilvēkiem atrasties viņu īpašumā un iesaistīties dažādās norisēs," piebilst G.Vīksniņa.

 

Piecas stihijas

Novada svētkos šogad tiks akcentētas piecas stihijas - uguns, zeme, gaiss, ūdens un metāls - un to saskaņa un harmonija ar cilvēku. Ap Stāmerienas ezeru tiks izveidoti vairāki laukumi, kas aicinās dziedāt, muzicēt, dejot, izbaudīt tehnikas varenību, ieklausīties dabas skaņās, kā arī vērot un iesaistīties zirgu jāšanas sacensības un braukšanā ar pajūgu. Visu dienu notiks arī dažādas amatierteātru izrādes un koncerti, savukārt pievakarē ar savu sniegumu priecēs deju grupa "Dzirnas", ko vada horeogrāfs Agris Daņiļevičs, ar īpašu programmu "O' Fortuna". Fantastiska būs arī uguns mistērija jeb uguns skulptūru dedzināšana un degoši plosti Stāmerienas ezerā.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

īpašnieks

27.02.2012. 09:25:20
tas laikam vienīgais zemes pleķītis pie ezera ,kas vēl pieder pašvaldībai?Nez vai citu gadu pie ezera vispār būs pieeja.
..............................................
Kāds pesimists.. ezera zemju īpašnieki nav jau tādi ņņīīgas..

pirms 9 gadiem, 2012.02.27 15:32

tas laikam vienīgais zemes pleķītis pie ezera ,kas vēl pieder pašvaldībai?Nez vai citu gadu pie ezera vispār būs pieeja.

pirms 9 gadiem, 2012.02.27 09:25

arvils

Bija diezgan forshi vakt niedres.. Niedru vakshanas laika mes arii dzeram teju :D
Es ceru ka bus superiigi novada svetki.... :)

pirms 9 gadiem, 2012.02.26 21:58

df

pa gaisu tā niedru uguns lidos, diez kas nav - ugunsnedroši.

pirms 9 gadiem, 2012.02.26 18:20

Malači jaunie!

MALAČI jaunie!
Pašiem būs prieks novada svētkos ieraudzīt sava darba ieguldījumu, kas būs devis citiem prieku.

pirms 9 gadiem, 2012.02.25 22:03

Vietējās ziņas