Staros apkure būs dārgāka 7

Pašvaldība vairs nedotēs iedzīvotājiem daļu no apkures maksas
Staru iedzīvotāji ir nepatīkami pārsteigti par jauno apkures tarifu. Šajā apkures sezonā par siltumu viņiem būs jāmaksā krietni vairāk.

Vajadzēja brīdināt laikus

 

Staru iedzīvotāja Skaidrīte Kaulakane "Dzirkstelei" stāsta, ka bijusi ļoti nepatīkami pārsteigta, kad izlasījusi paziņojumu par apkures sadārdzināšanos. Viņa domā, ka tas nav normāli, ja šajos ekonomiskajos apstākļos tiek paaugstināta cena, jo daudzi, viņasprāt, pagastā esot maksātnespējīgi.

 

"Es nezinu, kā varēšu nomaksāt par apkuri, bet to jau neviens neņem vērā. Pagājušajā apkures sezonā man par divu istabu dzīvokļa apkuri bija jāmaksā apmēram 22 lati, tagad būs apmēram 38 lati," stāsta S.Kaulakane.


Viņa piebilst, ka iepriekš neviens neko pagastā par apkures cenu paaugstināšanu nav teicis un laikus nav brīdinājis.

 

"Varēja taču iedzīvotājus sasaukt kopā aprunāties un izskaidrot, kāpēc cena tika paaugstināta," uzsver Staru iedzīvotāja.


Pašvaldība dotē četrus gadus

 

"Dzirkstele" Daukstu pagasta pārvaldē noskaidroja, ka patiešām šoziem par apkuri pagasta iedzīvotājiem būs jāmaksā krietni vairāk. Ja pērn par vienu kvadrātmetru maksāja 43 santīmus plus PVN, tas šoziem maksa par apkuri par vienu kvadrātmetru būs 69 santīmi plus PVN.


Daukstu pagasta pārvaldes izpilddirektors Juris Spenners skaidro, ka iepriekšējos gados apkures izcenojums bija zemāks nekā faktiskās apkures izmaksas. Daļa no apkures maksas iedzīvotājiem četrus gadus tika dotēta no pašvaldības līdzekļiem. Pašreizējā ekonomiskajā situācijā, kad samazinās pašvaldības budžeta ieņēmumi, dotēt apkures izmaksas vairs nav iespējams, jo trūkst līdzekļu apkures nodrošināšanai.

 

Pērn - lētākā apkure novadā

 

J.Spenners skaidro, ka tika aprēķinātas faktiskās apkures izmaksas, ņemot vērā šī gada janvāra līdz aprīļa periodu.

 

"Tā kā kurināmā iegādes cenas, darba samaksa kurinātājiem, elektroenerģijas tarifi, pamatlīdzekļu nolietojums līdz gada beigām nemainās, Gulbenes novada domei tika iesniegts apkures izcenojums 0, 69 lati par vienu kvadrātmetru plus 10 procenti PVN. To apstiprināja novada domes sēdē. Apkures izcenojums ir aprēķināts pamatoti pēc reālajām apkures izmaksām. Apkures izcenojumu nosaka arī apkurināmā platība. Staru katlumāja apkurina trīs daudzdzīvokļu mājas, pagasta pārvaldes ēku, Staru kultūras namu un sporta zāli," norāda J.Spenners un piebilst, ka pērn viņiem bijusi lētākā apkure novadā, bet tagad tā ir apmēram tāda pati, kā citos pagastos.

 

"Tikai pāris santīmus lētāka apkure nekā mums ir Druvienā, citiem pat ir mazliet augstāka," saka J.Spenners.


Ja apkuri nodrošina pašvaldība, kā tas ir Staros, tad regulatorā nav jāiesniedz pieprasījums tarifa palielināšanai, jo pati pašvaldība nosaka apkures cenu.


Viņš uzsver, ka pēdējos gados ir renovēta 1975.gadā celtā Staru katlumāja, jo bijusi brukšanas stāvoklī. Pērn uzstādīts jauns skurstenis, ūdens mīkstināšanas iekārta, nomainīts jumts, saliktas plastmasas durvis un logi, ir paceļamie vārti.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Tā gan

Dotēta tika ne tikai apkure, bet arī daudz kas cits. Arī bērni tika un tiek vesti no visa novada uz Daukstu skolu, lai tikai tā pastāvētu. Cik tas viss maksā? Kad beigsies naudas šķiešana?

pirms 11 gadiem, 2009.09.26 10:46

Ko jūs te pinat gulbeni,kāds mums sakars ar to/Maka ta sagādāta iepriekš,kur tāda smaksa var būt.Pirādiet?Vajag sapulci Brūni,n??????

pirms 11 gadiem, 2009.09.26 07:55

Urrā!

Par ko uztraukums par tik lētu apkuri? Ja Gulbenē būs tikpat, tie būs svētki, iepriekšējo vairāk nekā lats par kvadrātmetru vietā! :)

pirms 11 gadiem, 2009.09.25 19:10

Vai tišām visu Sandras laiku apkure tika dotēt?//Četrus gadus uncik tad tas ir latos??????To kāds var pateikt?????

pirms 11 gadiem, 2009.09.25 18:04

Vai tad nevajadzēja sasaukt iedzīvotājus un izstāstīt no kā tad tā apkure sastāv.Tagad tie ir un tikai ir pārgudri paziņojumi.bez reāla seguma . Kapēc 0,76 ne 0,80 vai ka'citādi,?????? Varbūt Brūniņam bail tikties ar iedzīvotājiem jo viņš jau nu gan tyur neko nesaprot.Vai no mistiskajām algām dažam labam par nekā nedarīšanu/Vajag runāt sakidru valodu,ne aizacīs runāt'Kādi Ir Iedzīvotāju parādi??? J tos pagastā ir spējīgi uzsakitīt??? Vajag sapulci!!!!!!!!

pirms 11 gadiem, 2009.09.25 15:36

yes

tiešām varēja pateikt ātrāk,tad būtu paspējis atteikties no centralizētās apkures un uztaisīt individuālo,tagad nāksies maksat ap 50 liso mēnesī...

pirms 11 gadiem, 2009.09.25 15:24

Vietējās ziņas