Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Stāmerienas pils balkonu plāno pabeigt līdz novembrim 1

Pašā vasaras sākumā “Dzirkstele” jau rakstīja, ka Stāmerienas pils balkons ir demontēts, lai tiktu atjaunots tā vēsturiskajā izskatā.
Gulbenes novada domes Attīstības un projektu nodaļas projektu vadītāja Vita Lāčkāja-Krūmiņa “Dzirkstelei” saka, ka pavisam nesen, jūlija sākumā, ir saņemta pozitīva ziņa no Lauku atbalsta dienesta par projekta “Stāmerienas pils balkona pārbūve” atbalstīšanu. Projekta mērķis ir saglabāt un atjaunot nozīmīgu kultūrvēsturisku mantojumu - Stāmerienas pils balkonu nākamajām paaudzēm, veicinot Stāmerienas muižas teritorijas sakārtošanu, lokālpatriotismu un tūristu piesaisti.

Saskaņā ar izstrādāto būvprojektu balkonu plānots atjaunot tādā izskatā, kādā tas redzams fotoattēlos laika posmā no 1908. līdz 1914.gadam. Esošais pusloka balkons tiks papildināts ar diviem taisnstūra spārniem. Vienā no spārniem plānots iebūvēt kāpnes starp 1.stāva un cokolstāva līmeņiem, kas nodrošinās tā pieejamību ikvienam interesentam.

Darbi paredz ne tikai balkona atjaunošanu, bet arī fasādes remontu aiz tā, logu un durvju nomaiņu, jumta dzegas, tekņu un noteku nomaiņu minētajā ēkas daļā.

Kopējās balkona atjaunošanas izmaksas plānotas aptuveni 85 tūkstoši eiro. Pārbūves darbus veic SIA “Warss+” un tos plānots pabeigt līdz novembrim.

Lēmums par Stāmerienas pils balkona pārbūvi Gulbenes novada domes sēdē tika pieņemts šī gada janvārī, vienlaikus plānojot piesaistīt finansējumu no Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam, iesniedzot projekta pieteikumu biedrībā „Sateka”, kā arī iesniedzot pieteikumu Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijā valsts budžeta finansējuma saņemšanai kultūras pieminekļu izpētei, konservācijai un restaurācijai.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

???

Un kas notiek ar skaisto ēku blakus autobusa pieturai, kuras rekonstrukcija veiksmīgi apstājusies?

pirms gada, 2017.08.10 11:29

Vietējās ziņas