Starppilsētu autobusu kustībā – haoss 5

"Gulbenes autobusā" būs štatu samazināšana

Tie iedzīvotāji, kas šajās dienās zvanīja uz izziņu tālruni 1188 vai Gulbenes autoostu un taujāja par starppilsētu autobusiem, atbildi saņemt nevarēja. Firmas "Nordeka" un "Norma-A", kas kopš 1.janvāra tiesīgas organizēt starppilsētu pasažieru pārvadājumus Vidzemē un Rēzeknē, nekādu oficiālu informāciju par iespējamajām izmaiņām autobusu satiksmē nav sniegušas. Taču iedzīvotāji praktiski pārliecinājās, ka atsevišķos maršrutos autobusi nekursēja. Piemēram, 2.janvārī nekursēja Rēzeknes - Valmiera autobuss.

SIA "Gulbenes autobuss" direktors Aloizs Priedeslaipa "Dzirkstelei" atzīst, ka jaunais gads sācies ar zināmu jucekli, jo abas firmas, kas pārņēmušas tiesības pārvadāt pasažierus sarppilsētu maršrutos cauri Gulbenes rajonam, pagaidām informāciju par savu darbību nevienam nesniedz. Viņš stāsta, ka dispečerei autoostā Gulbenē jāvēro pa logu, vai starppilsētu maršruta autobusi piebraukuši. Šoferi neiet pieteikties dispečerei. Autobusiem nereti nav marķējuma, kas ļautu atpazīt, kādai pasažieru pārvadājumu firmai šie transportlīdzekļi pieder.

"Dzirkstele" novēroja, ka SIA "Nordeka" filiāles bāzes vietā Šķieneros autobusi novietoti laukumā.

"Protams, viss normalizēsies un kārtība būs. Taču žēl, ka gads sācies ar tādu jucekli. Un tā nekādā ziņā nav "Gulbenes autobusa" vaina. Mēs savu darbu darām, un pasažieri var saņemt precīzu informāciju par autobusu kustību Gulbenes rajonā, kurā tagad strādājam," saka A.Priedeslaipa.

Viņš klāsta, ka sakarā ar darbības sašaurināšanos uzņēmuma "Gulbenes autobusā" ir paredzama štatu samazināšana. Seši šoferi jau paši ir pārgājuši strādāt uz SIA "Nordeka", kurai ir filiāle Gulbenē. Taču ar to vien esot par maz. Būšot vēl jāatlaiž darbinieki.

"Tāpēc piektdien biju darbā, kaut arī oficiāli tā bija brīvdiena. Veicām aprēķinus. Šobrīd uzņēmumā ir 30 šoferu. Ir skaidrs, ka tik daudz darbinieku nevajadzēs. Tuvākajās dienās paziņosim tiem darbiniekiem, kas tiks atlaisti no darba štatu samazināšanas dēļ," saka A.Priedeslaipa.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

bardaks

Gaidīju Madonieti 7.35,sagaidīju krietni pēc astoņiem,bet blkuspieturā jau kādas minūtes 20 cilvēki nevarēja sagaidīt autobusu uz Cēsīm.Biļetes cena arī krietni uz augšu.

pirms 11 gadiem, 2009.01.07 12:59

ES

Kāmēr maršrutu Gulbene - Rēzekne apkalpoja Gulbenes autobusu parks, autobusi kursēja regulāri, bez kavēšanās.Pārņemot monopolam Nordekam ir riktīgs haoss.Ta vienā dienā aizguļas šoferis, tad citā dienā nesaprotamu apstākļu pēc vispār var maršrutu nebraukt.Kauns Nordekam par tādu darba organizāciju!!!

pirms 11 gadiem, 2009.01.07 07:54

Dace

Haoss ne tikai Gulbenes autobusu parkā, bet visā valstī.Un tas tikai tāpēc, ka korupcija aug un zeļ, šaubos, vai tā vispār vēl ir regulējama.

pirms 11 gadiem, 2009.01.06 08:00

Vietējās ziņas