Stāmerienas pagasta pārvaldnieces apstiprināšana domes sēdē izvēršas par politisku ķīviņu 34

Pēc ilgām diskusijām ar rezultātu 26.augustā noslēdzās Guntras Rones iecelšana Stāmerienas pagasta pārvaldes vadītājas amatā ar 1.septembri, nosakot viņai 1137 eiro mēnešalgu pirms nodokļu nomaksas. Gulbenes novada domes sēdē lēmums tika pieņemts ar balsošanas zīmju palīdzību. Sēdē piedalījās

13 no 15 deputātiem, no kuriem 8 bija par G.Rones apstiprināšanu amatā un 5 pret.

“Es savu kandidatūru izvirzīju uz šo amatu, jo uzskatu, ka manas zināšanas, izglītība un pieredze ir atbilstoša,” tiešsaistē domes sēdē sacīja G.Rone. “Dzirkstele” jau rakstīja, ka viņai ir augstākā izglītība, viņa ir ekonomiste, ir maģistres grāds vadības zinībās, nesen ieguvusi diplomu Stradiņa medicīnas koledžā.
Domes sēdes gaitā atklājās, ka G.Rone šobrīd strādā par grāmatvedi trīs darbavietās. Viņa arī vērsās pie deputātiem kā pagasta pārvaldniece: “Es ceru, ka jūs man palīdzēsiet un neliksiet sprunguļus ratos.” G.Rone arī pauda – apzinās, ka amats cilvēkam tiek dots tikai uz laiku, tāpēc svarīgāk par visu ir nebūt augstprātīgai un nekad nezaudēt cilvēciskās īpašības.


Opozīcijai neizdodas apturēt jautājuma izlemšanu


Domes sēdes sākumā deputāts Normunds Audzišs (ZZS) tomēr aicināja izņemt no darba kārtības jautājumu par G.Rones apstiprināšanu amatā. Šādi viņš rīkojās klāt neesošā deputāta Aivara Circena (“Latvijas attīstībai) uzdevumā, kā arī atsaucās uz satrauktiem telefona zvaniem, kurus saņēmis no Stāmerienas iedzīvotājiem. N.Audzišs savu priekšlikumu pamatoja ar nepieciešamību vēlreiz izvērtēt iespējamās interešu konflikta pazīmes. Deputāti balsoja un neatbalstīja N.Audziša priekšlikumu.
N.Audzišs nolasīja A.Circena vēstuli, kas domāta kolēģiem deputātiem. Tajā viņš ir apšaubījis G.Rones kandidatūras atbilstību konkursa nolikuma prasībām, jo viņa “nekad nav strādājusi kādā valsts vai pašvaldības iestādē” un līdz ar to viņai nav šādas specifiskās pieredzes. Saikne ar tagadējās novada domes koalīciju gan viņai ir, jo vasarā notikušajās Gulbenes novada domes vēlēšanās ar 7. kārtas numuru G.Rone kā SIA “Lāčplēši-Moto” grāmatvede ir kandidējusi no Latvijas Reģionu Apvienības (LRA) saraksta – izpētījis A.Circens. Taču SIA “Lāčplēši-Moto” vienīgais īpašnieks ir Ainārs Brezinskis – tagadējā novada domes sastāva deputāts no LRA. Viņš arī bija iekļauts komisijas sastāvā, kura vērtēja pretendentus pašvaldības izsludinātajā atklātajā konkursā uz Stāmerienas pagasta pārvaldes vadītāja amatu. Te A.Circens pieļauj, ka varētu būt saskatāmas interešu konflikta pazīmes. Deputāts vienīgi ir nokļūdījies apgalvojumos, ka “nekur publiskajos datos G.Rone neuzrādās kā vadošā amatpersona”. Saskaņā ar “Lursoft” datiem viņa ir bijusi SIA “Lāčplēši-Moto” valdes locekle astoņus gadus. Uzsverams, ka tādējādi viņa ir bijusi uzņēmuma vadītāja, jo valdē ir tikai viens cilvēks. G.Rone šajā uzņēmumā valdes locekle bija līdz pagājušā gada 24.martam, kad šos pienākumus pārņēma Agnija Brezinska.

 
Guntrai Ronei ir astoņu gadu pieredze vadošā darbā


G.Rone domes sēdē pastāstīja, ka laikā, kad vadījusi “Lāčplēši-Moto”, viņas pakļautībā strādāja 12 cilvēki. Uzņēmuma darbības jomas tolaik bijušas: mazumtirdzniecība, telpu noma, zemes noma, autoserviss, elektrouzlādes stacijas pakalpojumu sniegšana, tūrisma vilcieniņu pakalpojuma sniegšana. Nodarbojusies ar līgumu slēgšanu, personāla atlasi, gatavojusi iepirkumu dokumentus, sadarbojusies ar kontrolējošajām iestādēm. G.Rone arī sacīja, ka Stāmerienas pagasta pārvaldes vadītājas amatā viņai būs nepieciešams daudz mācīties, tāpēc viņa cer uz kolēģu atbalstu, jo viņas mērķis ir “strādāt pēc vislabākās sirdsapziņas”.
G.Rone arī pauda, ka ir informēta par Stāmerienas pagasta gada budžetu, kas ir 330 000 eiro. Viņas redzējums par šo pagastu: “Tajā dzīvo Stāmerienas patrioti. Ir darba iespējas, ir atpūtas iespējas. Cilvēki atgriežas Stāmerienā, dibina ģimenes, ceļ mājas. Iedzīvotāji ir apmierināti. Pagastā veiksmīgi darbojas uzņēmēji, tūrisma joma. Stāmeriena ir kā mazā Šveice.”
Runājot par pirmajiem veicamajiem darbiem pārvaldnieces amatā un par 5-7 gadu nākotnes vīziju, G.Rone teica: “Iepazīšanās ar manu kolektīvu! Ar iestāžu vadītājiem, ar iedzīvotājiem, jo plānojas arī biedrības “Sateka” apkaimes darbnīca. Nepieciešams pabeigt iesāktos darbus, kas paredzēti pagastā šāgada budžeta ietvaros, un notiks jaunā budžeta plānošana nākamajam gadam. Nākotni Stāmerienā redzu ar darbavietām, sakoptu vidi, kur nav neviena pamesta zemesgabala, ar plaukstošu tūrismu, ar spēcīgām zemnieku saimniecībām un citām uzņēmējdarbības formām.” 

 
Ainārs Brezinskis un komisija nepiekrīt pārmetumiem


Pēc N.Audziša lūguma tika atklāts vērtēšanas komisijas sastāvs atklātajam konkursam uz Stāmerienas pagasta pārvaldes vadītāja amatu. Šajā komisijā bija novada domes priekšsēdētājs Andis Caunītis (LRA), vietniece Guna Švika (Jaunā konservatīvā partija), izpilddirektore Lienīte Reinsone, deputāts A.Brezinskis (LRA) un pašvaldības Personālvadības nodaļas vadītāja Vita Lāčkāja.
“Konkurss notika divās kārtās,” pastāstīja V.Lāčkāja. Pirmajā kārta tika izskatīti katra pretendenta iesniegtie dokumenti. Uz darba interviju tālāk otrajā atlases kārta tikuši aicināti 4 no 8 pretendentiem. Vērtēšana notika pēc punktu sistēmas. Visvairāk maksimālo punktu skaitu – 20 – varēja iegūt jautājumā, kas skar zināšanas un izpratni par pašvaldības iestādes administratīvo un saimniecisko vadību, tajā skaitā par budžeta plānošanu, izpildes kontroli, kā arī amata kompetencei aktuālo normatīvo aktu pārzināšanu. Pārējos jautājumos maksimāli varēja iegūt par 5 punktiem. No četriem pretendentiem vislielāko punktu skaitu kopsummā ieguva G.Rone.
V.Lāčkāja atklāja, ka konkursa komisijas vadītāja bija viņa un pirms komisijas darba uzsākšanas pretendentu atlases otrajā kārtā (pirms darba intervijām) ir jautājusi A.Brezinskim, vai viņam gadījumā nav interešu konflikta pazīmes, uz ko saņemta noraidoša atbilde. V.Lāčkāja arī uzsvēra, ka katra amatpersona pati izvērtē to, atrodas vai neatrodas interešu konfliktā. A.Brezinskis pats domes sēdē noraidīja pārmetumus. Viņš nenoliedza, ka G.Rone ir viņam piederošās SIA “Lāčplēši-Moto” grāmatvede, kur strādājot tikai divus vakarus nedēļā, bet pārējā laikā to pašu dara divās citās darbavietās. Taču grāmatvedi darbā uzņēmumā pieņem nevis viņš kā uzņēmuma īpašnieks, bet gan valdes loceklis, kas šajā gadījumā ir cits cilvēks – A.Brezinska.
N.Audzišs vaicāja, kā šo situāciju vērtē A.Caunītis. Viņš atbildēja izvairīgi. Diskusijā iesaistījās deputāts Intars Liepiņš (“Jaunā Vienotība”), kurš pauda – A.Caunīša amata aprakstā nav paredzēts interešu konflikta izvērtēšanas pienākums, ar to nodarbojas kompetenta iestāde.

Pievieno komentāru

Komentāri 34

iedzīvotājs

starp citu, kā uzņēmejdarbibas veicināšanas centram kazākas vadībā veicas ar uzņēmējdarbības veicināšanu un attīstīšanu Gulbenē un tās novadā, vai var kur redzēt līdzekļu apgūšanas apjomu un tēriņus???

pirms 26 dienām, 2021.08.30 10:19

mamma

arī ļoti interesē,kā veicās,lai atskaitās par padarīto darbu

pirms 26 dienām, 2021.08.30 11:41

lze

Beidzot pie varas tiek jaunie kandidati!!!To kāpostgalvu vajadzēja ar sudaino slotu no deputātiem izslaucit.Nav pieredzes vadošā darba-no kurienes viņam ņemties ka vecie deputāti ar zobiem turas pie savām vietām.Nedot dievs pazaudes tad sudi būs -jāiet strādāt pa kapeikām.G.Rone-uz priekšu!

pirms 26 dienām, 2021.08.30 10:20

Iedzīvotājs

Maģistra grāds un divi bakalauri, bet strādās par 850 eiro uz rokas pašvaldības amatā, kur ir jāatskaitās par gūtajiem ienākumiem un īpašumiem. Vai tad privātajā sektorā nevarēja vairāk nopelnīt? Te izskatās, ka izglītības dokumenti ir krāti krāšanas pēc, nevis lai zināšanas liktu lietā. Svarīgāks ir papīru daudzums un statuss, gluži kā tas ir ar ieņemamo amatu...

pirms 26 dienām, 2021.08.30 10:51

.

Piekritīšu. Ar maģistru var dabūt ļoti labi apmaksātu darbu privātajā sektorā. Ir jocīgi, ka cilvēks ar šādu izglītību vēlas strādāt par tik smieklīgu atalgojumu.

pirms 26 dienām, 2021.08.30 14:46

Andris Bērziņš

lai taču sniedz atskaiti par sasniegumiem un naudas tēriņiem, kāposta laiks taču ir beidzies un ir TOMĒRr jainformē sabiedrība par ES naudas tērēšanas lietderīgumu, ceru, ka 99% viss ir aizgājis ''kvalicētā'' personāla algās??!!

pirms 26 dienām, 2021.08.30 16:59

Brežņevs un aukas, lūk tā ir šī purva saulainā nākotne

pirms 26 dienām, 2021.08.30 11:22

bet

Vērtētājam vidējā izglītība un šoferu kursi.
Savs cilvēks, palīdzes noslēpt vecā vadoņa netīros darbus.

pirms 26 dienām, 2021.08.30 11:38

Urbis

Kad kāpostiņš pats bija pie siles, tad varēja likta amatos visādus bez pieredzēm un izglītībām (kaut vai Biezais) un vēl ņaudēja, ka opozīcija balsojot pret principa pēc. Tagad kažoks uz otru pusi?

pirms 26 dienām, 2021.08.30 11:27

Liste

Kādi vēl bija kandidāti? Ar kādiem galiem un iespējām? Ar kādām saistībām, saitēm, pienākumiem un parādiem?

pirms 26 dienām, 2021.08.30 11:58

Žakete

Ne jau katrs ķīviņš ir politisks. Šis tāds nebija, ja lietojam vārdus to pareizajās nozīmēs.

pirms 26 dienām, 2021.08.30 11:59

Haaaa

Te tak acīm redzams interešu konflikts ir! Brezinskis varēs turpināt Stāmerienā savas ģelas kruķīt!!!!

pirms 26 dienām, 2021.08.30 12:08

ES

Pilnīgi pareizi, Tās pasakas ,ko te abi stāsta , var stāstīt bērniem.Viss tas ir tikai uz papīra- gan valdes locekļa darbs, gan interešu konflikta neesamība, visu tāpat stūrē un stūrēs A.B.

pirms 26 dienām, 2021.08.30 14:07

!

Ja uz sēdi būtu atvilcies Mazurs un Cirča, tad atkal būtu 7:8. :)
Vispār jau ļoti vājš rezultāts.

pirms 26 dienām, 2021.08.30 13:20

Feofanijs Lebdeveckis

tiem nav interesanti nākt uz darbu, ja nevar neko tudaļ nozagt

pirms 26 dienām, 2021.08.30 16:45

!

Normundiņš kā apvainojis bērns sēd mājā un grauž nagus! :)

pirms 26 dienām, 2021.08.30 19:40

Janka

Kā kaut kas parādās par kāpostu un viņa mīļākajam, tā momentā izdzēš.
Kauns uzpirktajai melu lapelei!

pirms 26 dienām, 2021.08.30 15:58

,,,,

Nu noteikti jāliek tikai uz pārbaudes laiku.

pirms 26 dienām, 2021.08.30 15:59

Vilis

Es domāju, ka šitā dome ir jāatlaiž! Tur nekā laba nebūs - cirks un mērīšanās ar krāniņiem.

pirms 26 dienām, 2021.08.30 16:01

vētra

Ir jauki redzēt, ka jauni cilvēki ir gatavi uzņemties atbildību, mācīties un strādāt. Ja runa ir par pieredzi, tad visi ļoti labi zina, ar kādiem ģimenes un radu uzņēmumiem mums ir darīšanas. Diemžēl! Un jaunieši ar augstāko izglītību pēc skolas beigšanas nekur netiek pieņemti.

pirms 26 dienām, 2021.08.30 16:48

Linda

Lai vecās Guntrai! Galvenais neņemt vērā prasto negāciju komentētājus. Lai veicās un uz priekšu!!!Stamerienai attīstību!!!

pirms 26 dienām, 2021.08.30 19:28

Jons

Nav dūmu bez uguns!

pirms 25 dienām, 2021.08.31 14:00

Lindai

Ko tur attīstīt.Viss jau izdarīts.Šai deguns gaisā būs.Pasaules naba atradusies.

pirms 25 dienām, 2021.08.30 22:54

?

Jums gribētos, lai amatā iebīda veco karšu, kurā visu mūžu par to sapņoja? Tad vecās grošas justos drošībā, jo viss būtu pa viņu prātam. Redz, nesanāca! Vismaz pieņemiet to un necepueties!

pirms 25 dienām, 2021.08.31 09:26

!

Nekas nav jāpieņem! Stāmerienas iedzīvotājiem ir tiesības protestēt un pieprasīt nomainīt šo ielikteni.

pirms 25 dienām, 2021.08.31 09:41

Jā, jā un nomainīt pret Gaidu! Ha, ha, ha!

pirms 25 dienām, 2021.08.31 10:13

"Dzirkstele"

Komentāru publicēšanas noteikumi

4. dzirkstele.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem, kā arī patur tiesības izdzēst komentārus vai ziņot par to tiesību sargājošām iestādēm, ja:

4.1. komentārs ir pretrunā ar Latvijas Republikas vai starptautiskajām tiesību normām;

4.2. komentārs ir publicēts, slēpjoties zem cita cilvēka vārda;

4.3. komentārus, kas satur ar dzirkstele.lv nesaskaņotu reklāmu;

4.4. komentārs satur linku uz ārēju Internet resursu;

4.5. komentārs ir cilvēka godu vai cieņu aizskarošs;

4.6. komentārs ir neētisks, draudošs, aizskarošs, apmelojošs, neslavu ceļošs, neķītrs, vulgārs, pornogrāfisks, zaimojošs, rasu vai nāciju naidu veicinošs, piedauzīga rakstura (tai skaitā attēls vai video);

4.7. komentārs, nav iesniegts valsts valodā vai nodrošināts ar tulkojumu valsts valodā.

5. dzirkstele.lv aicina portāla lietotājus, rakstot komentāru ievērot morāles un pieklājības normas, neaicināt uz rasu naidu un iztikt bez rupjībām.

pirms 25 dienām, 2021.08.31 12:52

?

Tātad Feofanijs Lebdeveckis ir īstais? Un kas tas par Andri Bērziņu?
Un kā ar šiem: komentārs ir cilvēka godu vai cieņu aizskarošs vai komentārs ir neētisks, draudošs, aizskarošs, apmelojošs, neslavu ceļošs, neķītrs, vulgārs, pornogrāfisks, zaimojošs, rasu vai nāciju naidu veicinošs, piedauzīga rakstura (tai skaitā attēls vai video)... dažreiz ir, dažreiz nav...

pirms 25 dienām, 2021.08.31 15:51

Vietējās ziņas