Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Steidzas glābt mājlopus un čūskas

Pasaules dzīvnieku aizsardzības dienā, kas tiek atzīmēta 4.oktobrī, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests apkopojis informāciju par izbraukumien, kuros glābti dzīvnieki. Tā liecina, ka biežāk glābti mājdzīvnieki, par kuriem ir jārūpējas to saimniekiem.
Mārīte Dzene

“Mums vairāk ir nācies glābt liellopus, kuri iekrituši vecajās meliorācijas akās, kas atrodas ganībās. Šogad bijuši divi izsaukumi, kuros nācās izcelt govis, izmantojot šļūtenes un piesaistot traktorus. Saimniekiem būtu uzmanīgāk jāpaskatās, vai ganību vietā nav vaļējas akas, kā arī jārūpējas, lai tām būtu vāki,” informē dienesta Gulbenes nodaļas komandieris Raivis Pužulis.

Lai gan valstī glābēji visbiežāk devušies palīgā kaķiem, Gulbenē tāds gadījums bijis tikai viens. Dzīvoklī, kurā logu ventilācijas režīms paredz to atvērt vertikāli,  kaķis bija  mēģinājis izkļūt laukā, bet iesprūdis.

“Kaķis paša spēkiem netika vairs ne uz priekšu, ne atpakaļ, tāpēc izbraucām uz notikuma vietu. Par laimi, dzīvokļa saimniece atgriezās mājās un varēja no iekšpuses paņemt kaķi,” skaidro R.Pužulis. Viņš aicina kaķu saimniekus neatstāt šos logus atvērtus, kad paši dodas prom, lai neatkārtotos līdzīgas situācijas un nenodarītu kaitējumu dzīvniekam. Gulbenē samērā izplatīta ir čūsku atrašana gan veikalos, gan mājās. “Nesen čūska tika atrasta pie kāda veikala Rīgas ielā, kur tā bija izveidojusi savu aliņu. Tā bija jāizrok no aliņas, tad jāieliek maisā un jāaizved uz mežu. Visas čūskas, kas uzturas tuvu cilvēku mājokļiem pilsētā, ir zalkši,” norāda R.Pužulis.

Viņš atzīst, ka glābšanas dienestam nav speciāla aprīkojuma dzīvnieku glābšanai, turklāt nav gatavas receptes, kā katrā gadījumā rīkoties. Tomēr vienmēr ir izdevies izglābt dzīvniekus, kuriem bijusi vajadzīga palīdzība.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas