Starptautiskā ģeogrāfijas olimpiādē – bronzas godalga 2

Vācijas pilsētā Ķelnē no 21.- 26.augustam norisinājās 9.Starptautiskā ģeogrāfijas olimpiāde, kurā pārstāvēta bija arī Latvija. Turp bija devušies četri skolēni, starp viņiem arī Lizuma vidusskolas audzēknis Armands Sebris, kurš olimpiādē izcīnīja bronzas godalgu.

Latviju kopā ar Armandu olimpiādē pārstāvēja Māris Seržāns no Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas, kurš olimpiādē ieguva zelta medaļu, Kārlis Bernāns no Salaspils 1.vidusskola un Roberts Georgs Fimbauers no Valmieras Valsts ģimnāzijas. Skolēnu komandu Vācijā pavadīja E.Birznieka Jauno ģeogrāfu skolas pārstāvji Uldis Klepers, Gatis Kampernovs un Toms Purgailis.  

Olimpiādē piedalījās vairāk nekā 120 dalībnieki no 32 valstīm. Zināšanas tika pārbaudītas četras dienas gan strādājot telpās, gan lauku darbos. Teorētiskajā daļā bija jāatbild uz dažādiem komplicētiem ģeogrāfijas problēmu jautājumiem, kas bija saistīti ar dažādu cēloņu, sakarību un risinājumu meklējumiem, kā arī multimediju tests, kur latviešu puišiem izdevies parādīt ļoti labu sniegumu. Praktiskajā daļā jauniešiem bija jāveic pamatīga izpēte Ķelnes kvartālos, tos kartējot, analizējot, salīdzinot, vecās ostas vietā jāpiedāvā radīt ko jaunu.

Armands šogad absolvējis 12.klasi Lizuma vidusskolā un ir iestājies Rīgas Tehniskajā universitātē, lai studētu ķīmijas tehnoloģijas. Pirms olimpiādes cītīgi gatavojās arī ar savu skolotāju Inesi Dambi.

 

"Armands valsts ģeogrāfijas olimpiādē izcīnīja 3.vietu, pēc tam astoņi labākie jaunieši vēl piedalījās atlasē un šo starptautisko olimpiādi un Armands izcīnīja iespēju piedalīties. Jāpiebilst, ka gan atlases kārta Latvijā, gan arī olimpiāde Ķelnē notika angļu valodā," stāsta I.Dambe.

 

Viņa atzīst, ka ar Armandu ir ļoti viegli strādāt, jo viņš ņem pretī visu, ko dod, un izdara vēl vairāk. Armands daudz lasa žurnālus, grāmatas, enciklopēdijas, interesējas par visu, ne tikai par ģeogrāfiju. Viņu interesē arī ķīmija, matemātika. Viņš arī prot visas šīs zināšanas sasaistīt un izmantot." Skolotāja priecājas par Armanda augsto sasniegumu un atzīst, ka tas ir arī augstākais novērtējums skolotāja darbam.

 

"Laukos šādu skolēnu nav daudz, tādēļ vēl jo lielāks prieks par Armanda sasniegumiem," piebilst I.Dambe.

 

Pats Armands atzīst, ka vienmēr var labāk, taču viņš ir apmierināts ar saviem sasniegumiem olimpiādē.

 

"Uzdevumi pēc satura pārāk grūti nebija, taču visu sarežģīja tas, ka viss notika angļu valodā. Daudz gatavojos arī iepriekš un tas man ļoti noderēja," saka jaunietis.

 

Latvijas izlases dalību starptautiskajā ģeogrāfijas olimpiādē nodrošināja Valsts izglītības
satura centrs, skolēnu gatavošanā darbu ieguldīja pedagogi un E.Birznieka Jauno ģeogrāfu
skolas mācībspēki.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Prieks par puisi. Lai interese pieaug un kļūst par labu, gudru speciālistu, plānā galdiņa urbēju jau pārāk daudz saviesies.

pirms 8 gadiem, 2012.09.04 10:54

Jānis

ĻOTI patīkami puiši ar perfektām zināšanām, labas sekmes arī turpmāk. Vai ir slikta mūsu mācīšanas sistēma, ka gribam to resrukturizēt, pārņemt ārzemju pieredzi, tad jau ārzemniekiem vajadzēja ieņemt godalgotās vietas.

pirms 8 gadiem, 2012.09.04 10:07

Vietējās ziņas