Stāmerienas pagastā kaimiņi palīdz no liesmām pasargāt kūti

Stāmerienas pagastā pirmdien, 3.jūnijā, dienas vidū kādā privātīpašumā aizdegās šķūnis un garāža. Iespējamais aizdegšanās iemesls – tuvumā kurtais ugunskurs ar veco zāli tajā.
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta informācija liecina ka, glābjot savu suni, šajā ugunsgrēkā ir cietis cilvēks, tāpēc uz notikuma vietu izsaukta ātrā palīdzība. “Dzirkstele” precizēja šo informāciju, sazinoties ar cietušo – 55 gadus vecu sievieti. Viņa laikrakstam pastāstīja, ka suni nav bijis jāglābj. Piesietais dzīvnieks ugunsgrēka laikā pats pārrāvis kaklasiksnu un aizbēdzis. Mājās pārradies vien nākamajā dienā. Ugunsgrēka dzēšanas laikā sieviete guvusi apdegumus, tāpēc arī saukta ātrā palīdzība, tomēr viņa atteikusies no nogādāšanas slimnīcā.
Sieviete saka paldies kaimiņiem, kuri ātri piebraukuši klāt. Kopā četratā esot lējuši ūdeni uz degošajām saimniecības ēkām, lai neaizdegtos arī tuvumā esošā dzīvojamā māja, kā arī kūts, kurā atradies gadu vecs teliņš. “Biju gatava teļu izvest no kūts - pārgrieztu striķi un izvilktu ārā. Taču nevajadzēja - kūts palika vesela,” viņa sacīja.
Sieviete teica – esot saprotams, ka ugunsdzēsēji momentā atbraukt nevar, tāpēc ir rīkojusies pati kopā ar kaimiņiem, lējusi ūdeni, cik bijis spēka. Tādējādi līdz ugunsdzēsēju ierašanās brīdim bijis izdevies jau ierobežot ugunsgrēku. “Malku izglābām,” viņa teica. Nodedzis siena šķūnis, kurā nebija siena, malkas šķūnis un garāža. “Mašīnas mums nav. Zirga rati un ragavas, vecās zirglietas sadega, trimmeris,” sacīja sieviete.
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests informē, ka 3.jūnijā pulksten 14.22 saņemts izsaukums, ka deg koka stāvbūves šķūnis 72 kvadrātmetru platībā. Kad notikuma vietā ieradās ugunsdzēsēji, jumts un sienu konstrukcijas jau bija sagāzušās. Pulksten 16.06 ugunsgrēks tika likvidēts.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas