Starptautiskā projektā palīdzēs atgriezties darba tirgū

Nacionālo ziņu aģentūra "Leta" informē, ka Gulbenes novada senioriem bezdarbniekiem darba tirgū palīdzēs atgriezties starptautisks projekts "Senior Pass".

Gulbenes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Krevica stāsta, ka mācības notiks divos posmos un aptuveni trīs mēnešus.

"Projektā piedalīsies seniori bezdarbnieki no 50 gadiem līdz pensijas vecumam. Kopumā projektā līdz pat nākamajam gadam plānots apmācīt vismaz 20 novada seniorus. Kopējais projekta finansējums ir 399 962 eiro (281 094 lati). Pašvaldības finansējums ir 25 procentu apmērā. Projekts tiek līdzfinansēts par Eiropas Savienības Mūžizglītības programmas "Grundtvig" līdzekļiem," norāda G.Krevica.


Pirmā mācību daļa ir paredzēta tam, lai dalībnieki, kas izdzīvo bezdarba posmu, nezaudē motivāciju un izprot savas spējas un iespējas. Otrajā daļā tiks veidots e-portfolio, tas ir,  interneta vietnē tiks apkopota informācija un dažāda veida materiāli par senioru akadēmiskajām un profesionālajām gaitām, kā arī citām dzīves jomām, kas varētu būt svarīgi potenciālajam darba devējam.

Projekta ietvaros tiks organizēts arī vietējo un ārvalstu partneru pirmspensijas vecuma cilvēku brīvprātīgais darbs.

"Pieci seniori no Latvijas dosies brīvprātīgajā darbā uz kādu no projekta partnervalstīm. Savukārt pārējiem ir paredzētas brīvprātīgais darbs Gulbenes novadā," stāsta G.Krevica.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas