Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Stāmerienas pils tornī atgriezīsies vēja rādītājs ar kapsulā ievietotu vēstījumu nākamajām paaudzēm

Pirms Stāmerienas pils atklāšanas pasākuma, kas plānots šā gada nogalē, tiks piedzīvots kāds īpašs mirklis - 27.augustā pulksten 11:00 Stāmerienas pils tornī atgriezīsies vēja rādītājs, informē Gulbenes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Kalmane.

"Šajā dienā vēl pirms vēja rādītāja pacelšanas virs pils galvenā torņa tā bumbā tiks ievietota kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm par mums zināmo Stāmerienas pils vēsturi. Vēstījumu parakstīs pils īpašnieka – Gulbenes novada pašvaldības - pārstāvji un pils atjaunotāji. Kapsulā tiks ievietota arī monēta ar LR zīmēm un jaunākās “Gulbenes Novada Ziņas”," stāsta G.Kalmane.

Piebilstams, ka kopš 2018.gada vasaras Stāmerienas pils ir slēgta apmeklētājiem, jo tā piedzīvo atjaunošanu – jumta un fasādes restaurāciju.

"Pamazām mēs tuvojamies brīdim, kad pils atgūs savu ārējo spožumu un atkal būs pieejama apmeklētājiem. Pirms pils atklāšanas pasākuma, kas plānots šī gada nogalē, tiks piedzīvots kāds īpašs mirklis – 27.augustā Stāmerienas pils galvenajā tornī atgriezīsies vēja rādītājs. Vēl pirms pacelšanas virs pils galvenā torņa vēja rādītāja bumbā tiks ievietota kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm par mums zināmo Stāmerienas pils vēsturi.

Gulbenes novada pašvaldības Attīstības un projektu nodaļas projektu vadītāja Edīte Siļķēna atgādina, ka pēc Gulbenes novada pašvaldības pasūtījuma būvprojektu “Stāmerienas pils jumta un fasādes atjaunošana un restaurācija” 2017.gadā izstrādāja SIA „Arhitektes Ināras Caunītes birojs”. Ar Gulbenes novada pašvaldības, Eiropas Reģionālās attīstības fonda projekta “Gaismas ceļš caur gadsimtiem”  un Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes finansējumu atjaunošanas būvdarbus veic būvniecības un restaurācijas uzņēmums “RERE MEISTARI 1”.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas