Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Stāmerienā suns sakož suni 27

1.martā pēc pulksten 13:00 Stāmerienas pagastā kādas sievietes suns sakodis citai sievietei piederošu suni. Policija noskaidro notikušā apstākļus.

Pievieno komentāru

Komentāri 27

...

Vai tiešām par šo ir jāraksta novada avīzē?

pirms 4 gadiem, 2016.03.03 16:20

kaķis

Kaimiņa kaķis iekoda manam kaķim,laikam būs jāsūdzas!

pirms 4 gadiem, 2016.03.03 17:05

pele

Bet es redzēju kā kaimiņu kaķene plēsa cita kaimiņa siltumnīcu. Bojājumi nepārptotami! Un man emocionāla trauma. Ko darīt?!

pirms 4 gadiem, 2016.03.03 18:26

2104

Šādus izsmejošus murgus var rakstīt tikai ļautiņi,kas ar to nav saskārušies. Mana šausmīgā pieredze - klaiņojošs vilku sugas suns uzbruka manam sunim (džeka rasela jauktenis) tātad maza auguma sunīts. Manam sunim saplosīja muguru un tad es varēju noskatīties vai mans suns šausmīgās mokās mirst,vai nekavējoties meklēt vetārsta palīdzību un veikt operāciju.Es protams izvēlējos otru variantu,bet cik tas nemaksāja sirds sāpju,bēdu un beigās arī naudas.Jo sunītim bija ielikta mugurā drena un to ilgu laiku vajadzēja kopt un tīrīt.Lūgums, prasīt pilnu atbildību kodēja saimniecei!

pirms 4 gadiem, 2016.03.03 19:30

zina

Nevajag jaukt, sutkās būs jāsēž suņa saimniecei.

pirms 4 gadiem, 2016.03.03 23:21

Maija Z.

Par šādoem gadījumiem IR jāraksta avīzē, jo te, ja vien mazais sunītis nav sakosts lielā suņa saimniekam piederošā teritorijā, ir noticis normatīvo aktu pārkāpums, kas ir attiecīgi sodāms. Diemžēl iedzīvotāju neinformētības dēļ šis nav vienīgais gadījums novadā, kad suns sakož cilvēku vai citu dzīvnieku vai pat nokož to! Šobrīd novadā nav klaiņojošu bezsaimnieka suņu, bet gan klaiņojošu saimnieku suņu problēma pat tad, ja šajā gadījumā izrādītos, ka kodējs būtu atradies savā teritorijā. Gribētu lūgt info par to, ko noskaidroja policija un kādu sodu saņems lielā suņa saimnieks gadījumā, ja ir noticis likumpārkāpums.

pirms 4 gadiem, 2016.03.03 22:29

5

Pie mums cilvēku nosit,ģimenēs sit bērnus,sievas,vecus cilvēkus,vardarbība uz katra stūra,bet par to klusējam! Aizveram acis un ''varoņu'' vārdi netiek izpausti. Te,redziet,dzīvnieks dzīvniekam uzklupa-šausmas,preses nagla! Nesaku,ka kas tāds jāatstāj bez ievērības,bet pārspīlēt arī nevajag. Dzīvnieks tāpēc ir dzīvnieks,ka sevi reizēm izrāda arī ar zobiem un nagiem.

pirms 4 gadiem, 2016.03.04 09:31

Zina

Pareizi! Bet viss jau dzīvē sākas no sīkuma.Paejam garām sakostam dzīvnieciņam, izsmejam tos,kuriem tas rūp un pēc tam jau arī ar vienaldzību,cinismu un cietsirdību izturamies pret bērnu,sievieti,vecu cilvēku.

pirms 4 gadiem, 2016.03.04 10:56

zinai

nespried par citiem pec sevis

pirms 4 gadiem, 2016.03.04 13:17

Maija Z.

Precīzi, Zina! Tur jau ir tā ķēdīte- no sīkuma uz lielo! Un pareizi ir koment par ielaistu vardarbību ģimenē un sabiedrībā. Kautājums tikai, vai beidzot nav pienācis laiks uz to sākt reaģēt? Ja izliksimies, ka nekas jau nav noticis, vardarbības lavīna turpinās velties un beigsies ar to, ka mūs nospiedīs. Vai to vēlamies? Jo visam ir cēloņi un to SEKAS.

pirms 4 gadiem, 2016.03.04 12:40

Maija Z.

Atslēgas vārds - visatļaušanās. Neļausim atļauties par daudz, lietas sāks sakārtoties. Jo vairāk jomās tas notiks, jo ātrāk varēsim dzīvot nevardarbīgos apstākļos. Ja vien to vēlamies? Tajā skaitā arī tie, kuri, spriežot pēc dažiem komentāriem, škiet aizmirsuši, ka eksistē arī dzīve bez vardarbības.

pirms 4 gadiem, 2016.03.04 14:52

piedodiet

Cienītā Maija! Sakārtošanu sāciet ar sevi un iemācieties nebāzties par korķi visām pudelēm!
Nekā personīga,bet Jūsu monologi pašai ar sevi,goda vārds,drusku riebjas.
Es mīlu dzīvniekus,pašam arī ir,bet nevajag viņus cilvēciskot un nolikt augstākajā plauktā. Vispirms par cilvēkiem parūpēsimies(katrs pats par sevi,no sākuma) un tad arī būs,kas

pirms 4 gadiem, 2016.03.04 17:48

piedodiet

Dators nogļukoja,tāpēc nepabeidzu domu. Atvainojos. :) Tātad-vispirms rūpes par cilvēku un tad arī būs,kas rūpējas par dzīvniekiem.
Savādāk dīvainā valstī dzīvojam-nebarojam suni-cietums,nebarojam bērnu-pakrata ar pirkstiņu. Nu,kur loģika?!

pirms 4 gadiem, 2016.03.04 17:52

To- piedodiet

Arī nekā personīga. Vispirms, nebaro suni-NAV cietums, bet sods, kādu paredz attiecīgie normatīvie akti. Nebaro bērniņu- ja "pakrata ar pirkstiņu", tad kaut kas nav izdarīts līdz galam. Taisnības vārdā šādas pretenzijas, lūdzu, adresējiet valdībai un likumu pildīšanu kompetentām instancēm.
Arī suņus neesmu iecēlusi "augstākajā plauktiņā". Šajā sakarā atļaujiet citēt Eiropas Konvencijas Preambulu: "atzīstot, ka cilvēkiem ir morāla atbildība par visām dzīvām būtnēm, un paturot prātā, ka ka mājas (istabas) dzīvniekiem ir īpašas attiecības ar cilvēkiem, ... II nodaļa, 3.p. (1) Mājas (istabas) dzīvniekiem nedrīkst radīt nevajadzīgas ciešanas, sāpes un distresu. 4.p. (2) c) veic saprātīgus pasākumus, lai novērstu tā aizbēgšanas iespējas."

pirms 4 gadiem, 2016.03.04 18:51

To- piedodiet

Laboju: likumus kontrolējošām kompetentām instancēm. Un vēl Jūsu zināšanai- es neesmu suņu fane. Tomēr tas nenozīmē, ka tādēļ šiem dzīvniekiem drīkst pieļaut nevajadzīgas ciešanas! Un ne mēs abi izšķirsim, ko darīt vai nedarīt ar mājdzīvniekiem, bet gan valstī kārtību regulējoši attiecīgie normatīvie akti. Tādēļ, god. kungs, par šo tēmu nav vērts šķēpus lauzt, vai ne?

pirms 4 gadiem, 2016.03.04 19:10

S.D

Šīs Stāmernietes...B. S.ar meitu M.T. uzrakstija iesniegumu kad iekosts sunitim auss ļipiņā.Austiņa nestāvot taisni bet karājoties.un suns kurš esot iekodis ir S.D. šarpej šķirnes kucite.

pirms 4 gadiem, 2016.03.05 16:35

Fakts ir fakts

Tas nepadara faktu par nebijušu un neatbrīvo kodējsuņa saimnieci no atbildības.

pirms 4 gadiem, 2016.03.05 16:44

salamite

tas suns nesas pakal man bija bailes es nogibu

pirms 4 gadiem, 2016.03.05 17:15

Maija Z.

Pārejošs vai paliekošs fizisks kroplums- to var izmērit ar lineālu un noteikt speciālists. Emocionālo traumu, ko šajā notikumā paralēli iegūst sakostā dzīvnieka saimniece, ar lineālu izmērīt un iesniegumam pievienot nevar. Arī ar naudu kompensēt to nevar. TĀDĒĻ ir likumi, kas ierobežo patvaļu. Un nav arī runa par dzīvnieka apmēriem, jo sāp visiem- gan lieliem, gan maziem. Tādēļ par šādiem gadījumiem ir jārunā ar sabiedrību un paldies Dzirkstelei, ka to darāt!

pirms 4 gadiem, 2016.03.06 12:31

Precizēju

Ar emocionālo traumu biju domājusi psihotraumu, ko šādos gadījumos gūst cilvēks redzot, kā viņa dzīvnieku plosa un nespējot to novērst. Kā zinām, psihotraumas nesadzīst kā fiziskas traumas, tās var būt paliekošas uz mūžu.

pirms 4 gadiem, 2016.03.06 13:38

Sa

Nu forši-jus ta aizstavat sunišus,kaķišus un vāraties sava starpa par tiesibam bet aizmirsat par mums,parastiem cilvekiem.Kaut visiem suņu saimniekiem ir savi pienakumi-Vedod pastaiga sunim jabut siksna un sudi ari jasavac!!!!!Ka ari pa kaķiem -aizmiž visu apkartni,kapec man jabrauc ar savu auto kam aizmists ir viss un iesledzot ventilatoru man ir jaelpo ar JUSU dzivnieku čuram.Ko tad ta slavena dzivnieku aizstave neraksta par likumu ko mums darit???????

pirms 4 gadiem, 2016.03.06 18:18

bardaks

Te gan es piekrītu par visiem 100% Mājai durvis aiz***as,mašīna tāpat,smird viss!!! Sniegs kūst,lielie suņu mīļi pat nedomā savākt aiz sava lopiņa... mīnu lauki. :/

pirms 4 gadiem, 2016.03.07 09:30

To-Sa

Uzskatu, ka rupjš komentārs nav pelnījis atbildi. Bet, tā kā mēs katrs esam tādi, kādi nu esam, lai nu būtu. Varu ieteikt ņemt palīgā savu cilvēcisko IQ un situācijas, t. sk. Ar dzīvniekiem, atrisināt pozitīvi un nevardarbīgi. Jums taču nebūs glaimojoši pielīdzināt savu izpratni dzīvnieciņu līmenim, kam ir zemāka attīstības pakāpe, tādēļ mūsu mazākie brāļi un kā tādi saudzējami?

pirms 4 gadiem, 2016.03.06 20:50

izbrinita.

nesaprotu vai tiesam dzirkstelei nav citu ko rakstit.apsmiekls.tiesam zel to cilveku kuriem tadu nieku pec bus darisanas ar policiju.bet varbut japaskatas uz savam darbibam.ta nevar but ka cita aci skabargu redzat a sava balki neredziet.

pirms 4 gadiem, 2016.03.06 21:10

Vietējās ziņas