Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Stāmerienas baznīcā svin Ziemassvētkus 3

Stāmerienas Svētā Aleksandra Ņevska pareizticīgo baznīcā nakts dievkalpojumā 6.janvārī ticīgie svētīja Ziemassvētkus. Tēvs Aleksandrs Oļipovs draudzi aicināja uz grēksūdzi, kā arī pie dievgalda, dalot ticīgajiem baltmaizes gabaliņus. Klātesošos viņš svētīja ar vīraku. Dievnams bija pilns ar dažāda vecuma cilvēkiem un degošām svecēm. Aizlūgumi turpinājās līdz pusnaktij, lai pēc tam kopā svinētu Kristus piedzimšanu. Vaīrāk foto šeit.

Šajos Ziemassvētkos pareizticīgo garīdznieki atturas no politiskiem komentāriem un savās svētrunās pievēršas ticīgo garīgajai dzīvei. Latvijas pareizticīgās baznīcas interneta mājas lapā publicētajā metropolīta Tēva Aleksandra svētku uzrunā uzsvērta Ziemassvētku būtība.

 

"Ar mūsu garīgām acīm mēs šodien saskatām nabadzīgo Bētlemes alu, silīti, kurā dus autiņos tītais Kristus," viņš raksta. Tēvs Aleksandrs uzrunā kristiešus: "Svētā Kristus baznīca vēsta un sludina šo mieru ikvienam, kurš vēlas to iegūt savā sirdī."

 

Savukārt Krievijas televīzijas vairāki kanāli 6.janvāra vakarā translēja svētku dievkalpojumu, kurā piedalījās pats Krievijas pareizticīgo baznīcas patriarhs Kirils. Īsi pirms pusnakts tika translēta viņa svētruna, kurā Tēvs Krils akcentēja lūgšanu nozīmi, jo, kā pauda viņš, Dievs reāli ienāk cilvēku dzīvē un palīdz.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

onkulis

Stāmerienas baznīcas mācītājs ir Tēvs Aleksandrs Oļipovs. Vajag ziņu izlasīt un tad vaimanāt. Un ja tu neko nezini, tas nenozīmē, ka visi nezina...

pirms 9 gadiem, 2011.01.09 18:03

Tante

Lai vai kā,bet Stāmerienas baznīca ir kā atstumtā ,nekur neredzu,kad kur un kas tur notiek un notiks,kas par lietu,ka nav nekur nebij informācijas pat te mājaslapā ?Katoļiem rindām bij dievkalpojumi,luteriem ar kautkas bij,bet nu pareizticīgie ir kā no citas planētas vai kā?Kas tur ir mācītājs vispār?

pirms 9 gadiem, 2011.01.08 16:19

Fans

Nosvinēja parastos ziemassvētkus un tagad var svinēt krievu ziemassvētkus

pirms 9 gadiem, 2011.01.07 17:22

Vietējās ziņas