Stāmerienā vīrietis iet bojā, vizinoties ar ūdensmotociklam piesietu pūsli (papildināts) 19

Vizinoties ar ūdensmotociklam aizmugurē piesietu pūsli, 5.augustā Stāmerienas pagastā Ludza ezerā bojā gājis 34 gadus vecs vīrietis. Policijā sākts kriminālprocess un tiek skaidroti negadījuma apstākļi.

“Vakar, 5.augustā, ap pulksten 13.00 Stāmerienas pagastā kāds vīrietis vadījis ūdensmotociklu, līdzi velkot ar virvi piestiprinātu pūsli. Uz pūšļa atradās sieviete un vīrietis. Pagaidām nenoskaidrotu iemeslu dēļ pūslis ietriecies ezera krastā izvietotās laipās. Uz pūšļa esošā sieviete ar smagām traumām nogādāta medicīnas iestādē, bet 1987.gadā dzimušais vīrietis diemžēl notikuma vietā gāja bojā,” stāsta Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Zane Vaskāne.

Pie Ludza ezera esošās atpūtas vietas “Zušu nams” saimnieks Andris Musajevs “Dzirkstelei” saka – visu piektdienu nemitīgi saņēmis tālruņa zvanus, cilvēki jautā, vai nelaime notikusi tur. A.Musajevs atbild – viņam ar šo negadījumu nav nekāda sakara. A.Musajevs zina stāstīt, ka 5.augustā “Vonadziņos” atpūties kāds darba kolektīvs – apmēram 60 cilvēku – no Rīgas. Pēc A.Musajeva domām, nelaime ir notikusi pārgalvības dēļ. “Kad notika nelaime, es redzēju vienviet saskrējušus daudzus cilvēkus… Cietušo vīrieti vai pusstundu mēģinaja atdzīvināt. Bet neizdevās,” saka A.Musajevs. 

Piezvanot uz viesu nama “Vonadziņi” publiski pieejamo tālruņa numuru, “Dzirkstele” guva apstiprinājumu, ka traģēdija notikusi viesu nama klientiem. Taču viesu nams abildību par to nenes, jo tas varot piedāvāt atpūtniekiem vienīgi airu laivu. Ūdensmotociklu un to aprīkojuma viesu namam neesot. Turklāt nelaimes gadījums esot noticis publiskos ūdeņos, nevis viesu nama teritorijā. Saskaņā ar Civillikumu Ludza ezers ir publiskais ezers, tas aizņem 280,9 hektārus. Saskaņā ar “Lursoft” datiem viesu nams “Vonadziņi” Stāmerienas pagastā pieder vietējai firmai “Consensus”, kura dibināta 1998.gadā un kuras īpašnieks ir Andris Smilgājs. Ar viņu laikrakstam sazināties neizdevās.

Valsts policija par traģisko negadījumu ir sākusi kriminālprocesu par ūdens transporta kustības drošības un ekspluatācijas noteikumu pārkāpšanu, ja ar to radītas smagas sekas.

Vīrietim, kurš vadīja ūdensmotociklu, ir atpūtas kuģa vadīšanas tiesības. Veicot alkohola pārbaudi, vīrieša izelpā alkohola koncentrācija netika konstatēta.

Vasarā vizināšanās ar laivu, ūdensmotocikliem u.c. ūdenstransportu ir iecienīta atpūta. Tomēr Valsts policija atgādina – arī vadot ūdenstransportu, ir jāievēro noteikumi un drošības pasākumi!

“Vadot motorizētu ūdenstransportu ir jābūt īpaši uzmanīgiem un jāseko visām drošības instrukcijām. Ūdens transporta vadītājam ir jāizvēlas drošs ātrums, lai varētu laikus apstāties drošā attālumā no šķēršļa, nepieļaujot sadursi vai neapdraudot citus. Būtiski ievērot redzamību, vēju un straumi, un bīstamu vietu tuvumu. Kuģošanas līdzekļa vadītājam vienmēr ir jābūt možam un gatavam reaģēt. Atgādinām, ka ūdensmotociklus, motorlaivas, kuterus un motorjahtas drīkst vadīt tikai tās personas, kuras ieguvušas attiecīgā kuģošanas līdzekļa vadīšanas tiesības. Ja nav vadīšanas tiesību, pie stūres sēsties nedrīkst! Obligāta prasība ir arī glābšanas veste. Attiecīgi katrs līdzbraucējs ir jānodrošina ar glābšanas vesti. Ūdenstransporta vadītāja pienākums ir nodrošināt, lai pasažieri, kas ir jaunāki par 12 gadiem, uzvilktu glābšanas vesti. Par šīs prasības neievērošanu vadītājam var piemērot administratīvo sodu,” uzsver Z.Vaskāne.

Tāpat Valsts policija atgādina, ka kuģošanas līdzekļu vadītāja alkohola koncentrācija asinīs nedrīkst pārsniegt 0,5 promiles un vadītājam ir aizliegts atrasties narkotisko, psihotropo, toksisko, citu apreibinošu vielu vai arī reakcijas ātrumu un uzmanību samazinošu medikamentu iespaidā. Jāatceras, ka 14 gadu vecumu nesasniegušie vadīt airu laivu drīkst tikai pilngadīgas personas klātbūtnē. “Valsts policija stingri uzsver – pārgalvībai uz ūdens nekādā gadījumā nav vietas!” atgādina Z.Vaskāne.


Pievieno komentāru

Komentāri 19

Kurš zina

"Vīrietim, kurš vadīja ūdensmotociklu, ir atpūtas kuģa vadīšanas tiesības." (c)

Kurā ezerā Stāmerienā ir atpūtas kuģītis un ūdensmotocikli?

pirms mēneša, 2021.08.06 13:07

Jautājums

Kurā?

pirms mēneša, 2021.08.06 13:48

viedoklis

Skatījos "google maps", Pogas ezers ir ar pāris laipām, tad Stāmerienas ezera krasts no vienas vietas ar laipām, arī izklaides kuģis tur ir. Un tad vēl Ludza ezers ar pāris laipām. Ja man kā nezinošam prasītu kur tas notika, teiktu Stāmerienas ezerā.

pirms mēneša, 2021.08.06 15:06

To viedoklis

Skatīties Tu vari daudz ko, bet ar ūdensmotociklu nedrīkst braukt visos ūdeņos. Gulbenes novadā arī atļauts nav visos. Stāmerienas noteikti nebūs, drīzāk Ludziniekā

pirms mēneša, 2021.08.06 15:32

Krimināllikums

123.pants. Nonāvēšana aiz neuzmanības
(1) Par prettiesisku nonāvēšanu aiz neuzmanības — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu.

Ja neko vainu pastiprinošu neatradīs, tad beigsies ar piespiedu darbu un kompensācijas izmaksu cietušajai un bojā gājušā ģimenei.

pirms mēneša, 2021.08.06 13:41

>>

Ja tiesības bija, tad būs pieredzējis ūdens transporta vadītājs kas visu darīja kā nākas. Bet ko var sagaidīt no atpūtniekiem, kas neko nesaprot, bāž kājas ūdenī un visādi citā izdarās lai gūtu baudu. Te jātaisa izmeklēšanas eksperiments un jāskatās kādā gadījumā tas pūslis virzās uz laipām un kādā gadījumā nē.

pirms mēneša, 2021.08.06 13:59

Pats braucu.

Nu tur jau tikai 2 iespejas- vai nu plīsa virve vai ar moci pārāk tuvu krastam piebrauca. Skumji un traģiski. Līdzjūtība tuviniekiem un veselību sievietei.

pirms mēneša, 2021.08.06 14:19

Laimdota

tā ir slepkavība!

pirms mēneša, 2021.08.06 16:01

!

Ja vīrietis ar sievieti kopā, tad būs bijusi jauna ģimene. Varbūt pat bērni palika. Līdzjūtība visiem kas zaudēja tuviniekus.

pirms mēneša, 2021.08.06 14:29

Tetris

Pūslis kā transportlīdzeklis nav vadāms. Ja ūdensmotocikls ņēma līkumu, tad pūslis ceļu turpināja taisni.

pirms mēneša, 2021.08.06 14:51

?

Kur tas notika, beidzot var pateikt, Stāmerienas ezerā?

pirms mēneša, 2021.08.06 16:30

Izlasi

Rakstīts rakstā, ka Ludza ezerā.

pirms mēneša, 2021.08.06 16:37

H

Cilvèki izlasiet rakstu ,nebùs tik daudz jautàjumu.

pirms mēneša, 2021.08.07 09:16

Rakstu laikam nelasa,ja jautā kur tas notika. Tas izskaidro daudz ko citu arī.

pirms mēneša, 2021.08.07 11:28

M

Visatļaušanās sekas uz karstām pēdām. Ko te vairāk komentēt, kā vienīgi “pirms dari, domā”...

pirms mēneša, 2021.08.07 12:57

Igo

Labi gan, ka Stāmerienas ezeram nav oficiālas piekļuves ar transportlīdzekļiem. Citādi tur arī visādi jampampiņi ampelētos ar saviem krutajiem aparātiem. Lai jau to labāk dara Ludzī, kā vasarā tā ziemā par īpašu samaksu.

pirms mēneša, 2021.08.07 19:05

Vietējās ziņas